PepkazDepka PepkazDepka komentáře u knih

Dárek za všechny prachy Dárek za všechny prachy Otilie K. Grezlová

Neviem či som to iba ja zle pochopila, ale obsah knihy je podľa mňa mierne zavádzajúci. Trošku mi prekážalo, že bolo veľmi cítiť, že to písala žena - absolútne nereálne popisy myšlienkových pochodov chlapa, veľmi to rušilo. V knihe podstate nebol žiaden významný dej, len tak plynula životom a neviem sa rozhodnúť či mi to prekážalo alebo nie :)

26.07.2021 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Dobre sa to citalo, miestami vtipne, miestami poucne. Fajn letne citanie.

11.07.2021 3 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Začiatok sa vliekol a nič sa tam nedialo, a som si vravela že to má ďaleko od thrilleru, ale cca po prve tretine sa to parádne rozbehlo. Zaujímavý koniec, škoda, že sa Anita nedozvedela, čo sa stalo s Martou... Ale tak karma zdarma :D

07.07.2021 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Dlho som ju odkladala, konečne som sa k nej dostala. Pekná knižka, stojí za prečítanie, aj keď ma tam niektoré časti "výlety do minulosti" rušili, tie čo sa mi pre dej nezdali podstatné. Knižka si nezaslúžila taký koniec aký má.

15.06.2021 3 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Opat pekny diel, po jednotke zatial najlepsi :) Cely cas som dufala v happyend medzi Kitty a Drumom :) uvidime ci v dalsich caatiach bude zmienka o tom, ako to skoncilo s Aceom

05.06.2021 4 z 5

Pár pekných myšlienok sa v knihe nájde, ale inak som sa väčšinu času do čítania nútila. Skôr neodporúčam.

21.05.2021 2 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Zvláštna kniha.. Myslela som, že to bude doplnok k filmu, ale s filmom súvisí len veľmi malá časť. Dokument bol narozdiel od tohto perfektný. Asi som to nepotrebovala čítať :)

22.04.2021 2 z 5

V zajetí klamu V zajetí klamu Suzy K. Quinn

Podpriemerny pribeh.. Uz v prvej polovici mi bolo jasne kto za tym vsetkym je a ze to nebude uplne tak ako sa nas snazi autorka presvedcit, takze sa ziadne prekvapenie nekonalo.. Za mna viac menej nuda..

16.04.2021 2 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Začiatok troška pomalší ale od polovice sa to parádne rozbehlo a opäť super príbeh. Lepši ako dvojka, ale pre mňa zatiaľ prvá časť najlepšia.

06.04.2021 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Taký priemer od Fitzeka, od začiatku mi bolo jasné, že nič nebude tak, ako to Fitzek v prvom kole predkladá, preto som ani nemala chuť tipovať kto ako skončí. Terapia bola lepšia.

02.04.2021 3 z 5

Já, doktor(in) Já, doktor(in) Kateřina Karolová

Začiatok troška náročnejší na rozbeh, ale kniha zaujímavá. Rešpekt, že to autorka v takom kolektíve po pár týždňoch nezabalila. Trošku ma rozčuluje ako Česi nevedia skloňovať meno Peter...

30.03.2021 3 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Zdala sa mi o niečo slabšia ako prvá časť - hlavne časť príbehu v histórii. Príliš naťahované niektoré pasáže a opisy, ale príbeh opäť pekný.

21.03.2021 4 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Perfektná kniha, za deň prečítaná, koniec každej kapitoly núti čítať ďalej a ďalej.. Prekvapivé konce takmer všetkých liniek, niekoľkokrát počas čítania som omylom nahlas vykríkla ČOŽE?! :D Jednoznačne odporúčam, jedna z naj kníh posledných rokov.

19.03.2021 5 z 5

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

Žiaľ iba slabý odvar prvého dielu :( Nebola zlá, ale humorom sa na jednotku nechytala a miestami bola nudná. Škoda

11.03.2021 3 z 5

Nežiaduci účinok: smrť Nežiaduci účinok: smrť John Virapen

Dobre napísaná kniha, zaujímavý životný príbeh, zaujímavé info z pozadia farma firiem, marketingu... Povinné čítanie pre každého kto bezhlavo verí reklamám a lekárom.

28.02.2021 4 z 5

Nerozumiem tak vysokému hodnoteniu tejto knihy. Autor je totálny fanatik, ktorý má iba svoju pravdu. Hrá sa na vedeckú publikáciu, avšak vety typu "kamáratov výskum dokázal", "vedci zistili" nie sú pre vedeckú publikáciu absolútne dostačujúce.. Prečítala som prvú polovicu, zvyšok len preletela či ma niečo nezaujme. Žiaľ, strata času.

21.02.2021 1 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Aj keď som si podľa popisu myslela, že toto absolútne nebude štýlovo kniha pre mňa, konalo sa prekvapenie a kniha sa čítala veľmi dobre. Teším sa na ďalšie pokračovania.

20.02.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Ah, krásna kniha, smutná, pravdivá, rýchlovka na jeden večer.

31.01.2021 5 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Námet dobrý, ale absolútne neyužitý, Bolo jasné kto je vrah hneď v momente ako identifikovali telo. Zaujimavé to začalo byť až v druhej polovici, dovtedy zbytočné naťahovanie.

31.01.2021 1 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Paródia na dobrý thriller... Zbytočne sa to naťahovalo, chaos v postavách, zaujímavé to bolo až na konci.. Námet dobrý, ale spisovateľka absolútne nevyužila potenciál príbehu. Keby to malo o 200 strán menej tak okej.

28.01.2021 2 z 5