PaniJani PaniJani komentáře u knih

Ani muk Ani muk David Jackson

Všude jsem četla nadšené reakce a moc jsem teda na ni těšila. Ačkoliv je napsána čtivě a téma je poměrně neotřelé, nechytla mě a místy i nudila. Za mě takový lepší průměr. Bohužel.

11.06.2019 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Další krásná kniha o nelehké době a lidských vztazích. V dnešní době téměř nepředstavitelné, jak těžký život naší rodiče, prarodiče žili, jak jim doba komplikovala, někdy až zničila životy. Knížka se četla velmi dobře, je napsána krásně, poutavě a reálně. Musím se jít poohlédnout po dalších autorčiných knihách.

27.05.2019 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Těžké, těžké čtení. Tíživé téma, které stále bouří diskuze a nutí se zamyslet. Místy mě kniha zas až tak nevtáhla a nejradši bych sem tam něco přeskočila, ale celkově ji vidím jako velmi dobrou knihu, která dokáže přiblížit naší minulost a má silný emoční příběh.

19.05.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mnozí na Tiché roky čekali aby je mohli mohli srovnat s Hanou. Ale Tiché roky nejsou lepší než Hana. Nejsou ale ani horší. Je to jiný příběh, o jiných lidech a jiné době. Jen vypravěčský um paní Mornštajnové stále zůstává. Prostě si ji musíte přečíst, je krásná. A já patřím mezi ty, kteří zoufale potřebují několik dalších stránek navíc.

06.05.2019 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Dobrá kniha, tenoučká, až by si člověk řekl, že je to taková jednohubka na odpoledne. Ale ne, není, alespoň já ji tak neměla. Zaslouží si víc času, neni to zrovna oddechová knížka, má v sobě spoustu těžkých, ale aktuálních témat a tak vás přivede k zamyšlení. Na mě působila dost temně, dramaticky...

21.04.2019 4 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Skvělá kniha, moc mě bavila. Běsa je volné pokračování Malinky a ačkoliv dějem jí předchází, doporučuji určitě přečíst dříve Malinku.

19.04.2019 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Po přečtení hodnocení jsem čekala něco horšího, než to ve skutečnosti bylo. Kniha se četla hezky, odsejpalo to (pravda, i díky stylu psaní) a byla jsem docela zvědavá na konec. Ale na druhou stranu to není žádný dechberoucí thriller, který bych nemohla pustit z ruky. Pro mě to byla taková průměrná oddechovka, která neurazí, ale ani příliš nenadchne :-) .

02.04.2019 3 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

S těmito typy thrillerů se snad roztrhl pytel. Od knihy jsem nečekala nic velkého a to se taky potvrdilo. Chvílemi jsem nevěděla zda stále čtu thriller, nebo špatně napsanou černou komedii. Ale dočetla jsem. Ať mě to místy přišlo přitažené za vlasy, tak se to četlo hezky.

30.03.2019 2 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Skvělé, ostatně jako vždy. Když se začínal rozmotávat konec, byla jsem nadšená, co se za tím vlastně skrývá. Ale mám rozporuplné pocity s tím pachatelem...

27.03.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Pěkná detektivka, která mi připomínala styl R. Bryndzy. Zpočátku bylo poměrně dost jmen, ale zorientovala jsem se. Možná, že kdyby to nebylo mé první setkání s Kim, ale měla jsem přečtené předešlé díly, byla bych ještě nadšenější.

21.03.2019 4 z 5

Tajemství modrých dopisů Tajemství modrých dopisů Emily Bleeker

Pohodová, oddechová knížka , která se hezky čte, ale měla jsem od ní větší očekávání.

13.03.2019 3 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Krásná kniha. Zase s tématikou války, ale zase jiná. Doporučuji.

11.03.2019 5 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

Když člověk pomine a neřeší nějaké věci, které knize ubírají na reálnosti, tak je to příjemná oddechovka, která se čte hezky.

02.03.2019 3 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Souhlasím s tím, že tomu, kdo se o politiku celkem zajímá tahle knížka nic moc nového nedá. Ale tomu, kdo toho zatím moc neví, dá tahle kniha dost.

27.02.2019 4 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Knížka plná síly, ale i emocí. Jen těžko si jde představit ty dny na širém moři prožité v beznaději a smutku. A že tam je hodně terminologie? Bez toho by to snad ani moc dobře nešlo napsat.

26.02.2019 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Bohužel pro mě byla kniha zklamáním. Sice oceňuji to, že britský autor se dá do knihy o zvratu v našich dějinách, ale zkrátka po Skleněném pokoji jsem čekala více. Kniha mě ani nedokázala pořádně vtáhnout do děje, nebylo tam nic, kvůli čemu bych hltala stranu za stranou.

24.02.2019 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Nemůžu sdílet to veliké nadšení a euforii z knih B.A.Paris. Autorka umí psát pěkně, poutavě, ale zároveň taky předvídatelně. Navíc mi přijde, že vymyslí zápletku, ale moc dobře ji nerozvine. A o logickém chování hlavní postavy nemůže být snad ani řeč.

!!!!!Pozor, může obsahovat spoiler!!!!!!!
V knize Za zavřenými dveřmi celou dobu manžel fyyzicky a psychicky deptá svou ženu. Nic moc víc se tam neděje, žádné velké zvraty a prostě čekáte jaký to bude mít konec. A tady jsem ten pocit měla zas. Je vám jasný, že manžel nebude asi úplně milující a má v něčem prsty. Je vám jasný, že Cass někdo balamutí a snaží se z ní udělat blázna. A prostě zase jen čekáte na to rozuzlení a jestli nakonec nebude nějaké překvapení.

Přečetla jsem, četla se hezky, ale snad ani nemám chuť se k ní vracet.

17.02.2019 3 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Parádní kniha. Četla se skoro sama, téma internátní školy bylo povedené. Duchařina, která tam byla skvěle zasazená, tomu dodává tajuplný ráz. Spoustu knih má téma rozuzlení starého tajemství, ale tahle byla jiná a dokázala zaujmout.

13.02.2019 4 z 5

Setkání se smrtí Setkání se smrtí Joe Simpson

Hodně poutavá kniha o dokázání téměř nemožného.

09.02.2019 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Ze začátku jsem se bála, že půjde jen o hezký čtivý román z červené knihovny. Jak jsem se jen mýlila! Tuhle knížku budu jeste delší dobu vstřebávat. Knížka plná síly, odvahy a hrůz, které se bohužel děly.

06.02.2019 5 z 5