Setkání se smrtí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Joe Simpson dokázal z hlediska vysokohorského horolezectví skoro nemožné. Se zlomenou nohou, opuštěný, obklopen ledovými stěnami, ovlivněn halucinacemi - hladový a žíznivý se doplazil do základního tábora. Spolu s ním prožíváme vteřinu za vteřinou jeho dilema - žít - vzdát se, žít - vzdát se, vzdát se - žít. Pevná vůle a odhodlání nevzdat se v podmínkách sebekrutějších dokázala, že život zvítězil. Četba tohoto zdánlivě prostého a neokázalého příběhu o hrdinství je povzbuzením pro každého člověka při překonávání překážek v jeho vlastním životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30510/setkani-se-smrti-30510.jpg 4.7107
Orig. název:

Touching the void (1988)

Žánr:
Dobrodružné, Literatura naučná, Zdraví
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Setkání se smrtí

Přidat komentář
PaniJani
09. února

Hodně poutavá kniha o dokázání téměř nemožného.

harena
09.12.2018

Klobouk dolů před tím, co Joe Simpson dokázal. Obdivuji všechny, kteří dokáží nepředstavitelné. I když nejsem horolezec a neznala jsem některé výrazy, vůbec to nevadilo, protože kniha je psaná velice čtivě a napínavě. Fascinující, neuvěřitelný příběh, půjčím si i další knihy Joea Simpsna.

simonit
31.08.2018

Úžasný příběh, díky kterému bychom si měli vážit toho, co máme, když jsme zcela zdraví...zde vidíme, jak je jednoduché o to přijít. Takže za mě super kniha a autorovi patří moje poklona! To, co on, by každý z nás nedokázal...

Silmarien
26.04.2017

Príbeh samotný je na 5 hviezd. Boj dvoch mladých mužov na horolezeckej výprave o život. Kruté rozhodnutie jedného tvárou v tvár takmer neriešiteľnej situácii a boj druhého o meter za metrom v ústrety životu alebo smrti...

Na druhej strane musím povedať, že hlavne na začiatku som si ovplyvnená rôznymi inými horolezeckými knihami a teda zľahka dotknutá zásadami v tomto športe vravela "ako ste sa tam vy dvaja vlastne do takej kaše dostali?!". Od začiatku celého popisu mi výpravy mi to prišlo, že sa Simon s Joom hnali do katastrofy, aby si mohli odfajknúť ďalšiu zlezenú stenu... a neskutočne to domrvili.

Nevadil mi ani odborný horolezecký slovník, ani podrobný popis lezenia, beriem to ako Simpsonov štýl písania (keďže momentálne čítam jeho ďalšiu knihu), len som bola teda stále taká vyrušovaná tými otázkami, prečo tam vlastne šli a prečo si trúfali na niečo, na čo vtedy nemali. Inak si myslím, že Simpson je pri líčení vlastného počínania pri svojej záchrane zbytočne skromný, všetko "zvaľuje" na "hlas" ktorý ho ťahal dolu, ale všetkým je jasné, že to jednoducho musel zvládnuť sám. Vždy ma tiež trošku zarazilo, ale pozitívne, ako občas znenazdajky vyrukoval s úplne zvláštnymi faktami a znalosťami, ktoré by som človeku jeho typu nepripisovala :-)

Kapucinka
23.05.2016

Strhující a velice napínavý příběh boje o přežití.

iampatrik
02.03.2016

Strhující kniha od samotného úvodu, která může bavit úplně každého. Také ukázka toho, jak poutavě lze popsat cestu za vrcholem, která se promění v boj o holý život. Jako možná jediné úskalí knihy vidím pojmy (např. moréna, převis, ale také horolezecké vybavení apod.). které jsou zde často používány k popisu děje. Na druhou stranu to však nevidím jako zásadní problém, protože kniha je psaná tak čtivě, že jen těžko od ní odlepíte oči. Pro lidi, které baví cestopisy (byť nejde úplně o cestopis) popřípadě hory obecně - povinnost.

Xena1970
20.02.2016

Fantastická knížka doporučují přečíst kdo se zajímá o horolezectví

Hanina61
08.02.2016

Jako první jsem shlédla film "Pád do ticha" a ten mě zaujal natolik, že jsem si vzápětí půjčila knihu, a dobře jsem udělala, protože film zdaleka nemohl pojmout vše, co se odehrávalo, hlavně v Joeově mysli, zachytit jeho strach ze smrti i odhodlání dokázat něco takřka neuvěřitelného. Nedávno jsem si při pádu na motorce ošklivě poranila koleno (i když rozhodně ne tak zle jako Joe) a dodnes si pamatuju tu strašlivou bolest, kdy pro mě dlouho bylo nemožné na nohu byť jen zlehka stoupnout nebo se jí jakkoli dotknout, tudíž jsem se o to víc dokázala vžít do jeho pocitů bolesti a tím víc obdivuju to, co dokázal. Úžasná kniha, takřka neuvěřitelný příběh o přežití.


Štítky

horolezectví zfilmováno

Autor a jeho další knihy

Joe Simpson

Joe Simpson
britská, 1960

Podobné knihy

Kniha Setkání se smrtí je:

v Právě čtených2x
v Přečtených144x
v Čtenářské výzvě17x
v Doporučených20x
v Knihotéce57x
v Chystám se číst59x
v Chci si koupit12x
v dalších seznamech1x