Jeden z devíti

Jeden z devíti
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128037/bmid_jeden-z-deviti-PNi-128037.jpg 4 54 54

Prolnutí série

< 2. díl

Někteří vstoupili do armády, aby za ně stát z veteránského fondu zaplatil školné na vysoké. Jiní to viděli jako občanskou povinnost. Druhá afghánská většinu z nich poslala domů v zinkové rakvi potažené vlajkou. Jindřich Schlick se stal vojákem, protože v krizemi zbídačeném srdci Evropy neměl jinou možnost. Chtěl jen přežít. Když to ale dokázal, v Prolnutí tím vyvolal největší štvanici za posledních padesát let. Jeho touha se tím změnila jen trochu – pořád chce přežít. A k tomu zjistit, kým se stal…... celý text

Přidat komentář

Terva
15.12.2023 4 z 5

Podívej se na slunce,
má barvu krve,
a to nevěstí nic dobrého.
Dnes v noci
se Prolnutí zbarví krví . . .

Druhý příběh v sérii Prolnutí už je výrazně lepší než ten předcházející. Osobně si myslím, že je to hlavně tím, že tady už začíná pořádná akce. A taky je to tím, že jsme si už zvykl na spisovatelův styl psaní. Hlášky trousí tak nějak sladěné s příběhem a nejsou vždy v té nejočekávanější akci. Někdy jsem měl pocit, že hláška vyřčená v nějaké situaci mi tam nesedí a připadá mi trochu vynucená. Ale toliko ke hláškám, kterých je v příběhu možná až moc.

Malá ochutnávka:
. . . máte rádi pohádky, milý /čtenáři?/ Budu vám vyprávět jednu, kterou už nikdo jiný nezná, a i já z ní znám jen pár střípků. Tak dobře se totiž někdo postaral, aby se na ni zapomnělo. Je o devíti Prokletých a o tom, jak byli uštváni jako vzteklé šelmy. Když zemřeli, narodili se noví, a po jejich smrti další. Nástupci, a bylo jich vždy devět, přicházeli, aniž by se od předchůdců dozvěděli, kým jsou a kam směřují. Nevěděli nic, jen to, že jsou špatní, a naprosto netušili proč. A ta pohádka je o tom, proč jsou tak špatní. . .

Citát: Rozhodni se sám, jestli budeš spolupracovat nebo krvácet . . .

Co mě na příběhu nejvíc rozesmálo jsou dvě prolnutí. Nejdříve Alžběty Lukrécie a Hedviky van Heeland – Merde! Ty dvě se zprvu absolutně nesnáší, ale v dalších akcích jsou jedinečnou dvojkou. Dokonce hází . . . i lepší hlášky než jejich okolí. A když se pak dá dohromady druhé prolnutí - Hedviky s hlavním hrdinou, to už jsem se vysloveně chechtal. Jo, druhé Prolnutí jsem si rozhodně užíval víc než to první. Dokonce ke konci dojde i k sexu . . . a ten mě dostal do kolen. Je tu víc akce, víc dobrodružství, víc napětí a víc srandy. Tak že jako příjemnou oddychovku to všem doporučuji. Když překonáte trochu méně zábavnou Jedničku, stane se Devítka hlasem vašeho . . . ale to už je jiná pohádka.

Citát: Buď zticha, řekla náhle Alžběta Lukrécie sama sobě.

morpheus
17.03.2023 5 z 5

Dobre vymysleno, vynikajici poctenicko a ten konec je opravdu masakroidni. Mnoho dejovych linii, ale to mi vubec nevadilo, ctenar se rychle zorientuje :) Nesnasim Pana prstenu s temi jeho debilnimi elfy, trpasliky a skrety, ale tady mi toto osazenstvo nijak nevadilo, jen co me dost stvalo, byly pritepleni elfove, to uz jsem kritizoval u minuleho dilu, ale presto ma autor plny pocet hvezd.


Turlogh
16.06.2022 4 z 5

O maličko slabší než první díl, ale stále výborné počtení. Příjemné fantasy střihnuté postapo. Doporučuji všem k přečtení. Howgh.

pavel.2
18.01.2019 4 z 5

Skvělé počtení, Alex Drescher píše opravdu dobře.

marapavelka
10.08.2018 3 z 5

Oproti prvnímu dílu horší po všech stránkách. Nejvíc mě mrzelo, že se vlastně nesetkáme s nikým z prvního dílu. Časté střídaní dějových linek hodně uškodilo spádu děje. Navíc mi vždycky dlouho trvalo, než jsem zjistil, kam jsme zase skočili. Celé mi to přišlo takové chaotické a splácané. Hlášky opět neoriginální a ani ne moc vtipné. Až si říkám, jestli ty tři hvězdičky nejsou moc. Ale ještě dám autorovi šanci s Lovcovým odkazem.

Qvik
27.03.2018 5 z 5

Cyklus Prolnutí jsem přečetl po cyklu Světlo v temnotách. Všechny ty knihy do sebe výborně zapadají. K tomu jsou velice čtivé.
Občas se autor myšlenkami ztratil že jsem se ztrácel, ale celkový dojem stále za 5*

jennefer
23.11.2017 4 z 5

Cyklus o Prolnutí se mi líbí, vždycky jsem měla slabost pro namakaný ale podceňovaný outsidery:-D Takže i když mohl autor víc věcí víc přiblížit, četlo se mi to samo.

rimar
20.05.2017 5 z 5

Tovaris mne bavil vice a po prvnim precteni jsem byl spise zklamany. Ale po nejake dobe jsem se ke knize vratil a zjistil jsem ze se bavim velmi dobre a kniha mne chtnula. Asi i diky ze jsem mezi tim precetl roman na pokracovani na jeho strankach. Objevuje se nam tady novy svet prolnuti a zajimave postavy. Skoda jen ze autor nema na psani tolik casu.

Le-blé
01.09.2016 3 z 5

Kniha se mi moc dobře nečetla. Nedokázala jsem se do ní ponořit, stále mi unikaly myšlenky pryč. Pro mě slabý průměr, ale s potenciálem. Bylo tam hodně silných a poutavých scén, jen by jich bylo potřeba více a lépe je rozvinout.A také bych čekala lepší "finále". Tím, jak byla kniha psána, by jí slušelo, kdyby měla vygradovaný konec.

Fuksinka
30.04.2015 3 z 5

Zábavné, ale chvilkama zmatené a nelogické. O prokletých jsme se toho moc nedozvěděli a o kamenech taky ne. Příště ty kulisy pro hlášky a akční scény trochu víc vymakat ;-)

kuSty
15.10.2014 5 z 5

Tovaryš se mi líbil víc, ale i tak výborné čtení.

witko
17.06.2013 4 z 5

Dobrá akční fantasy aneb jak vojenský veterán k záchraně světa přispěl.

N10Tikky
27.12.2012 4 z 5

Velmi dobrá knížka. Bohužel jsem nemohl ohodnotit za plných 5*. Na pár místech mi to přišlo dost nelogický a určitě by si některé nastřelené myšlenky zasloužily vysvětlení...
Takže zapracovat na logice, ať můžu příště dát 5*. :)

Autorovy další knížky

Alex Drescher
česká, 1972
2017  85%Lovcův odkaz
2010  85%Tovaryš
2007  87%Dokonalý obchod
2019  87%Destrukce
2017  82%Zrození Adepta