Saturnin

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu."...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/62_/62102/saturnin-A1i-62102.jpg 4.65395

Saturnin (1.)

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Šulc a spol.

Kniha Saturnin

Lauralex

Vědoma si toho, že si zřejmě právě podepíšu ortel smrti, nemohu jinak. Upozorňuji, že kdo má tu knihu rád (okej, všechna populace vyjma mě), ať dál raději nečte.

Jestli je nějaká kniha, ve vší úctě k autorovi, kterou opravdu nesnáším, je to Saturnin. Už jen když někde okem zahlédnu tuhle zářivě modrou knihu, chce se mi křičet. Okamžitě po dočtení šla kniha z domu. Tohle fakt není nic pro mě. Upřímně jsem doposud nepochopila, co na tom všichni vidí. Haňte mě, ale mě to vůbec nezaujalo. Snad nikdy jsem se tak ukrutně nenudila, myslela jsem, že než to dočtu, tak dřív umřu. Radši bych snad psala test z fyziky, než četla tuhle knihu. Nechci vyloženě říct, že je to špatná kniha, je pravda, že můj smysl pro humor je specifický, náročný a těžko se mu někdo zavděčí, ale tady na tom nebylo veselého, natož vtipného zhola nic. Možná leda můj výraz, jak jsem u toho trpěla.

Já se omlouvám, je mi to vážně líto, raději z profilu této knihy odcházím, ale už NIKDY VÍCE, PROSÍM.

vendy246

Asi chápu, co se na této knize lidem tak líbí a oceňuji jazyk, formu a nápad, ale... vůbec mne to nebavilo. Musela jsem se nutit knihu dočíst, udržet pozornost. Možná k vodě místo časáku. Možná jindy.

Kaplická469

Tohle dílo překypuje nádherným humorem. Je to zřejmě nejvtipnější věc, kterou jsem kdy četla.

Anie.M

Saturnin je prostě geniální a nikdy neomrzí. jeho příběhy, teorie a co teprve průpovídky tety Kateřiny. ideální kniha na příjemné, letní odpoledne.

ainny

Tohle se nedá komentovat, to se musí přečíst. A ne jednou. Geniální dílo, kterému na kvalitě nic neubírá ani čas. Saturnin na Hrad!

Veru.Viti

Tak nemít přečteného Saturnina jsem brala jako takové osobní selhání. Po tom, co jsem byla i v divadle a film patří k mým oblíbeným, jsem to musela dohnat. A kniha je boží. Nebo jinak: Saturnin je boží. Já ho mám ráda v jakémkoli formátu. Je to tedy jedna z mála knih, kdy mě filmové zpracování baví více než kniha. Nic to ale nemění na tom, že by to měl přečíst každý. Doporučuji.

Sam33

Kniha mého srdce. Snad nelze Saturnina nemilovat. A Milouše. A tetu Kateřinu. A dědečka. A slečnu Barboru. A doktora Vlacha a jeho teorii s koblihami. A hlavního hrdinu, jehož jméno za celou dobu ani jednou nezazní. No tááák...

Gumiczud

Tuhle knihu jsem četl na dvakrát. Poprvé mě vůbec nebavila, tak jsem jí odložil. Podruhé jsem asi objevil její kouzlo a zjistil jsem že to není tak špatná knížka, vlastně že mě baví.