PajusenkaB PajusenkaB komentáře u knih

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

(SPOILER) První dva díly jsem zhltla ani ne za 14 dnů, u tohoto jsem se však neuvěřitelně zasekla. Štvaly mě různě rozsekané pasáže odjinud, nesnášela jsem pasáže o čarodějnicích - hrozně mě nebavily. Celaena mi v tomto díle přišla hrozně proměnlivá - ach, tady jsem chudinka protože jsem si prožila toto a toto a ejhle, najednou jsem hrdinka, protože jsem královna a bude nejlepší... Občas bych ji fakt proliskala.

Některé události pro mě byly dosti předvídatelné (např. spojení s Jeřábem), občas jsem se musela i vracet, abych pochopila, o co vlastně jde.

Nevím, jsem z tohoto dílu prostě dost zklamaná a ani se mi nechce pokračovat v dalších. Možná je to opravdu tím střídáním příběhů a odjezdem Celaeny pryč od Doriana a Chaola.

14.07.2023 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tak jako první díl, i tento přečtený jedním dechem. Poutavý příběh, který dokáže udržet pozornost a nutí číst dál.

03.06.2023 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Přečetla jsem jedním dechem. Úžasně napsané, doporučuji pro ty, kteří milují fantasy :)

03.06.2023 5 z 5

Medovník s pepřem Medovník s pepřem Alena Adrianet Heinrichová

No... Co k tomu napsat... Asi úplně nerozumím tomu, jak tahle kniha mohla být vydána. Kniha je absolutně bez děje, pořád to samé dokola: Šla jsem do divadla, viděla jsem jeho, roztála jsem, on nic. Šla jsem do divadla, viděla jsem jeho, roztála jsem, on nic. A takto pořád dokola.
Knihu jsem ani dočítat nechtěla, nicméně nemám ráda rozečtené knihy, takže jsem se přinutila a knihu dočetla. Už toto svědčí o tom, že kniha se velmi špatně čte - jak jsem již řekla, převážně kvůli chybějícímu dění.
Zároveň mi přijde, že části knihy jsou psané v dost různé době - začátek působí hrozně přemotivovaně a nevhodné a převážně trapné pokusy o vtipy mě dost odrazovali od čtení.
Obálka je naprosto nádherná, nicméně vůbec nevypovídá o obsahu.

03.06.2023 1 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Pro nezajímavou obálku jsem knihu poměrně dlouho odkládala, poté jsem nemohla přestat číst. Ze začátku mě trochu odradilo to, že se děj má odehrávat v roce 1849 - starým příběhům se vyhýbám. Nakonec jsem však ráda, že jsem knihu neodložila. Děj pěkně plyne, prakticky je o cestě do Kalifornie. Musím říct, že jsem čekala i něco víc než jen popis cesty. Na druhou stranu to omlouvá to, že kniha má další dva díly. Kniha se mi pěkně četla i přes větší počet stran (pro mě je už 350 stran prostě moc). Mrzí mě, že další dva díly v ČR nejsou dostupné.
Ráda bych ještě zmínila množství překlepů, protože těch tam bylo jako much. Nakladatelství by mělo pečlivěji kontrolovat.

17.10.2022 4 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Z Hollis se stala najednou milující a velmi ublížená hrdinka. Kniha se mi četla poměrně špatně, jak to dopadne s postavami je navíc velmi okaté. Budu se opakovat - autorka se zoufale snaží vytvořit novou Selekci.

04.10.2022 2 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Selekce byla fajn, tohle je jen laciná náhrada. Hollis je fakt na přesdržku, už od půlky knihy jsem tušila, jak to dopadne. Za mě velké zklamání, autorka se snaží stvořit novou Selekci.

04.10.2022 2 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Knihu jsem naprosto hltala. Krásně napsaný příběh, vše logicky popořádku, člověk se dozví informace o Kali a Tery.

17.03.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Čekala jsem od knihy mnohem víc. Na to, jak krásně se četla a na to, jak rychle příběh skončil... Příběh mohl být rozveden do neuvěřitelných mezí, tolik prostoru tam bylo! Byla jsem hodně zklamaná, když příběh po 93stranách skončil. Situaci ohledně útulků apod. sleduji celkem pravidelně, takže přehled mám, proto pro mě zaplnění zbylých stránek bylo naprosto zbytečné.

30.01.2020 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Neuvěřitelně dlouhé popisné pasáže, trošinka přímé řeči. Kniha se neuvěřitelně táhla, do čtení jsem se musela nutit.

11.05.2019 2 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Knize jsem se neuvěřitelně bránila, nakonec nebyl důvod. Hezky se četla, jazyk nebyl až tak složitý, čtení rychle ubíhalo.

11.05.2019 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Jednoduchá a lákavá kniha, která diváka strhne.

11.05.2019 5 z 5

Kniha se neskutečně táhla. Chyběla mi zde přímá řeč - zastoupena velmi málo. Dále jsem se ztrácela v neznačené přímé řeči. Na 80 stranách popis jednoho a toho samého, posledních 30 stran se konečně něco dělo a kniha utíkala rychleji.
Neuvěřitelně špatně se mi četla, dvě hvězdy za námět.

11.05.2019 1 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Kniha se neuvěřitelně táhla, náhlá změna povahy Karla mi vůbec nesedla a nedávala smysl. Kniha bez děje. Čekala jsem od této knihy daleko víc.

11.05.2019 1 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Nevím, co si o tom myslet teda. Knihu jsem si koupila a i přes maturitní četbu jsem se do ní pustila, protože mě zaujal super vtipný začátek. Jenomže kniha se začala propadat. Chápu, že je to povídka, nicméně na pár stránke vyhrkat zajímavý obsah? Ten příběh by se dal 2x více rozvinout.
A co mě urazilo úplně nejvíc je nedořešený konec! Naprosto to nesnáším.

18.03.2019 3 z 5

Asi bych tuhle knihu zrovna vynechala a nevydávala. Měla zůstat v šuplíku. Jak již tu někdo zmínil, Harry Potter je za úplného vola. Překvapil mě konec, čekala jsem úplně něco jiného. Nicméně také si myslím, že v knize je docela dost chyb (skrz děj). Abych pravdu řekla, dost by mě zajímalo divadelní zpracování. Tak uvidíme, snad se jednou bude hrát i v ČR :)

11.02.2019 3 z 5

Od toho chlapa ruce pryč! Od toho chlapa ruce pryč! Natasha Burton

Četla jsem prvních pár stránek. No... nedalo se to. Snad nejhorší kniha, co jsem kdy četla.

26.03.2018 odpad!

GOGO - Kluk z internetu GOGO - Kluk z internetu Daniel Štrauch

Knihu jsem si koupila, jelikož jsem Goga aktivně sledovala (hlavně jeho let's playe na hororovky). K četbě jsem se bohužel ale dostala až teď. Ze začátku to vypadalo slibně, říkala jsem si: Páni... To jsem fakt netušila. Nicméně pokračovala jsem dál a nabývala dojmu: Hm.. si to tak super nebude nu. A víceméně závěr knihy to potvrdil. Kapitoly nejsou zrovna moc dobře a logicky za sebou, občas se ve více kapitolách opakuje víceméně to samé pořád dokola. A občas jsem fakt měla chuť nakopat korektora - neskutečně mnoho chyb, často se opakovala dvě slova za sebou (jsem jsem, uviděl uviděl), sem tam opravdu nechutná hrubka.
A co bych ještě vytkla byly nesmyslné stránky s hashtagy. Co to safra...? Též se mi moc nelíbila okénka např. s výběrem variant. Co bych ale chtěla moc ocenit, byly nádherné kresby na začátku každé kapitoly.

17.01.2018 3 z 5

Rebel Rebel Amy Tintera

Pěkný příběh, ještě originálnější nápad. Wren jsem fandila, Callumovi o něco méně. Překvapil mě obrat osobnosti Calluma. Převrat v rezervaci jsem tušila už od začátku, jelikož o čem by byl druhý díl?
Jak jsem říkala, nápad na příběh velmi oceňuji - originální a neokoukaný. Co bych vytkla, tak nucená romantika. Proč má herdek každý autor knih pro mládež pocit, že mládež potřebuje v knize romantiku, aby ji neodložil? Já měla chuť knihu odložit kvůli věčnému pusinkování. Ke konci knihy je to snad nejhorší. Za tuhle otřesnou romantiku dávám hvězdu dolů. Knihu i přesto doporučuji. Zhltla jsem ji za dva dny.

28.12.2017 4 z 5

Skvělý nápad, pěkné provedení, ale na mě je to už moc příliš. Když je kniha tak "opěvovaná" a doporučovaná, bude to něco "echt", co mi vyrazí dech. Nicméně to tak nebylo. Jak říkám, je to pěkný nápad na knihu, ale nějak významně mě neoslovil. Co bych chtěla ještě pochválit, tak jsou obrázky v knize, díky nimž se kniha stává živější. Nicméně pokračovat v ostatních dílech nebudu, není to můj šálek kávy :)

01.09.2017 4 z 5