olma olma komentáře u knih

Mama Mama Táňa Keleová-Vasilková

Úžasná kniha. Po přečtení jsme ji chtěla koupit každému koho znám. On se v ní totiž najde opravdu každý. Máma, táta, dcera, syn, bratr, sestra zeď i snacha.

25.01.2020 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Kniha je napínavá od začátku až do konce.

05.10.2018 5 z 5

Kniha se mi líbí myšlenkou, ale rozčiluje stálým opakováním. Možná bych ji dala číst budoucím rodičům, aby si uvědomili jak se mohou podepsat na svých dětech. Nejen obsahem knihy, ale především neustálým opakováním. Vlastně jsem zjistila, že tato kniha mě rozhodila daleko víc než jsem si připustila. Nemám ráda, když mi někdo něco vnucuje. A tato kniha vnucuje až moc. Místo aby mě pozitivně motivovala, nutí mě reagovat natruc opačně . Tato kniha nenajde místo v mé polici vedle Alchymisty Paula Coelhaa a především Mnicha, který prodal své ferrari Robin S. Sharma.
PS: A že Toltékové neexistovali? To mi nevadí a ani jsem po tom nepátrala. Od začátku jsem věděla že nečtu dokumentární literaturu. Tento komentář jsem psala před rokem.

PS: 2) 4.6.2017 Viděla jsem čtyři dohody v podání pana Duška. Senzace. Nemohla jsem se od videa otrhnout. Mám se stejného tématu úplně jiny pocit . Je to poprvé kdy mě neoslovila kniha, ale divadelní zpracování uchvátilo. Vřele doporučuji.

04.06.2017 1 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Deník kastelána jsem četla po aristokratkách. Proto jsem čekala něco jiného. I když jsem pochopila, že čtu zcela něco jiného, nepochopila jsem co pan Boček chtěl touto knihou sdělit.

19.10.2016 1 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Pane Lagercrantz, děkuji za další díl Milenia. Povedlo se vám velmi věrohodně napodobit pana Larsova. Jen mě mrzí že jsem si s Mikaelem vypila pouze jeden šálek kávy. A ještě jeden rozdíl jsem zaznamenala. Chyběli mi chvilky odpočinku třeba mezi Erikou a Mikaelem. Jinak super. Knihu jsem přečetla během jednoho dne.

15.04.2016

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Chcete si odpočinout, nechcete přemýšlet, přečtěte si aristokratku. Lehké čtení a já se docela dobře pobavila.

13.01.2016 5 z 5

Letní sestry Letní sestry Judy Blume

Pěkná kniha. Různé osudy, různé charaktery. Lehce čtivá a stále se něco děje. Děkuji kamarádce za doporučení.

13.01.2016 3 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Každý strůjcem svého štěstí. Jak známé, jak pravdivé, ale jak podle toho žít?
Že je něco mezi nebem a zemí? Víme to všichni, ale málokdo z nás si to připustí.
V této knize je nádherně popsáno, že každý člověk má své štěstí jiné. Tato kniha není nabitá moudry jako u pana Sharmy (kterého mimochodem miluji), ale je zde ukázáno jak svůj život a život mého okolí mohu ovlivnit. A že to funguje? Věřte, že ano. Mám to vyzkoušeno stejně jako Jonathan.

09.11.2015 5 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Byla to má první kniha od pana Formánka. Asi jsem ho nepochopila. Alespoň podle komentářů níže. Příběh silný, ale styl psaní mě vůbec neoslovil. Určitě bych tuto knihu nechtěla ve své knihovně. Nicméně chci ještě zkusit "Mluviti pravdu".

09.11.2015 2 z 5

Slyšela jsem na tuto knihu dva názory. 1)úplná hrůza, 2)senzační. Až nyní jsem si přečetla i něco mezi. Půjčila jsem si knihu od kamarádky, která ji odsoudila zrovna jako její maminka (obě velké čtenářky). Ze začátku jsem čekala proč je kniha tak odsuzována. Po pár stránkách jsem přestala pátrat proč ji kamarádka nedočetla a začala se neskutečně bavit. Zřejmě jsem knihu dostala do ruky v pravý čas a tím, že jsem od ní nic neočekávala, jsem si ji užila a velmi dobře se bavila od začátku do konce. Už se těším na Anlfabetku.

23.09.2015 5 z 5

Umění komunikace Umění komunikace Nancy van Pelt

Tuto knihu mám doma několik let a stále v ní nacházím odpovědi na své otázky.

23.09.2015 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Je to zajímavé. Když tu knihu čtu tak se mi libí, ale do měsíce nevím o čem je. Schválně jsem si ji před 14 dny přečetla po půl roce znovu a zjišťuji, že výsledek je stejný. To Bůh...... a Fylozof...... je jiné kafe. Ty si obě pamatuji velmi dobře.

01.04.2015 1 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha se mi moc líbila. Pohádkový styl mi sice moc nesedí, ale moudra jsou řečena příběhem a to se mi čte dobře. Každý, kdo chce si odnese do života něco nového.

01.04.2015 5 z 5

PS: 2 4.6.2017 Viděla jsem čtyři dohody v podání pana Duška. Senzace. Nemohla jsem se od videa otrhnout. Mám se stejného tématu úplně jiny pocit . Je to poprvé kdy mě neoslovila knia, ale divadelní zpracování. Vřele doporučuji.

01.04.2015 1 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Super čtení.

07.02.2015 5 z 5

Senzační napínavá kniha. Je v ní napětí, krimi, láska, horor. No prostě super

07.02.2015 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Na přebalu knihy je napsáno: " A vůbec nepomýšlejte na to, že by jste knihu odložili, dříve než ji dočtete".
Berte to naprosto vážně.
Při prvních deseti stránkách jsem si šla uvařit kafe. Pak jsem už jen četla. Neviděla, neslyšela a jen si užívala fantasticky napsanou knihu, kde ani jeden řádek nebyl nudný.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Ano úžasná kniha. Četla jsem ji před lety a stále na ni vzpomínám.

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Opět musím hodnotit tuto knihu jako vynikající. Já si ji velmi užila a vychutnala. Je to především pro lidi, kteří se rádi zamyslí nad tím jak žijeme a jak bychom žít chtěli.

06.02.2014 5 z 5

Dostala jsem do ruky tuto knihu přesně ve správný čas. Zrovna řeším svou životní situaci a přemýšlím proč mi nic nevychází, kde se ztratilo moje sebevědomí. Jsem takový Alan. Tato kniha mi pomohla najít částečně odpovědi a snad i cestu jak dál. Určitě si přečtu i druhou knihu Muž, který chtěl být šťastný. Nejvíc mě zarazilo, že na druhých člověk vidí, kde je zakopaný pes, ale na sebe sama tak pohlížet neumí. A na rozdíl od ostatních komentářů, mě zajímala první polovina knihy a druhou polovinu jsem dočetla velmi rychle.

08.12.2013 odpad!