oskarka oskarka komentáře u knih

Syn Syn Jo Nesbø

Knížka zajímavá, napínavá, ne tolik drsná jako předchozí. To by mi nevadilo. Spíš mi chvílemi připadalo, že čtu milostný román. Konec jsem tušila už v průběhu čtení, takže velké překvapení se u mě nekonalo.

23.09.2016 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Čipero, Jeme, Atikusi... budete mi chybět..

26.01.2016 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Posledních pět stránek jsem nedokázala přečíst, nešlo to. Věděla jsem, co přijde a nechtěla jsem to vidět napsané.
Krásně napsaná knížka, opravdu.

11.01.2016 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nedočetla jsem. Některé situace mi přišly nevěrohodné, rozhovory, které určitě nebyly slovo od slova autentické, ale vymyšlené autorkou, tahaly za vlasy. Možná je to překladem, ale za mě bohužel zklamání.

25.08.2018 1 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Vynikající knížka. Víc než ta detektivní část mi nedal spát popis života v Rusku. Dokonalá deprese.

23.03.2016 5 z 5

Příběh opravdové vášně Příběh opravdové vášně Blanka Milfaitová

Recepty zajímavé, ale s autorkou a jejími životními postoji jsem se neztotožnila.

30.07.2015 3 z 5

Chceš-li rozesmát pánaboha Chceš-li rozesmát pánaboha Michael Třeštík

Absolutně nádherná knížka.

07.02.2020 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Knížku jsem asi v půlce odložila a pak na ní myslela tak, že jsem jí prostě dočíst musela.
Styl vyprávění je zvláštní, nejvíc mi vadilo, že se jedna věc, celkem nepodstatná, řešila třeba na tři stránky. Ale celkově dobrý a tomu odpovídá i mé hodnocení.

05.12.2019 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Velmi krutá kniha. Svědectví o tom, jak válka dělá z lidí zvířata. Některé odstavce jsem musela přeskakovat. Zajímavý je doslov autora.

16.06.2019 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Četla jsem hned po přečtení Malinky. V knize sledujeme osudy spousty lidí, jejichž životní příběh v knize graduje, abychom si pak na konci přečetli pouze strohou informaci. Konec jsem už opravdu dočítala s vypětím všech sil. Mnoho povyku pro nic.

01.11.2018 3 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Pro mne nejslabší knížka celé série. Překombinované, přitažené za vlasy. Kdyby touto knížkou série začínala, asi bych zbytek nečetla.

28.02.2018 2 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Je to jak jízda na kole z kopce. Jedeš a nejde zastavit. Knížku jsem přečetla na jeden zátah. Autor má zvláštní styl psaní, ale vůbec mi to nevadilo, všechno bylo srozumitelné. Skvělé, napínavé, poučné.

20.10.2016 5 z 5

Slovo proměny Slovo proměny Květa Sokolovská

Knížku jsem četla přibližně ve stejném věku, jako bylo hlavnímu hrdinovi. Pro mě jednoznačně nejlepší knížka mého dospívání.

27.06.2015 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Víc se mi líbila první polovina knihy, asi proto, že mi připomněla ty, které jsem četla jako puberťák. Celkově hodně čtivá, na víkend s nachlazením jak dělaná.

09.04.2019 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Velice čtivá knížka od začátku do konce. Nejdřív jsem se obtížně orientovala ve spoustě postav, ale pak pochopila, že to samozřejmě svůj smysl má. Napínavá jak kšandy. Určitě se ke knížkám autorky vrátím.

01.10.2016 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Obsahově velmi zajímavé, ale bohužel mi čtení kazila forma. Četlo se velmi špatně.

23.01.2016 3 z 5

O Pavlovi O Pavlovi Daňa Horáková (p)

O Pavlovi? Kdyby se psalo jen o něm, byla by kniha velmi tenká. Tohle nemám autorce za zlé, naopak, byla potřeba vysvětlit jeho i její vztah k některým lidem.
Co mi neskutečně vadilo, tak obšírné popisy některých literárních postav, na kterých chtěla demonstrovat vztah s Juráčkem. Poslouchala jsem jako audioknihu, takže jsem často přeskakovala kapitoly.
Kniha zbytečně dlouhá, místy nudná. Moc jsem se na ní těšila a tohle bylo celkově zklamání

03.01.2024 2 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Příběh tří generací žen. Nejvíc mě zasáhl příběh Emilie, byla popsán do detailů a měl v kníže nejvíc prostoru. Ostatní ženy mě už tolik neoslovily, asi bych se bez toho obešla. Konec byl psán povrchně, vůbec jsem nepochopila vztah mezi Janou a Johanou.

25.12.2019 4 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Do půlky se mi knížka líbila. Autorka zde velmi čtivě popisuje židovské zvyky a tradice. Od půlky bych jí nejradši uškrtila. Žít takovým způsobem a ještě to prezentovat na veřejnosti, chce velkou dávku exhibicionismu.

28.09.2016 3 z 5

Krájení snů Krájení snů Aida Brumovská

Kniha o pivu, zapnuté žehličce a kapajícím kohoutku...

18.04.2016 2 z 5