Penicuik333 Penicuik333 komentáře u knih

V lidožroutově zahradě V lidožroutově zahradě Leïla Slimani

Kniha rozhodně působí skandálně, proto asi přirovnání k paní Bovaryové. Mám ale pocit, že je spíše samoúčelná a chybí jí nějaké hlubší proč. Moment překvapení a šoku není využít. Autorka jakoby se postupně v díle ztratila a nechala ho viset ve vzduchoprázdnu.

30.04.2021 2 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Jsem nesmírně ráda, že byla tato kniha napsána. O těžkých a bolestivých tématech se má mluvit a o těch v ní se stále mluví zoufale málo, přestože jsou důležitá a jen komunikace může pomoci.

15.03.2021 2 z 5

Hlad Hlad Knut Hamsun (p)

Hodně sugestivní kniha, která ve mně budila soucit, rozhořčení, údiv a nechapavost. Libily se mi prvky realismu a naturalismu, které mám v oblibě. Stvaly mě některé zapletky a la deus ex machina.

10.01.2021 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Velice dobře napsaná detektivka, bohužel rozuzlení bylo zklamáním a skvěle rozehraný potenciál nebyl využit.

22.11.2020 2 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

Tak tohle je jízda. Uvolněte se, odhodte veškeré zábrany a nechte se vtáhnout do kouzelného fantazijniho paralelního světa, který nezná naší logiku, pojem normalnosti ani naše hranice.

03.05.2020 3 z 5

Místnost Místnost Jonas Karlsson

Pravda, kniha je hodně kafkovská, ale cítím z ní hlavně zbytečnost. Nevím, proč vznikla a co nám má říct. Divné, nesympatické.

21.04.2020 2 z 5

Tohle je velmi zajímavá záležitost. Líbilo se mi přírodní prostředí, pomalé plynutí a zásadovost hlavní postavy. A závěr mě rozhodně překvapil.

21.04.2020 2 z 5

Elementární částice Elementární částice Michel Houellebecq

Tohle je zjevení. Kniha, která se dá číst znovu a znovu a na mnoho ruznych způsobů. Kniha, která má neuvěřitelně proměnlivou a mnohotvarnou formu i obsah.

05.04.2020 2 z 5

Kniha zvláštních nových věcí Kniha zvláštních nových věcí Michel Faber

Super knizka. Naprosto nove spojeni sci-fi a poznavani novych svetu se sebepoznavanim a hledanim sebe sama a testovani vlastni viry.

06.09.2019 4 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Po dlouhe dobe jsem cetla "tradicni" roman a libil se mi. Ruzne svety a jejich souziti je vecne nevycerpatelne umelecke tema. Nektere veci nejde vysvetlit ale jen citit a vnimat. Laska hory neprenasi, ale dokaze byt hodne silnou pomocnici.

04.09.2019 3 z 5

Výhonek osmilisté růže Výhonek osmilisté růže Auður Ava Ólafsdóttir

Fajna kniha. Ze zacatku mi styl pripadal chladny a neosobni, ale pak se mi strasne zalibil. Je to o hledani sebe sama, o ruznych podobach lasky, plne zamlk, pauz a nevyrcenych vet. Je to o vztazich mezi detmi a rodici, o vztazich k cizim lidem, o ceste, ktera muze byt cilem...

23.07.2019 3 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Po Kolombine dalsi kniha o zenach a jejich zivotnich cestach. Veslo se sem toho mnoho a zaroven mi to pripada jako spicka ledovce a spousta informaci byla "zamlcena", ukryta, nevyrcena.
Jak moc mame osud ve vlastnich rukou a jak moc ho ovlivnuji lide, rezimy, doba,...?

12.06.2019 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Od zacatku jsem mela pocit, ze se jedna o jeden z tech soucasnych modnich historicky-rodinnych romanu o vyraznych hrdinkach a jejich strastech. V prvni polovine mi vadilo nastineni nastupujici WWII pomoci stripku osobnich pribehu, ktere maji vzit za srdce, ale pritom jsou jen hrozne frustrujici, pac je to jen mzik a clovek je nemuze procitit a autorka se k nim uz nevraci a jen je nechava pohozene. Kazdopadne tema 2.svetove valky z pohledu Nemcu, Sudetu, zeny, samotaru, malych lidi ze zapadle vesnice me velice zaujalo a je hlavni devizou knihy.

07.02.2019 2 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Je to takove velice naivni, ale zaroven moc mile a prijemne. Urcite bych si z knihy znovu pocetla za dlouheho depresivniho listopadoveho vecera.

01.02.2019 2 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Syrova, telesna, spinava kniha. Proc je Nami vlastne hlavnim hrdinou? Proc vysychajici, toxicke, kalne jezero nebudi jen cirou beznadej? Je tenhle svet plny utrpeni, pachu, bidy vizi budoucnosti a environmentalnim varovanim?

07.01.2019 3 z 5

Jako bys jedla kámen Jako bys jedla kámen Wojciech Tochman

Hodne silna kniha. A tema, o kterem se stale prilis nemluvi, ani nepise. Vrele vsem doporucuji.

03.01.2019 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Teda pokračuje to velmi dobře. Nikdy neuhodnu, co bude dál, ale pak to do sebe najednou vzdycky dokonale zapadne. Jdu se vrhnout na trojku.

31.05.2024 2 z 5

Kdybych tě našla Kdybych tě našla Ava Dellaira

Moc milá knížka. Jemná, citlivá, věrohodná, neprvoplánová. Jen závěr byl poněkud uspěchaný.

03.05.2024 2 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Jsem z knihy dost rozpačitá. Moc me bavil námět a zajimava fakta o metru, ale rozhodně bych ji o kus zkratila a vic propracovala. Rozuzlení bylo dost schematicke a nedotazene.

08.10.2023 2 z 5

Růže sama Růže sama Muriel Barbery

Tuhle knihu se rozhodně přečtěte. Je plná Japonska, rostlin a stromů, zámlk, nostalgie, bolesti i naděje. Je zádumčivá, lyrická a hluboká.

15.08.2023 2 z 5