PandaGirl PandaGirl komentáře u knih

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Ač na VA to prostě nemá, tak i tak se mi to dost líbilo. Měla jsem pocit, že se tam neustále něco děje. Líbil se mi ten vytvořený svět - měl vlastní politiku, náboženství, historii a tohle všechno se čtenář dozvídá. Bohužel mě postavy nedokázaly dostatečně oslovit, i když jsem si myslela, že Cedrika budu mít hodně ráda. Tak mi zase tolik k srdci nepřirostl. Ale líbilo se mi to a těším se na další osudy téhle dvojce.

17.05.2017 4 z 5

Písně a verše staré Číny Písně a verše staré Číny Ferdinand Stočes

Když jsem si knihu kupovala, tak jsem si jí pořádně neprohlédla. Když jsem začala číst, tak mě velice mile překvapila předmluva. Jak básně vznikaly, jaké je historie překladu i seznámení s Mistry. A ten zbytek? Prostě dokonalé. Krásné citlivé básně s precizní překlade. Překládat z čínštiny básně je doopravdické umění.
Doporučuji všem, kteří milují čínské motivy.

17.05.2017 5 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Knihu jsem četla, když mi bylo špatně (což většinou nedělám) a naprosto mi to nevadilo. Kvůli mé utlumenosti bych nezvládla nic složitého. A tohle bylo milé, odpočinkové a naprosto jednoduché, i když jsem četla první kapitolu, tak jsem myslela, že to fakt nedám. Díky bohu se to vybralo a nebylo ta tak děsně uhozené, jako první kapitola.

25.04.2017 4 z 5

Těžko toto popsat. Některé povídky vážně zapůsobily, znechutily či vyvolaly jiné nepříjemné pocity, na druhou stranu tam byly i ty, které člověka nechávaly naprosto chladným.
Jedno se však musí nechat, autor umí navodit potřebnou atmosféru.

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Díky velkému časovému rozestupu vydáni knih, jsem se půlku knihy utápěla v otázkách, kdo je kdo. Ale pokud se nemýlím, tak v tom jsem plavala už od začátku. Ale teď ke knize.
Celkově to bylo dobré završení, i když jsem očekávala trochu větší bum. Řekla bych, že to bylo takové jemné vybruslení ze složité situace (kdy jsem na řešení přišla už v polovině knihy). Určitě je to skvělá kniha na odpočinek. Člověk nemusí uvažovat a jen se nechává strhnout stylem autorky a jejího snového světa. Místy jsem chtěla hlavní hrdinku vážně zabít, měla jsem pocit, že jsem snad hloupější hrdinku nezažila (ale určitě ano!). Ale díky bohu, to byly jen chvilkové výkyvy.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tahle kniha má své osobité kouzlo. Velice dobře se do ní dá začíst a prožívat osudy Jane. Uznávám, že všechno bylo velice hezky vykreslené - postavy, budovy, krajina i samotný děj. K tomu se, ale zároveň váže i má výtka - některé rozhovory a popisy byly neskutečně vleklé a nekonečné. Upřímně si myslím, že tam bylo až příliš moc popisů. Ale dá se přes to překousat a užít si celkový příběh.
Vřele doporučuji i audio knihu, kterou namluvila Gabriela Vránová.

04.03.2017

Dcera Dcera Kiera Cass

Díky dceři se mi znechutila celá Selekce. Jediné plus na téhle knize je autorčin styl psaní, jinak na všem ostatním dost ujela. Děj byl vynucený a hlavní hrdinka naprosto nepříjemná. A ani ta obálka nakonec není moc hezká. Takže za mě prostě ne a nezachrání to ani nabízený harém téměř plochých postav.

24.02.2017 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha se rozhodně mou srdcovkou nestane a ani jsem k tomu nepotřebovala tunu kapesníčků. Já se prostě u téhle knihy pobavila a hlavně odpočinula. Nemusela jsem přemýšlet. Autorka si zvolila skvělé téma, které podala neskutečně poutavě. Dokázala skloubit kontroverzní smutné téma se zábavou.
Hodně jsem se bála toho, že kniha bude jen nějaká sladká slátanina o ne moc vydařené lásce. Ale nakonec mě mile děj překvapil. Bylo to spíše o smyslu života a o tom, jak se lidé vyrovnávají s nepřízní osudu. Tím si mě to získalo, ale nemyslím si, že se ke knize ještě někdy vrátím.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Námět zvolený dobře, Krásku a zvíře miluji, prostředí vytvořeno báječně... jen... Jen to nemělo tu správnou jiskru, jako třeba Skleněný trůn od této autorky. Něco mi tam chybělo. Hlavně mi Tamlin vůbec nepřirostl k srdci. Prostě nedokázala jsem se s ním sžít. Kniha nabrala ten správný směr, až když se tam objevil Rhysand. Konečně to byla zajímavé neplochá postava. I tak věřím, že další díl bude o dost lepší, než tento pomalý náběh.

24.02.2017 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

První díl jsem slupla na jeden nádech. Prostředí viktoriánského Londýna s prvky steampunku je prostě skvělé. Navíc Will s Jemem jsou naprosto kouzelní a nelze si je nezamilovat a netrhat si u toho srdce (ještě, že já vedu harémy :D ).
Autorčin styl psaní je procítěný a dokáže vtáhnou do děje, že pak běháte po metru s hlavou v knize.
Kniha je překvapivá a má prostě spád.

24.02.2017 5 z 5

Mě osobně se to prostě nelíbilo. Postavy se vůbec nevyvíjely (a že by měly, když se tam jedná o určité časové rozpětí). Většina z nich mi byla i nepříjemná. Navíc téma cestování v čase mě zrovna moc nebere.
Vidět představení by bylo asi jiné kafe. Ale jako scénář se mi to zdá spíše jako předražená fraška.
Ale jako taková oddechovka nepřirovnávána k HP to šlo.

24.02.2017 3 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Sice na první díl to nemělo, ale stále to bylo docela na slušné úrovni. Chvílemi mě to vážně nudilo. Ale pořád to bylo dostatečně poutavé na to, abych se dokázala začíst.
Jako obvykle mě styl psaní autorky nezklamal.

24.02.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Muž jménem Ove je moje srdcová kniha. Jediná kniha, která mě dokázala nahlas rozesmát i několikrát rozbrečet. Člověk prostě musí Oveho, Parvanah i kocoura a všechny ostatní postavy milovat.
Styl psaní byl čtivý a poutavý, stejně jako příběh. Líbilo se mi i postupné odkrývání minulosti.
Jinak velice doporučuji i českou audio verzi knihy!

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Kniha je podle mě docela dost čtivá a velice lákavá tématem. Mě osobně se docela líbila, ale nebylo to nic, co by se mi vyloženě zapsalo do srdce nebo se mě to nějak dotklo. Prostě jsem jen četla a užívala si příběh. Hodně postav mě tam rozčilovalo svým chováním, takže jsem často měla chuť přeskakovat. Což jsem občas i udělala.

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Našla jsem se v tom. Rozhodně pobaví jak "příběhy", tak i kresba. Rozhodně je to skvělé na to správné vypnutí a nepřemýšlení.

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Do téhle knihy jsem šla hlavně kvůli úžasné obálce od Myokard. Když jsem viděla její tloušťku, tak jsem se na všechno vykašlala a pustila do čtení. Asi polovinu knihy jsem si toužila rozbít hlavu. Styl psaní mi naprosto nevyhovoval. Byl pro mě neskutečně odpudiví. Ale děj mě dokázal udržet natolik, abych knihu dočetla.
I tak neříkám, že to byl nějaký zázrak. Ale obdivuji autorku, jak dokázala vystihnout mysl třináctileté dívky. Tu otrávenost a to všechno okolo. Za to potlesk. Ten konec se mi zdál, no trochu moc přitažený za vlasy nebo spíš vynucený.
V podstatě mě jen celou dobu zajímalo, co jí donutí mluvit. Takže za mě je to naprosto průměrná kniha. Kdybych mohla, tak bych dala 2 a půl hvězdičky. Takhle se nakláním k 3 hvězdičkám z důvodu nějaké morální či poučné hodnoty.

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Nejdříve jsem si myslela, že ani první kapitoly nepřežvýkám. Akos mě naprosto nebavil. Pak přišla na řadu Cyra a všechno hned bylo veselejší, pokud se to tak dá říct. Do jejích částí jsem se začtla velice rychle. Líbil se mi styl jejího vypravování. Ich forma se střídala s Akosovou er formou. Určitě to byl dobrý nápad a dokázalo to čtení oživit, hlavně potom co Akos přestal být tak nudný.
Příběh nebyl úplně vychytaný, ale tak na to jsem od autorky zvyklá. V příběhu se neustále opakovaly jedny a ty samé věci. Což občas začínalo být protivné. Celkově to bylo takové, no... milé. Člověk se u toho zaculil, zamračil a tak.
Bohužel ke konci jsem se dost zasekla. To je u knihy docela zlé. Podle mého názoru, na knihách by právě konec měl být "čtený na jeden nádech". Jenže to to nesplnilo. Konec nebyl dynamický (a to měl být, vzhledem k žánru) a už vůbec nic mě na něm nepřekvapilo. To mi hodně pokazilo zážitek z této knihy.
Na konec bych řekla asi jen to, že taková přehnaná propagace tomu akorát škodí. Kniha nedokáže splnit tak vysoké očekávání, které jsou na ni kladeny.

03.02.2017 3 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Chvílemi mi to přišlo jako utrpení. Oproti ostatním dílům to bylo táhle a nezáživné. Jistě byly tam světlé chvíle (proto tři hvězdičky), ale celkově mě to zklamalo. Ani konec mě nějak extrémně nenadchnul. Fakt mi to ke konci přišlo jako utrpení. Musela jsem se k dočtení nutit. A po dočtení jsem měla pocit extrémního přeslazení, po kterém zůstala kyselá pachuť v ústech. Ne, prostě to nebylo to, co bych od C.C. čekala, hlavně pokud bych vzala v potaz předchozí dva díly. Proto tři hvězdičky, víc tomu dát nemohu.

21.12.2016 3 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Uff, tak tohle bylo něco. Vzhledem k tomu kolik jsem na slyšela chvály, tak jsem nic neočekávala. Jsem od přírody skeptický člověk. Ale... Tohle překonalo všechny mé představy. Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Asi by to bylo tak čtyři a čtvrt (bohužel to databáze nedovoluje).
Tak zhruba tři hvězdičky za průměrnost středoškolského příběhu. Dlouho jsem si říkala, že hlavní hrdinka není dost šílená. Takové ty obvyklé klišé se tam objevovaly. Ale ten zbytek a to co vyhouplo knihu na 4-5 hvězdiček bylo skvělé. Navíc ta poslední čtvrtka knihy pro mě byla jako mičuda kopnutá přímo do mé tváře. Nešetřila jsem sprostými slovy k vyjádření mé naprosté neschopnosti to rozdejchat. A za to prostě obdiv.
Příběh je naprosto ... nelze popsat slovy. Navíc autorčin styl psaní je velice příjemný a rychle čitelný.

11.09.2016 5 z 5

Šíleně bohatí Asiati Šíleně bohatí Asiati Kevin Kwan

Zábavné čtení s krásnými detailními popisy. Trochu jsem se ztrácela v rodinných vazbách (jak už to u čínských rodin bývá). Velice hezky se to četlo a rozhodně se tam dá nalézt několik postav, které si zamilujete!

03.06.2016 5 z 5