pavel.2 pavel.2 komentáře u knih

Pustiny Pustiny Stephen King

Skvělé čtení, budu se opakovat, ale díl od dílu lepší a lepší.

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Dobrá akce a hodně prvků "reálného" světa. Od tohoto dílu Temné věže se není snadné odtrhnout :-)

Pistolník Pistolník Stephen King

No, trochu slabší než ostatní části Pistolníka, ale zaujme. King umí vykouzlit atmosféru a ani tato kniha není výjimkou a stojí za přečtení.

18.01.2019 3 z 5

Pušky Avalonu Pušky Avalonu Roger Zelazny

Nevím jestli dát 2 nebo 3 hvězdičky, a to platí pro všechny díly série Amberu s výjimkou prvního dílu. Jako by se autor chtěl napakovat na úspěchu skvělého prvního dílu a roztahoval a psal díly další a další.

18.01.2019 3 z 5

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Právě jen tahle první kniha ze série Devět princů Amberu mě donutila přečíst si i ostatní (z těch jsem byl ale zklamaný). Je ale vidět, že Zelazny umí psát velmi poutavě a jeho Země je velmi zajímavým místem.

18.01.2019 5 z 5

Mé jméno je Legie Mé jméno je Legie Roger Zelazny

Tuhle kniho považuji za Zelazneho z nejpovedenějších - povídky spojuje stejný hlavní hrdina, jsou originální a zajímavé.

Jeden z devíti Jeden z devíti Alex Drescher

Skvělé počtení, Alex Drescher píše opravdu dobře.

Šógun Šógun James Clavell

Skvělá kniha, jejíž tloušťka čtenáře nesmí odradit. Podobně jako Taikó, ukazuje výsek japonské historie a myšlení té doby, přičemž se zrovna jedná o jednu z nejvýznamnějších etap japonské historie. Čtenář získá porovnání se zemí, která se s přelidněním potýkala už několik set let před Evropou, a poukáže na mnoho dalších odlišností mezi vývojem Japonska a vnímáním jeho obyvatel od obyvatel našeho kontinentu.

17.01.2019 5 z 5

Taiko Taiko Eidži Jošikawa

Velmi dlouhé a velmi dobré. Ideální způsob, jak si trochu obohatit dějepis a získat přehled o neevropském stylu života (resp. jeho historii).

17.01.2019 5 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Parádní počteníčko, skvělá nostalgická atmosféra. Hlavní hrdina majordomus Stevens je 100% zaměřen na svou práci a nic jiného nezná, a s odstupem času (a zřejmě bel lítosti - ta je na čtenáři) zjišťuje, že jeho život mohl být jiný...

16.01.2019 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Nečetl jsem poslední knihu trilogie, ale tyto první dvě jsou skvělé. Dějové linie jsou hezky vybarvené, hlavní hrdinové plastičtí, a i po prvních dvou knihách jsem měl pocit zakončeného příběhu (od S. Kinga jsem zvyklý na mnohem jiná zakončení).

16.01.2019 5 z 5

První kniha od Murakamiho, co jsem četl byla 1Q84. Ta byla skvělá - děj, příběh, fantasy, erotika... Tohle ale skvělé není - prostě výsek ze života Japonce, který měl pár přátel, co s ním přátelit přestali, a on je po letech vyhledá, aby zjistil proč. Jako by se autor snažil zařadit prvky tajemna, ale jejich vysvětlení žádné, jen smyšlenky.

16.01.2019 1 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Tohle mě hodně nudilo, navíc to bylo divné.

16.01.2019 2 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tento první díl skvělý, ty ostatní pro mě byly ztráta času.

16.01.2019 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jasných 100%, skvělé dílo. Příběhy jsou zábavné, asi Jirotkova nejlepší kniha.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Hodnotím takhle vysoko díky skvělému, trochu poetickému způsobu psaní. To zanechává skvělý dojem, a samotný příběh si plyne klidně a odpočinkově.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Oscar Wilde je jeden z mých nejoblíbenějších autorů, ale zrovna Obraz Doriana Graye považuji za slabší.

16.01.2019 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Snad vše, co jsem od Remarque přečetl, bylo skvělé. Lidské, temnější atmosféra.

Malevil Malevil Robert Merle

Mám rád postapo tematiku, proto jsem si tuhle knihu přečetl. Ale nudila mě, namísto očekávaného příběhu o protloukání se poničeným světem a jeho popisy a hledání příčin, je v knize spíše sociální tématika - komunikace a rozkoly mezi přeživšími. Takže pro mě nuda.

Světlonoš Světlonoš David Gemmell

Tahle kniha se od ostatních "gemmellovek" trochu odlišuje stylem vyprávění. Pořád je to dobrá fantasy o hrdinech, s magií, bojem dobra proti zlu... Čte se dobře, nicméně ji považuji za asi nejslabší knihu, kterou jsem od D. Gemmella četl.