Slovo proměny

Slovo proměny https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174541/slovo-promeny-174541.jpg 5 38 14

Příběh čtrnáctiletého chlapce, který je nucen trávit prázdniny na chatě s rodiči a malou sestrou, vybojovává si místo mezi místními chlapci a prožívá první nesmělou lásku...

Lenatek
08.05.2024 5 z 5

I po 35 letech od prvního přečtení je pro mne tato kniha stále krásným příběhem první prázdninové lásky.
Dlouho jsem se odhodlávala, zda ji znovu číst. Bála jsem se, že kouzlo a nadšení už nebude takové ... ale bylo!

m2056
01.09.2023 4 z 5

Tuhle knihu jsem zkoušel číst třikrát a vždy odložil asi nebylo vhodné prostředí nemocnice,letní dovolená,vánoce, až jsem byl o mnoho let starší probíral se v knihovně co číst tak jsem opět po knize sáhl a nelituji moc příjemné čtení o první lásce doporučuji.

heavy66
10.08.2023 4 z 5

Prázdninový příběh pro zamilované mládence a dívky. Kniha vyšla, když mi táhlo na patnáct, a u babičky na vsi jsem byl zahleděný do slečny, která trávila prázdniny v sousední chalupě. Pocházela z Německa, domluva byla složitější, ale když se chce, jde všechno. Nebylo to takové drama, jaké prožíval hlavní hrdina příběhu, ale vzpomínky mám zalité sluncem, a na tu pusu, kterou jsem na rozloučenou dostal, si pamatuju dodnes. Uvítal bych nějaké slovo proměny, abych mohl vrátit čas, alespoň na pár dnů!

plamínek21
19.05.2022 5 z 5

Mutabor - a z Kamýku nad Vltavou je prázdninový Klenov.
Mutabor - a z grázlíka Vildy je rozněžnělý, zamilovaný chlapec.
Doslova kouzelně a vřele napsaný prázdninový příběh mi jako puberťačce učaroval od první stránky a vůbec se nestydím napsat, že ke knížce se vracím dodnes :-)

kristykristy
19.07.2019 5 z 5

Krásný letní příběh o první lásce, o přírodě. Neotřele popsaný příběh první lásky.

FilDaV
16.06.2019 5 z 5

Básničku si pamatujeme stále nazpaměť, byť je to už léta, co jsme prolistovali zatuchlé stránky původního (a možná i jediného) vydání. Nádherná kniha o letní (a taky první) lásce Vildy, která nás už, když nám ji maminka čítávala chytla pevně za srdce a přidržel ji tam konec, u kterého jsme i po třetím přečtení uronili slzy!

magdalena0650
09.03.2019 5 z 5

"Znám slovo proměny, je slovem kouzelným, jestli chceš, tak já se pro Tebe proměním"... pamatuji si to, i když jsem knížku četla na základní škole, což bylo v minulém století.

gordon13
04.11.2017 5 z 5

Dokonalá kniha mého dospívání, přečteno snad 20x...

Nicki
29.09.2017 5 z 5

Knihu jsem četla na doporučení a jsem za to jedině ráda. Krásný a jemný příběh a příjemnou atmosférou.

juannita
01.08.2017 5 z 5

Moc hezky napsaná knížka, opět dárek od našich :). ke kterému se občas vracím i coby dááávno dospělá (s duší částečně dětskou) a vždy mě pobaví a uklidní... Je to půvabné prázdninové čtení.

moničina
09.04.2017 5 z 5

Odporučila mi ju spolužiačka na základke a hneď som si ju zamilovala. Škoda, že dnešné knihy pre mládež už nemajú takúto atmosféru.

oskarka
27.06.2015 5 z 5

Knížku jsem četla přibližně ve stejném věku, jako bylo hlavnímu hrdinovi. Pro mě jednoznačně nejlepší knížka mého dospívání.

Hynais
22.05.2015 5 z 5

To je tak, když si člověk tu správnou knihu přečte v tom správném věku... Dokonce jsem v dospělosti začal číst svému synovi v jeho čtrnácti právě tuhle knihu, abych v něm probudil chuť po čtení, protože "MUTABOR" (...to je to slovo proměny...) se mi zdála jako dobrá kombinace příběhů, pocitů, dobrodružství a reality. Synátor čtení propadl až o další dva roky později, ale třeba se na tom podepsala i tato kniha, kterou mám už navždy rád

7136
18.04.2015 5 z 5

Tato kniha mě naučila lásce ke knihám a otevřela mé srdce snům a fantazii. Dnes bez knih nedokáži žít. Děkuji!