otesánek otesánek komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mě se líbila. Přečetla jsem ji za dva dny, a tak mi nedělalo problem pamatovat si kdo je kdo. Velmi nenásilně se ukazují postavy z předešlé kapitoly v té co právě čtete. Kniha mi dala to co jsem od ní čekala, dva pěkné večery. Asi v tomto případě nejde o předávání hlubokých životních mouder, ale i tak si člověk uvědomí že za rozmazlenym frackem může být nekdo moc nešťastný, za dobrovolnou babičkou někdo s těžkostí na srdci a za úžasným milencem vyčůránek co to hraje na obě strany. No každá mince má dvě strany..

07.07.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

ne to se vážně nedá. Chvíli jsem vážně uvažovala jestli jsem se nepřeklepla a nečtu poslední aristokratku. Stejný začátek, snad i stejné věty...…. odkládám. Styl psaní je čtivý, ale téma..příběh....vyprávění naprosto o ničem.

16.05.2019

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Je dokonalá!Spisovatelka i její knihy. Příběh svatopluka a jeho dcer upoutá pozornost a táhne čtenáře víc a víc číst a nepustit knížku z ruky. Možná by mi trochu zajímal rozvinutejší konec, ale i tak...Možná dobře tak že je jaký je a proto jsou knihy paní Mornštajnové skvělé.

11.05.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipné to bylo, ale po čase mi kniha začala nudit. poslední stránky jsem brala zrychleně a přeskakovala věty. Neustálé opakování toho, že je Deniska nesnesitelná, Josef mrzout a paní Tichá nasává mi lezlo na nervy u knihy s takovým počtem stran si to dokáži zapamatovat a nemusím to číst na každé druhé stránce. Chvílemi mi přišlo, že neustálé opakování až umělým vycpáním prostoru knihy. Ani mi nešlo ji "zhltnout jako jednohubku" spíš jsem měla problém ji dočíst.

03.05.2019 2 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

já nevím dvě .. tři hvězdičky... Asi tři, přece jen čtivé to bylo, ale obsah?.… no čekala jsem nějaký náznak nějakého vysvětlení některých prapodivností a nic.... humorné to bylo, to sice ano, ale jinak jsem asi mimo... o něco méně se mi chce do aristokratky. kdybych tuto knihu nepřečetla zřejmě bych o nic nepřišla a asi na ni brzo i zapomenu

20.04.2019 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Příběh hezký.Za přečtení určitě stál. Asi jsem čekala víc, když už je ta kniha sfilmovana.Postavy Zdenky a Tomáše mi přišly zbytečné. A některé části takové nedotažené.

13.04.2019 3 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Hluboký počin. Autorce patří poklona za zpracování, množství pramenů, které zpracovala. Spousty materiálu které musela projít. Příběh Rachel, Prisky a Anky mě zasáhl. Přežili obludnosti, které snad ani nejde chápat, že mohl člověk člověku dělat. Tyto události by neměli být nikdy zapomenuty. Tato kniha by měla patřit k povinné četbě. Statečnost těchto tří žen si zasloužila tuto podobu aby jejich příběhy nebyly zapomenuty.

21.03.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

nemůžu říct jestli se mi některá z částí líbila víc. Obě mají své. Jako máma dokážu pochopit, že život z pozice Veroniky byl jiný né tak volný a akční jako Jáchymův. Myslím, že to pan Hartl zpracoval na jedničku. Četla jsem první Jáchyma a pak Veroniku a nemám pocit, že by byla nezáživná, zdlouhavá. Kniha se mi moc líbila. Je v ní tolik uvěřitelného a proto se myslím snadno čte a čtenář se v ní snadno aklimatizuje. Moje třetí kniha od autora a naprostá spokojenost. Vřele doporučuji.

06.03.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha se mi velmi líbila. Nechybělo dotažení všech příběhů a to mi moc bavilo. Ať šlo o psa Fida tak o malého Pepíka...… Prostě takový ucelený příběh. Moje druhá kniha od autora určitě u něj ještě zůstanu. Styl psaní čtivý a příběhy krásně vtahují do sebe a čtenář nabývá velice snadno dojmu, že tam žije buď jako Zbyněk , Marta nebo soused... Opravdu vydařené počtení.

08.02.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

to byla krásná jednohubka. ani by mi delší nevadila :)

16.01.2019 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Budu se asi jen opakovat. Četla jsem na doporučení. Nápad dobrý, ale o 200 stran méně by dílu jen prospělo. Velice kladně hodnotím historické podloží a fakta, spekulace... Styl psaní čtivý. Hlavní hrdinka by občas zasloužila políček za naivitu vůči Samovi. To pro mne bylo až neúnosně otravné. A trochu mi zklamalo, že po dočtení knihy čtenář nabývá dojmu, že hypnóza je tak jednoduchá, že jí vlastně zvládne praktikovat kde kdo. A konec na tak dlouhou knihu trochu nijaký. Matylda byla ta, jejíž příběh táhl do knihy. Asi by mi kniha jen o ní byla i milejší. Za přečtení stojí, ale asi se k ní nevrátím.

09.01.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Jsou knihy které mne dokážou natolik pohltit, že když otáčím poslední stránkou propadám obavě "a co bude teď ?!" Jak budu moct chodit spát když už na mě nebudou čekat všichni, které tak znám a je mi s nimi dobře. Je to velice dobře napsané a je to třetí kniha od autorky. Pohled na život napříč generacemi. Anna , Alžběta a Anežka každý si v některé z nich najde kousek sebe. Skvělá kniha zařazuji mezi mé nejoblíbenější a určitě se budu těšit na další knihu od autorky.

30.10.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Tak se smutně loučím s Hotýlkem, Václavem, Jindrou a dědou Leopoldem. Kniha mi byla velice blízká. Z části se odehrává a důvěrně známé době a nedávné historii. Příběh jedné rodiny a osudy lidí čtivou formou připravené k příjemnému času s knihou.Je vidět, že pokud někdo umí psát tak nemusí mít strhující příběh plný akce, ale i příběh obyčejné rodiny z čech dokáže zaujmout a vtáhnout do děje. Postavy jsou tak reálné, že čtenář lehce splyne a vplave do knihy :) Moc hezká knížka.... :)

03.10.2018 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Trošku, ale opravdu jen trošičku jsem v knize postrádala Steina a Jaroše, ale spíš asi ze zvyku. Jinak pro mne opět skvělé čtení.Detektivní zápletka,mystika a historické podloží.Myslím si, že i samotný Barbarič zvládl zaujmout a nepustit. Trošku už se chlapec otrkal a je odvážnější, což není na škodu. Jen mám opět ten vtírávý depresivní pocit, že nemůžu okamžité chytnout další díl a číct dál nějaký nový příběh s těmito postavami.

30.08.2018 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Jako u jiných knih od autorky se četla sama. Děj byl na mě někdy trochu utahaný a romanticky konec celkem předvídatelný co se týče Daisy. A závěrečné rozuzlení na mně uspěchané a strohé. Řekla bych trošku slabší kniha. I tak ji mohu doporučit a věřím, že bude mít úspěch :) Jsem ráda, že se mi dostala do ruky.

29.07.2018 4 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Jednu hvězdičku dávám sobě za vytrvalost. Prvních 150 stránek jsem se přemlouvala a přesvědčovala pokračovat..... Ona čekala u zídky porostlé břečťanem a pak stránku a půl na něco vzpomíná a myslí po stránce půl se někdo další objeví a .... a teď čtenář tápe kdo a jestli se objevil v té vzpomínce a nebo teda už jako normálně a komu se vlastně objevil?!...No druhá polovina knihy je o něco svižnější, ale některé podružné příběhy mi přišly až zbytečné. Nápad dobrý, ale zpracování nic moc a ten konec ve stylu limonádový joe..... "padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina" mi teda taky moc nesedl.

09.07.2018 3 z 5

hvězdičku dávám spíš sobě za odhodlání. Končím na sté stránce....možná někdy se odhodlám o druhý pokus spíš z potřeby dočíst serii a z mého pocitu "nevzdát knihu".... nezáživné a i po prvních pár povedených vtipech na začátku se mi nepodařilo do knihy začíst. Proti staříkovi tragedie..... odvážným mnoho zdaru...

03.06.2018 1 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Uff..... Hodně silná kniha. Je plná emocí, bolestí, snů....snů malé holky, která se mění v ženu a ty její sny se mění v příběh a příběh který se rýsuje jako děsuplná povídka o upírech, ale ti upíří jsou ve srovnání s realitou jen útěk k lepšímu...útěk k něčemu co má naději na lepší budoucnost než realita. A konec...překvapivý....

Linie se Sage,Leem není nepodstatná.Je to takové trochu vytažení do reality dneška aby čtenář nebyl jen v té hrůze, která se děla za druhé světové války.....tím si myslím, že se ta kniha daleko blíž dostane ke každému kdo ji čte a nestane se tak jen další z mnoha knih o holokaustu.

V několika komentářích jsem četla o zbytečnosti příběhu o upírech, který psala Minka. O příběhu, který ji napadl v dětství provázel ji ghettem, byl s ní když přišla o blízké a působil jako anestetikum ve chvílích duševní i fyzické bolesti. Ten příběh má smysl, alespoň já ho tam vidím. Do knihy určitě patří.

Sice nemám tušení jak dnes vypadají školní osnovy češtiny a jakou obsahují povinnou četbu, ale tuhle knihu bych tam zařadila. Je velmi dobře napsaná. Příběh je silný, dokáže zaujmout..... uchvátit. A co se emocí týče.... mě tenhle příběh sevřel srdce a vehnal slzy do očí. Nemám moc ráda dlouhé recenza, ale tahle kniha mi nedovolila o ní napsat méně.

20.05.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dva večery a je konec....Smutné období naší historie nenásilně připraveno ke čtení... Je mi smutno z Hany i když je to fikce..., ale věřím, že takové osudy mělo spousta židů.... Až zamrazí co vše je schopen dělat člověk člověku. Uf...dočteno a ještě ve mě doznívá...Jsem ráda, že jsem ji mohla přečíst. Doporučila bych ji všem. Styl psaní je velmi čtivý. Má první kniha od autorky

07.05.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Začala jsem číst a najednou byl konec. To je s každou knížkou od Jojo. Myslím, že má knihy, které se mi líbili o fous víc, ale i tak stojí za to se k ní vrátit....14ti letá dívka, které život do vínku moc veselého nedal..... jak těžké je najít cestu k tak křehkému srdci v tak silné ulitě.....jak moc silná dokáže být touha splnit si sen a nejen ten svůj, co vše dokáže "dítě" když chce....myslím, že vše je možné.... :)

05.05.2018 4 z 5