Pavla-Adina Pavla-Adina komentáře u knih

Šílenství slavných Šílenství slavných Libor Budinský

Uff, to byla hrůza! Chybí mi nějaký úvod, doslov, studie nebo názor odborníka na problematiku psychiatrie. Při čtení jsem trpěla, i když kratší medailony osobností i kriminálníků nebyly složité popsané.

30.08.2021 2 z 5

Náš Václav Havel 27 rozhovorů o kamarádovi, prezidentovi, disidentovi a šéfovi Náš Václav Havel 27 rozhovorů o kamarádovi, prezidentovi, disidentovi a šéfovi Jan Pergler

Pomalu deset let po smrti Václava Havla jsem si připomněla, co vlastně hýbalo českými dějinami především v 80.-90. letech 20. století. Formou rozhovorů s osobnostmi byl první prezident ČR představen v mnoha rozporuplných rolích. Neprobojovával se ostrými lokty, byl ostýchavý, kreslil srdíčka nad svými podpisy... přesto měl přirozenou autoritu, byl pokorný a svým způsobem života věřící.

28.08.2021 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Klasika anglické literatury. Příběh obsahující převážně rozhovory je prosycen odkazy na dramata, spisovatele, francouzskými citáty, historiky aj. Děj lze přesto jednoduše převyprávět. Vyskytuje se v něj i pojem "dandy."

14.08.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Šikmý kostel II je dobře zpracovaná kniha. Bavila mě.

08.08.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knihu jsem poměrně rychle přečetla a mám z ní velice kladný dojem. Oceňuji důkladnou přípravu paní Lednické i důsledné korektury jejích spolupracovníků.

16.07.2021 5 z 5

Knihu jsem kupodivu přečetla celou. Z pohledu zralého člověka jsou rozebrána zásadní témata, autor útočí na pozitivní přístupy řešení problémů. Hluboké pravdy jsou podloženy mnoha příklady nejen autorova života.

09.07.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Neplánovaná dystopie ukazuje násilně rozdělený život rodičů a dětí po roce 1989 za situace, kdyby zůstal režim v naší republice stejný. Citlivé, až tragické osobní osudy v šedi zdí státu pod vojenskou kontrolou, který se nerozvíjí, mě děsily, stejně jako srovnání s dnešním stavem "svobody" a reálnou možností si zvolit cestu nazpátek.

06.07.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nešťastný, ale o to reálnější příběh milostného trojúhelníku jsem si s užila do poslední stránky.

28.06.2021 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Příběh o Alchymistovi ovlivnil mé mládí. Považuji jej za obdobu Malého prince.

24.06.2021 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Drsný román mě překvapil svým rozsahem a bohatým dějem do poslední stránky. Doslov k mému výtisku byl velmi tendenční, i když zdůrazňoval zkaženost západního politického systému, dnes můžeme s klidnou ironií konstatovat, že kniha je dodnes kladně přijímána a ceněná.

23.06.2021 5 z 5

Deoduši Deoduši Jan Werich

Dobře napsaný závěr mi rozšířil poznání a pokusil se o zasazení povídkových příběhů do dějin 20. století a zároveň uvedení obecných pravd. Kniha je spíše pro náročnější čtenáře, mě potěšila.

12.06.2021 4 z 5

Žijte dlouho, žijte aktivně aneb Komplexní medicína od kosmického lékaře Žijte dlouho, žijte aktivně aneb Komplexní medicína od kosmického lékaře Ivan Pavlovič Neumyvakin

Škoda, že jsem tuto knihu nepřečetla celou a moje nadšení pomalu opadávalo. Mnoho faktů tohoto vzdělaného člověka je určitě pravdivých, o některých jsem sama zapochybovala.

05.06.2021 2 z 5

Celostní medicína v praxi Celostní medicína v praxi Waltraud-Maria Hulke

Praktické zaručené rady, jak zůstat zdraví a především pozitivně myslet prověřené časem. Část knihy se mi líbila, ale nedokázala jsem ji přečíst celou. Možná se k ní budu vracet.

03.06.2021 3 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Kniha se příliš podobala tématům, které znám z TV nebo jiných knih. Není to prostě můj žánr.

31.05.2021 2 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Graficky vydařená kniha a uvážlivý pohled odbornice na problematiku zdraví. Při čtení jsem si uvědomila svůj konzervatismus ke konvenční medicíně.

30.05.2021 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Knihu Jedenáct minut jsem četla podruhé asi po sedmnácti letech. Stále bych se styděla o obsahu vyprávět, nebo psát tímto způsobem knihy osobně. Nyní už bych ale obsah chápala úplněji, jako bych až teď četla otevřenýma očima. Dodnes si některé úryvky týkající se životních rad a mouder této knihy pamatuji velmi živě, při prvním čtení jsem si je vypisovala.

20.05.2021 3 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Jedna z lepších detektivek: občas trochu nepřehledný děj, ale celkový dojem dobrý.

12.05.2021 4 z 5

Kniha o Pilar a její první lásce působí jako básníčka, velmi dobře se čte (především věřícím). Jsem trochu na rozpacích, zda-li mám všemu napsanému i naznačenému v knize důsledně věřit a jestli lze rozeznat hranice autorovy představivosti a opravdové víry. Přesto tuto knihu řadím k tomu lepšímu, co Paulo Coelho napsal, především z důvodu náboženského zaměření textu (při čtení knihy jsou naplněny především duchovní potřeby čtenáře).

03.05.2021 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásná kniha, ale příliš mnoho životních příběhů.

02.05.2021 4 z 5

Česká kniha v proměnách staletí Česká kniha v proměnách staletí kolektiv autorů

Kniha je příliš odborná a popisná. Raději bych uvítala větší populárně-naučný ráz, aby se dala více uplatnit čtenáři. Dostala jsem se asi do 3/4 textu (konec 19. století), kde jsem čtení přerušila.
Tuto knihu jsem vždy chtěla nějak pochopit a jsem ráda, že mám pro sebe svým způsobem splněno.

25.04.2021 3 z 5