pavlinka0250 pavlinka0250 komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Včera jsem si oživila příběh Dívky ve vlaku shlédnutím filmu a znovu jsem s Rachel prožívala její alkoholová opojení. Obě verze, tedy filmová i knižní jsou pro mě skvělým počinem s překvapivým koncem.
Za mě určitě ano.

21.09.2019 5 z 5

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

Moc hezky a citlivě napsáno,nádherná obálka. Kniha se mi moc líbila i přes nelehké téma. Je opravdu strašné, když válka zasáhne do životů nevinných lidí a naprosto je změní.

17.09.2019 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Jako spousta čtenářů zde jsem nejdříve viděla film. Věděla jsem tedy o čem kniha je, ale i tak jsem si přála jiný konec,který se samozřejmě nekonal.
Film i kniha jsou velice silná díla.
Konec vás opravdu dostane.

16.09.2019 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Co napsat ? Po dočtení před dvěmi dny, ve mě kniha stále doznívá. Krásné pohodové čtení.

12.09.2019 4 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Tak tahle kniha mě absolutně a totálně pohltila. Vynikající, naprosto dokonalé čtení. Od začátku až do konce jsem se nemohla od knihy odpoutat. Smekám před autorkou, protože tohle vymyslet.....
Tady bych dala klidně deset hvězd.
Nebudu víc psát, prostě si jí přečtěte.
DOPORUČUJI !!!!!
**********

10.09.2019 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Zajímavé téma, napínavé, místy opravdu nervy drásající.
Rozvinutější konec by se mi líbil víc, ale i tak jsem byla závěrem překvapená a za celou četbu mě nenapadla "kritéria" pro výběr holčiček.

08.09.2019 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Docela zajímavý pohled do temného středověku.
Nenáročná oddychová četba.

07.09.2019 4 z 5

Čarovná zima Čarovná zima Tove Jansson

Moc milá knížka, mám jí stále doma ještě z dětských let. :-))))

30.08.2019 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Má první kniha od autorky a paní Moyes mě mile překvapila.
Příběh plyne velmi lehce, líbily se mi obě časové osy i když ta z války asi o maličko víc. :-)))))

29.08.2019 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak jsem si naivně myslela, že se po přečtení Páté oběti všechno vyřeší a já budu vědět, jak to všechno bylo. Komentáře jsem schválně nečetla, takže otevřený konec byl pro mě trochu šok. Každopádně kniha je opět skvělá a další díl by měl už být na trhu.
Včera bylo pozdě :-)

28.08.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Chodila jsem okolo této knihy v knihkupectví hodně dlouho a stále se rozmýšlela, zda ji koupit či ne. Velmi mě lákala a já jí nakonec koupila. Bylo to dobré rozhodnutí, od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Byla to moje první četba o holokaustu a odstartovala další etapu mé četby na toto téma a o druhé světové válce.
Je to již delší čas co jsem ji přečetla, ale stále jí mám v hlavě.
Jednoznačně doporučuji *****

25.08.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Výborná kniha, opravdu !!
Čtivé, napínavé, zvrácené a geniální zároveň.
A otevřený konec slibuje další, doufám že skvělou jízdu.

25.08.2019 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Tak tady jsem si s úlevou řekla konečně konec. Mě to prostě absolutně nebavilo.
Velké odskoky od dočtené kapitoly,nereálné, zbytečné popisy nedůležitých věcí......
Chápu, že každý máme jiný vkus, ale za mě ne.

19.08.2019 2 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Jednoznačně vynikající thriller. A i když víte kdo za vším stojí, autor vás drží v napětí až do konce.
Strašná představa, že by se tohle dělo vám.
Ta beznaděj, zoufalství, to že vám nikdo nevěří.....
Doporučuji *****

14.08.2019 5 z 5

Kořist Kořist Paul Finch

Má to napětí, pro mě nepředvídatelné, v čem člověk tápe, je včas odhaleno.
Čtivé od začátku do konce, žádná hluchá místa,výborně vystavěný příběh.
Já určitě doporučuji k přečtení.

12.08.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Každá z knih paní Mornštajnové je jedinečná a proto nebudu srovnávat, která z nich je nejlepší. Já je mám ráda všechny.
Tiché roky jsou dalším velice podařeným dílem.
Jako vždy skvěle napsané, čtivé a člověku je líto, že je na konci.

08.08.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

V autobusech jsme "" kaštani "" na zámcích a hradech "" mufloni "".
Knížka mě pobavila a těším se na filmové zpracování.

05.08.2019 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Velmi čtivá kniha s dvěmi časovými linkami. Baví mě knihy s prolínáním času a autorce se povedlo vás nechat v napětí v minulosti a už jste se ocitli v současné době a tu jste opustili taktéž v napětí. Knihu jsem si opravdu užila se vším všudy a určitě mohu s klidným svědomím doporučit.

03.08.2019 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Od knížky jsem dostala přesně co jsem chtěla. Obálka slibuje sice něco jiného, ale to mi vůbec nevadilo.
Nemám žádnou výtku, snad jen jednu a to, že jsem na poslední stránce musela knihu zavřít.
K mým oblíbeným knihám na toto téma, mezi něž patří Sedmilhářky a Dámy z Grand Avenue, přibyly i Mlčenlivé ženy.
Za mě super a doporučuji.

30.07.2019 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Mě se kniha líbila od začátku do konce. Závěr knihy opravdu překvapil, absolutně mě tohle nenapadlo.
Napínavé, čtivé, překvapivé dílko.
*****

24.07.2019 5 z 5