Saturnin

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62102/big_saturnin-A1i-62102.jpg 4.67013
Nahrávám...

Komentáře (1020)

Kniha Saturnin

AdamB.
30. března

Když potřebujete oddechovku, povzbuzení do života, tak Saturnin, teta Kateřina, Milouš... to jsou postavy, které ti zvednou náladu. Ale u prvního Saturnina zůstanu a další volná pokračování už číst nebudu. Jenom abych si nekazil to kouzlo originálu. :)

VojtěchPejša
29. března

Kniha, o které jsem si vždy myslel, že je úplně o něčem jiném. Má bohužel lehce sestupnou tendenci. Dle mého by jí prospělo více Saturnina a méně repetetivnosti.
Ale jinak příjemná klasika, ke které se jednou určitě rád vrátím.


raty
29. března

Potřebovala jsem nějaký osvědčený životabudič.

Takže Saturnin! To je stará láska, která nezrezavěla :-)

rafan65
18. března

Přiznám se že jsem Saturnina dosud nečetl. Nádherná kniha četla se krásně. Teta Kateřina chrlící jedno přísloví za druhým a Milouš mě rozplakal smíchem. Dokonalá kniha.

simona g.
03. března

Saturnin je prostě unikát. Byť musím přiznat, že film se mi líbil víc, než kniha, což se stává velmi zřídka.

babystar
01. března

Milá knížka plná anglického humoru, která vždy zvedne náladu. Poslechnuto v rámci čtenářské výzvy 2023 (našla jsem minimálně 24. vydání).

Alisstarší
27. února

Kniha ke které se ráda vracím, miluji anglický humor. Tuto knihu si zamilovaly mé dětí i vnučka. Pro nás má největší počet hvězdiček

Rapeh
09. února

Skvělý suchý anglický humor. Kniha se nádherně poslouchala.

1 ...