otesánek otesánek komentáře u knih

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Opět nadšení,...dávné hříchy, msta, církevní praktiky, dvorní intriky, trošku té legendy a ducha starých časů, osvědčená trojice Stein, Jaroš, Barbarič no a na poutavou detektivku je zaděláno. Miluju ten pocit když kniha dokáže tak vtáhnout do děje, že se člověku nechce pryč a zároveň nesnáším ten pocit kdy už další stránkou je jen výčet kapitol a neúprosně signalizuje konec.

29.04.2018 5 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Mě to prostě baví! Baví mi mystično propletené s realitou a historie zamotaná s fikcí.....Autorův styl psaní je velmi poutavý a čtivý. A co říct o knize aby člověk nic neprozradil? Nu přečtěte si ji nebudete litovat :)

12.04.2018 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

živé, poutavé, děsivé, záhadné, tajemné...prostě skvělé. za mně velké nadšení

13.03.2018 5 z 5

příjemné čtení, ale že bych z něj byla unesena a čekala na den kdy ho opět vezmu do ruky to asi ne. Smála jsem se, bavila, ale např. Jak jsem vyhrál válku od Patrika Ryana mě pobavilo víc. Těším se na Analfabetku a Zabijáka, ale ne že bych nemohla dospat až otočím první stránku....Shrnutí: Milá kniha a doporučuji přečíst

03.02.2018 3 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Přistupovala jsem ke knize celkem chladně...půjčila mi ji kamarádka, která jí nadšeně zhltla.Nemáme příliš stejný vkus na knihy.Počátek byl poměrně vlažný, ale nerada a málo kterou knihu vzdám.Dobře jsem udělala - tedy jak se to vezme.Seděla jsem u ní do půl třetí v noci a né a né přestat číst. Ty druhé dveře...zajímavá spojka ...zajímavý nápad.Konec jsem opravdu něčekala a popravdě trochu to stravuji do teď. Byl nutný až takový? ale zas by to jinak bylo pruhledné a tuctové..... Ve své troše šílenosti přemýšlím nad dveřmi....co kdyby to tak mohlo fungovat..... no..... co jiného než přátelé hurá do čtení

13.12.2017 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

kniha i film....nádherné, smutné....Něco tak úžasně napsaného se nedá nepřečíst. Jen velmi málo se podaří film natočit podle knihy kvalitně, ale mohu s klidem říct, že tentokrát se to povedlo dokonale. Vypravěč smrt...obrečela jsem jak knihu tak film.... Doporučuji

28.11.2017 5 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Do pokoje se vplížil večer a zvenčí, od dveří bylo chvílemi slyšet vyzývavé Steinbrennenovo zakašlání. Máriin dech zeslábl, pak byl trhavý, s prodlevami. Nakonec se ztišil a ustal jako slabý vánek,který usne. Steiner držel její ruce dokud nevychladly. Umíral s ní......Já nevím vlastně co napsat je mi tak nějak smutně. Pocity.....no je to kniha, která by se měla přečíst. Kniha o světě a životě, který nikdo z nás nechce poznat natož dobu ve které se děj odehrává. Dám jen o jednu hvězdičku méně, protože má dušička asi čekala nějakou trošičku akčnější zápletku, ale to je jen subjektivní a vlastně nepodstatný pocit..... Četla se hezky poklidně.Asi se k ní časem vrátím.

08.11.2017 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Prakticky vše už tu bylo napsáno. Příběh Sophie mě pohltil a přechod k Liv mě úplně zkazil náladu. Je to má poslední knížka od autorky a tak mne to neodradilo. Je krásná, je nádherná. Nese v sobě zamyšlení nad tím, jak moc lpíme na věcech a z jakého důvodu. Má v sobě vzpomínku na hrůzy, které se udály a nemělo by se na ně zapomínat. Člověk se i zamyslí jaké řeší malichernosti. Za mě plný počet. Je mi líto, že mám dočteno a musím hledat něco jiného.

01.10.2017 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

jo bylo to krásné. Začátek mě moc nebral, říkala jsem si "hm tak to asi nic moc a celkem zklamání," ale pak zas nešlo přestat číst a knížka nabrala spád a už to jelo :) nechybí překvapení, rozuzlení, romantika, akce a dojetí.... prostě nezklamala!

10.09.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Četlo se opět samo, autorka má opravdu dar zaujmout. Bohužel mě to trošku ze začátku evokovalo nějakou bláznivou americkou road movie a obávala jsem se toho. Naštěstí se mi má obava až tolik nepotvrdila. Osobně si myslím, že je tato kniha slabší v porovnání s Posledním dopisem od tvé lásky či Než jsem tě poznala. Ale oddychová knížka to je a na zasnění se v romantickém duchu také :) Doporučila bych jí určitě k přečtení.

18.08.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nechci přemýšlet která byla hezčí,silnější kniha. Obě mají své. Pro mne to byl skvělý příběh a má dušička má klid,že se Lou má dobře.Velice pozitivně hodnotím realistické pojetí Luisina života. Žádná růžová slátanina,ale realita v podobě nevybalenych krabic v bytě,lahví s vínem a práce v baru.Jdu se vrhnout na další knihu v klidu a s chutí.

08.08.2017 5 z 5

Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Lion Feuchtwanger

Tento autor mě nemůže snad nudit. Kniha se mi četla dobře a ani jsem se neztrácela v titulech a postavách a majetcích..... zajímavé čtení.Člověk má po dočtení pocit, že je o nějaké vědomosti obohacen a přece není umučen datumy a rodovými liniemi

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Paráda...skvělý příběh končící happyendem...skvělé čtení.Pokud někdo hledá něco co ho pohltí, zaujme a odvede pryč doporučuji.....

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nešlo přestat číst. Moje druhá kniha od autorky.... Seděla jsem a četla a četla a čekala co bude dál a ještě kousek.....pak sedím ubrečená nad knihou a pomalu mám pocit jak kdybych se do té knihy vpila a žila v ní a najednou byl konec a mě to bylo líto. Nemyslela jsem si, že mě někdy budou takové milostné romány bavit, ale autorka umí zaujmout. Film vidět nechci...chci si uchovat svou představu o Willovi a Lou a jejich příběhu, který ve mě doznívá.....

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Prostě to nemůžu dočíst....S vypětím posledních sil jsem dolistovala a prolistovala k závěru. Chápu, že byla šokující, ale dnes....... ani styl psaní mě příliš nezaujal....

28.05.2017 1 z 5

Oheň Oheň Angie Sage

Dočteno! Až je mi skoro smutno, že už na mě nebude čekat večer Septimus a ostatní a nebudu se moci s nimi ponořit do světa magyku a alchymie. Dokonalé završení celé série.

29.04.2017 5 z 5

Darke Darke Angie Sage

Četla jsem a nedokázala se odtrhnout. Jednoznačně doporučuji

29.04.2017 5 z 5

Výprava za hrdinstvím Výprava za hrdinstvím Angie Sage

Příběhy Septimuse Heapa mě prostě učarovaly. Nedokážu říct je li nějaký slabší. Líbí se mi všechny co jsem přečetla. Jediné co mě na tom mrzí, že čtu moc rychle a brzo nebudu mít co :D. Ráda se ztrácím v tom úžasném světě draků, kouzel a duchů

31.03.2017 5 z 5

Znamení draka Znamení draka Angie Sage

nejde přestat číst

31.03.2017 5 z 5

Magyk Magyk Angie Sage

Skvělá pohádka před spaním pro velké děti i dospěláky s duší dítěte.S chutí se pouštím do dalšího dílu.

08.03.2017 5 z 5