PavkaHu PavkaHu komentáře u knih

Carrie Carrie Stephen King

Staré, ale dobré. Tohle by nevydržel ani kůň.

23.05.2019

Silo Silo Hugh Howey

Pár příjemných zvratů udělalo ze slušného sci-fi velmi dobré.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Příběh trochu jako z rychlíku, ale příjemně se čte a postavy jsou v situacích, které jsou zajímavé.
Líbilo by se mi víc vnitřního života postav, ale autorka si zvolila raději průlet novodobými dějinami ČR.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Tak šel čas... v jednom malém hotýlku.

V lesích V lesích Tana French

Zdlouhavé, zdlouhavé. Pomalé čtení. Navíc ani na konci nemáte všechny odpovědi.

19.06.2020 2 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Neskutečně mě to oslovilo.

18.02.2020 5 z 5

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Ne, ne, tudy pro mě cesta nevede. Postavy mě nezaujaly, styl autora žádná sláva. Tady si někdo hraje na Hru o trůny...

18.02.2020 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Asi už jsem zmlsaná, ale nezdálo se mi to tak napínavé, jako předchozí příběhy Martina Servase.

08.11.2019 3 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Dobré, opět dobré. Když srovnám s předchozí knihou, tak první byla trochu zamotanejsi, ale téma ztraceného miminka bylo pro mne zas zajímavější. Určitě si autorku pohlidam.

26.10.2019 4 z 5

Sadie Sadie Courtney Summers

Chvilku mi trvalo, než jsem se zacetla, ale jinak perfektní. Zajímavý styl přepisu podcastu spolu s běžným vyprávěním. A dokonce mi nevadil i konec.

10.10.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Takže první díl, který čtu až jako třetí? Autor se teprve rozjíždí...

31.07.2019 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Věk je na tom trochu vidět, ale strašidelné je to pořád.

30.07.2019 5 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Mňam, jako malinu. Přehledné, příjemné čtení. Nezatěžuje, klidně plyne.

30.07.2019 3 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Výborné. Žádná hluchá místa a přihlouplé dějové kolotoče, sympatické postavy. Rozhodně jdu do dalšího dílu.

10.07.2019 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Moc pěkné. Přečteno za 3 dny. Nemohla jsem se odtrhnout.
Přitom se nejedná o beletrii v pravém smyslu slova, spíš o dokument. Ale čte se pěkně a zanechá po sobě množství otázek a zamyšlení.

23.05.2019 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Napínavá krimi s okultními prvky. Příjemné mrazení v zádech.

23.05.2019 3 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

První polovina pomalejší ale napaditejsi, druhá už jen k rychlému docteni.

01.01.2022 3 z 5

Varvara: kniha o velrybím putování Varvara: kniha o velrybím putování Marka Míková

(SPOILER) Poetické vyprávění o koloběhu života (v moři), kdy se střídají veselé i smutné situace, kdy je třeba popasovat se s výzvami, které před nás klade život (oběť maminky, kamarád delfinek, který není dokonalý, síla rodinného pouta, přátelství, láska, objevování světa okolo) . Nádherné ilustrace, plynulý děj. Dětem (2. třída) snad jen chybělo víc dobrodružství.

19.06.2021 5 z 5

Metamorfórky Metamorfórky Jaromír Plachý

(SPOILER) Vtipná, moderní kniha, někdy až trochu hrubšího zrna. Ale dětem (rozuměj chlapcům) by se líbit mohla. Jak se Honza změnil v blitky? Jak se Petřík prosadil s prstem v nose (doslova)? O Ivanovi, který chtěl létat (a součástí přeměny v ptala je i kálet na lidi)? No, chce to trochu odstup.

19.06.2021 4 z 5

Hardcore historie Hardcore historie Dan Carlin

Kapitola o pandemiich předběhla svou dobu. A historie vzdělávání. Rachot!

25.04.2021 5 z 5