patas.burda patas.burda komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tak dlouho jsem seriál odmítal, až jsem si jednou koupil knihu, která předčila všechna očekávání a ze mě se stal ten nejotravnější vysvětlovač toho, proč je GoT nejlepší série všech dob :D

26.12.2020 5 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

V české literatuře naprosté zjevení a úkaz. Dílo, které se nezadá s nejslavnějším historickými romány co jsem kdy četl. Autorčin nádherný jazyk je srovnatelný snad jen s Nabokovem. Těžce nedoceněná kniha bohužel..

24.06.2021 5 z 5

Skutečně nevím co napsat, abych vyjádřil všechny své pocity z této knihy. Po celou dobu jsem žasl nad tímto dílem; skutečným uměleckým dílem, který patří k nesmrtelným památkám naší planety. Hluboce se před Mikou Waltarim klaním.

18.04.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Je to velice zvláštní kniha, která mě v 1. části příliš nezaujala, v 2. části byla už poměrně zajímavá a ve 3. části to bylo hrozně depresivní. Ale jako komplet je to senzační, nadčasové a originální dílo až příliš připomínající dnešní svět plný dronů a průmyslových kamer. Určitě stojí za přečtení

27.04.2014

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Vynikající kniha, skvělý příběh, sympatické postavy. Jediným mínusem je tu pro mě ta neuvěřitelná stereotypnost (hloupý, naivní, rasističtí běloši a inteligentní, moudří a vzdělaní černoči), ta ubírá příběhu trochu přorozenosti. Stejně ale dávám 5* . Všem doporučuji.

13.07.2014 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Nejlepší Kingova kniha, která hned od začátku čtenáře vtáhne a zavrtá se mu pod kůži. Napětí se celou dobu graduje a kolem části, kdy se koná ,,schůze" téměř nedýchám. Po těch 1000 stranách skvělého příběhu mi bylo trochu líto že se s nimi musím rozloučit, protože jsem s nimi strávil téměř 2 měsíce :D

29.10.2014 5 z 5

Zuby nehty (19 povídek) Zuby nehty (19 povídek) Ivona Březinová

Knihu jsem četl když mi bylo asi 11 a ještě dneska je mi špatně když si vzpomenu na ten strach co to u mě vyvolalo! :DD Četl jsem jí odpoledne a stejně to vůbec nepomohlo. Nejlepší jsou: Chi chi chi, Polichinelo, Živý plot, Medvídek a Operátor. Za zdí jsem nikdy nepochopil :D

17.07.2014 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Pro mě tahle kniha zůstává ze všech od Dana Browna na 1. místě (tedy alespoň z těch kde vystupuje Robert Langdon). Přijde mi ze všech nejnápaditější (no uznejte že to vraždění těch kardinálů mělo prostě šmrnc) a na oněch místech jsem byl tak jsem si je dokázal lépe představit.

31.03.2014 5 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Strašně těžce se to četlo. Ze zvědavosti jsem si knihu opatřil a pustil se do čtení, ale to zdlouhavé rozebírání společenských poměrů v Rakousku-Uhersku mi do hlavy moc nelezlo (naštěstí!?). Jsou ale pasáže, především ve druhém díle ze kterých skutečně mrazí.

04.05.2014

Inferno Inferno Dan Brown

Pro mě zatím rozhodně nejslabší díl s Langdonem, protože je prostě uplně stejný jako ty ostatní, které mají alespoň nějakou šťávu. Tady jde opravdu jeno o honění a utíkání před někým koho jsme ani pořádně nezaregistrovali a celé je to takové rozblemcnuté. Pro mě zatím zůstává na prvním místě Andělé a Démoni.

12.02.2014 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl, mnohem lepší něž film. ani na chvíli mě nenudila.

11.08.2013 5 z 5

Christina Christina Stephen King

Kniha mě hrozně bavila, prostředí, postavy. Všechno by bylo na 5*, kdybych knihu bral jako nějaký společenský román o dospívání. Jenomže jsme si půjčil horor a jako horor kniha na 5* rozhodně není. Mnohem víc mě zajímalo jak nakonec dopadnou vztahy mezi jednotlivými postavami. Snad jedině závěr je celkem děsivý a epilog to vše elegantně uzavírá.

19.08.2014 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Myslím si že kdo nečetl knihu, nemůže naplno pochopit film, například růžolící se dívku v černých šatech, hádající se pár a další. Já jsem si ve filmu tyto momenty uplně vychutnával.

08.06.2014 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Mě se kniha líbila.... Myslím že to vystihuje všechny moje pocity ze čtení.

04.05.2014 4 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Kniha byla velice povedená a přečetl jsem ji celou velice rychle. Jediné co mi zkazilo celkový dojem byl konec, ve kterém mi přišlo že se autor snaží o co největší překvapení. Bohužel ale právě to zkazilo můj celkový dojem z knihy. I přesto je to velice dobrá kniha, na rozdíl od filmového zpracování, ze kterého se mi chtělo zvracet.

20.04.2014 4 z 5

Pro mě dosud nejlepší kniha o Harrym Potterovi! Všechny ty postavy jsem si tak oblíbil, že se děsím té chvíle až dočtu poslední díl. Je strašně zajímavé, jak autorka v situacích mezi Harrym a Ronem neustále zdůrazňuje: ,,Oba kamarádi", nebo: ,,Řekl svému kamarádovi" i přes to že se po většinu knihy hádají (nebo spolu alespoň nevycházejí tak jak by měli). Jediné co mi vadilo, bylo slovo muckat :D to se nedalo vydržet to furt číst :D

01.04.2014 5 z 5