PanTomina PanTomina komentáře u knih

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Nepopsatelná excelentní skvostnost. Bulgakov mě tímto dílem dostal do kolen. To je tak skvěle vystavěná záležitost, že se v podstatě nedá interpretovat tak, aby ji člověk nechtěně neponížil. Prostě přečíst a nechat působit.

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Krásná kniha, která patří mezi mých 5 nejoblíbenějších. Smutná i veselá a nečernobílá

18.02.2017 5 z 5

Kdo se bojí Smrti? Kdo se bojí Smrti? Jan van Helsing (p)

Neskutečná nekonečně stupidní hovadina bohužel psaná naprosto vážně. Nebudu lhát, že jsem to dočetl . Mou exaktně založenou náturu trápilo toto dílo celých 114 stran. Doporučuju snílkům, vílám, lidem s třetím okem a zvířatům se schopností číst. Smrt žije!

22.01.2017 odpad!

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Opravdu silná záležitost. Právě jsem ji dočetl a nemám moc slov. Musím to vstřebat. Bolí to, protože se bojím o svět a mého malého syna v něm. Kéž vše dopadne dobře

14.01.2017 5 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Jeden kolega to zde nazval krasořečněním. Líbivá slova bez skutečného obsahu. Kompletně mimo můj rank.

06.05.2017 2 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Slabota. Postavy nejsou sympatické, humor je stále se opakující. Neříkám ale, že to je špatné čtení. Říkám jen slabé.

24.02.2020

Kniha mého nejoblíbenějšího autora s hořkou a bolestnou tématikou, na rozdíl od ostatních prací méně mysteriózní a naopak více pracující se sociální tématikou (ačkoliv Murakamiho práce do jedné jsou velmi sociálně založené).. Čtení mě tentokrát hodně bolelo. Nikoliv však kvalitativně. Je to dobrá kniha, která ve mě bude dlouho rezonovat. Znovu už si ji ale nepřečtu. ...Život je zvláštní náhoda a my v ní.

21.04.2017 3 z 5

Knoflíková válka Knoflíková válka Louis Pergaud

Kniha, která roste s člověkem. Pergaud je skvělý autor

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Příjemný kousek dvou mých oblíbenců. A Crowley a Azirafal byli mými hrdiny od začátku do konce.

09.01.2017 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Neskutečná děsivá nadčasová vize. Třetí oko. A ten konec, ten Ti zlomí páteř. Nezapomenu

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Další ze skvostů jednoho z mých nejoblíbenějších autorů. Nemám, co bych vytkl. Murakami a jeho světy jsou pro mě jako droga

08.01.2017 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Dle mého nejlepší dílo od Haruki Murakamiho

08.01.2017 5 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Tato kniha mě opravdu nebavila. Možná je chyba v mém věku. Možná je chyba v překladu, možná v autorech samotných. Vytvořit dílo, v němž není ani jediná sympatická osoba a většina obsazení se chová asociálně a velice podivně, to chce jistě kumšt. Ovšem já to nechápu. Zároveň zjevné nesmysly v ději, to je něco, co u tak vychvalovaného (pro mě nepochopitelně) díla prostě nehodlám přehlížet. Potenciál nápadu o podzemní civilizaci zůstal nenaplněn. v Tomto směru rozhodně doporučuji Nikdykde od Neila Gaimana. To je vskutku jiná káva. Ovšem chápu, že Podzemí spíš cílí na mladší čtenáře. Těm se zřejmě kniha může líbit. Zkusím se prokousat ještě druhým dílem, ovšem nečekám, že by akce, potažmo literární styl nějak gradoval.

16.02.2017 2 z 5

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Výborná, silně sociální, smutná, ovšem nemelancholická. S postavami se sžíváme, milujeme, nenávidíme, proklínáme systém a pláčeme pro jeho (a nemyslím jen ty mrtvé) oběti. Literatura, kterou mám rád. Doporučuji

03.02.2017 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nerozumím, proč se tu tolik mužů velice trapně čílí nad formou skvělého románu. Brilantní čtení.

10.11.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Takže, znechucenější už asi být nemůžu. Tohle je most overrated autor ever! Na konci už jsem jenom čekal,kdy přijde Hulk nebo Tarzan, aby to ještě víc nesmyslně zamotali. Nesba, kterého jsem četl dřív, mi to ani v nejmenším nepřipomínalo. A to machrování se znalostí hudby, napřeshubu. BRAK

15.08.2017 1 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha plná bestialit a napsaná s takovým odstupem, že druhou takovou jsem ještě nečetl. Extrémní, nikoliv příjemný zážitek. Člověk je zvíře.

11.06.2017 4 z 5

Sněžný tygr Sněžný tygr Desmond Bagley

Neskutečně jsem trpěl. Doufám, že o to panenství v Anglii přišla obzvláště brutálním způsobem a z něj se vyklubal masový vrah .

14.05.2017 1 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Předně bych rád napsal, že Ove není krásný, lidský, milý, nic z toho. To jste asi četli jiného Oveho. Ove je otrava se směšně malým rozhledem. Zahořklý člověk s mentální retardací. Kniha je dobrá, ale žádný skvost. Přesto jsem na konci uronil slzu.. Lidskost zde nepředstavuje Ove, ale autor sám a Oveho "zlepšení se" na mě působí křečovitě.

29.04.2017 3 z 5

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

A dost. Právě tady se láme chléb a z celkově nudného výletu do podzemí se stává doslova utrpení. Dál už nejdu. Ještě bych chtěl dodat, že za hmatatelnou slovní nudou stojí echt debilní práce překladatele. sbohem.

01.04.2017 odpad!