Saturnin

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62102/big_saturnin-A1i-62102.jpg 4.66415

Kniha Saturnin

david5746
včera

Velice milá kniha, která prostě nestárne a pobaví i po letech při opakovaném čtení.

Renatka11
včera

Přestože okouzlení z prvního přečtení před spoustou let už se neopakovalo, i teď mě Saturnin pobavil a několikrát rozesmál. Pohodová česká klasika.

Luca235

Kolikrát už jsem ho četla? Ani nevím. Ale naposledy to bylo nahlas a na střídačku s mým jedenáctiletým synem. Pro oba úžasný zážitek!

veverrka11

Saturnina zbožňuju snad ve všech jeho variantách, i když moje cesta k němu byla poměrně zdlouhavá. Ze začátku (to mi bylo nějakých 12?) jsem vůbec nechápala, proč o něm táta tak básní. Ale od té doby uběhla dlouhá doba a dnes je Saturnin jedna z mých nejoblíbenějších knih.
Knížka je skvěle a vtipně napsaná, díky čemuž dej rychle ubíhá. Postavy jsou dobře vykreslené a chovají se přesně podle své charakteristiky. Se Saturninem vtrhne do života vypravěče obrovský chaos, který se dle slov autora podobal horské dráze. Souhlasím, tolik humorných situací jen tak nezažijete.

Naprosto geniální dílo, které se dá číst stále dokola a pořád skvěle pobaví.

Fidorr

Geniální!
Saturnin je u nás v knihovně řekl bych dobrých dvacet let, nikdy jsem knize nevěnoval nějak větší pozornost, film jsem také neviděl, ale řekl jsem si.. tak já to teda zkusím. A jsem za to rozhodnutí neskutečně rád! Ten humor je mi tak neskutečně blízký a řekl bych skoro až vlastní, že jsem se dlouho tak nenasmál :D Velmi se mi líbil i jazyk jakým bylo psáno. Určitě si Saturnina zase někdy přečtu, mrknu na film a zajdu i do divadla. Zkrátka a dobře, přesně můj šálek vynikajícího čaje :)

Hakate

Odpočinková, humorná a nesmrtelná klasika, která neomrzí

Belanna

Je to klasika. Humorné, odpočinkové.