Olga.S Olga.S komentáře u knih

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Ačkoliv jsem nesčetněkrát viděla film, do knihy jsem se pustila až teď. Harryho Pottera mám ráda a opět návrat do dětství. Vůbec mi nevadilo, že jsem film už viděla, protože kniha obsahuje spoustu věcí, které ve filmu neuvidíte. Určitě se pustím do dalších dílů.

27.07.2017 5 z 5

Ledové objetí Ledové objetí Paullina Simons

Bravo! Výborná a čtivá kniha. Opravdu dlouho jsem nečetla tak dobrou knihu. Přečteno téměř jedním tahem. Knihu jsem četla na doporučení a nezklamala. Jenom ta obálka, no nevím, ale působí na mě tak nějak romanticky a navozuje dojem literatury pro dospívající dívky.

19.07.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tak nějak nevím co ke knize říct. Knihu jsem si půjčila skrz velmi pozitivní ohlasy. Ale? Bojovala jsem s ní měsíc s tím, že jsem posledních sto stran jen proletěla, abych se dozvěděla kdo je vrah. Za mě Lars Kepler už nikdy více. Jediné co na knize oceňuji, do posledních chvíle nešel uhodnout pachatel, ale jinak kniha zbytečně dlouhá a moc opisná.

27.06.2017 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Cože? No tak to se opravdu povedlo, skvěle vytvořené prostředí na detektivní příběh. Jen škoda, že některé dějové linky byly hodně předvídatelné, ale i tak plný počet hvězd. Co nejdříve si musím přečíst V lese visí anděl. :)

29.05.2017 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Ta Tess je rozhodně nejlepší. Každý kousek od ní je nápaditý a napínavý, Chirurg samozřejmě také.

18.05.2017 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Riggsovi se podařilo vytvořit fenomenální pokračování Sirotčince, i když nepřímé, ale skvělé. Přečtěno téměr jedním dechem. A pocity po dočtení? Kouzelné, dojemné, poučené, jednoduše fenomenální. Jednou to bude jistě kniha, kterou budu číst svým dětem. :-) Kniha mě přivedla i k smutku a to, že se prozatím musím s těmito knihami rozloučit. Doufám, že autor se pustí do dalších příběhů o podivných dětech.

08.05.2017 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Cože? Tak to bylo vážně skvělé, ostatně jako opět. Co nejdřív musím začít číst další díl. Niko? Grover? Prostě musím vědět co bude dál. :)

05.05.2017 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Jedná z mála triologií u které je mi líto, že se s ní musím rozloučit. Potencionální čtenáři se určitě nenechte odradit údajnou velkou romantikou, není tomu tak. A Xemerius? Chci ho domů! :-)

23.04.2017 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Opět znamenité. Hned se musím pustit do třetího dílu. :-)

07.04.2017 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Úžasné! :-)

03.04.2017 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Nejprve jsem viděla film a pak jsem zjistila, že je to na motivy knihy.

Po přečtení obsahu knihy o zamilování napříč časem, růžový obal knihy, podnadpisu Láska nezná čas a po udiveném pohledu knihovnice zda tu knihu opravdu chci, jsem byla na pochybách a zmatená, jelikož mi film nepřipadal jako nějaká velká romantika za kterou je kniha vydávána na první pohled.

Výsledek? Nelituji, že jsem se do knihy pustila a rozhodně dočtu celou trilogii. Super! :-)

Možná mám už editorskou vadu, ale proboha kdo to editoval? Tolik překlepů jsem v knize už dlouho neviděla. Naštěští na kvalitě příběhu to neubírá.

03.04.2017 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Co rict? Nedocteno, 14 dni premlouvani se, zdolana polovina s vysledkem proc stracet cas, kdyz muzu cist lepsi knihy.

01.04.2017 1 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Úchvatné jako ostatní dvě knihy. A zakončení? ,,Máme čas" mi vzalo slova. Už se nemůžu dočkat až vyjdou Povídky podivných. Nikdy jsem nečetla fantasy, ale Riggs zcela změnil můj názor na tento žánr. A co víc? Tato trilogie patří mezi nejlepší knížky co jsem četla.

22.03.2017 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Strhující od první stránky, fantasticky promyšlené! Zcela souhlasím s Daily Mail. Výborné! :-)

17.03.2017 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Výborná kniha, výborný film. Film sice nemá moc společného s knihou, ale pokud nesrovnáváte děje tak super. A že je kniha pro děti? Nevadí, rozhodně budu číst i ostatní Riordanovi knihy.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Jiří Jilík

Skvělé! Milovníci Žítkovských bohyní by si knihu měli rozhodně přečíst. Žítkovské bohyně od Jilíka jsou více založeny na faktech než-li od Tučkové. Skvělá kniha a milý autor knihy. A máte opravdu rádi tuto tématiku? Nezpomeňte jít do divadla. :)

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Fantastické a strhující, nelze přestat číst. Skvěle napsáno a jelikož žiji nedaleko Žítkové tak mě kniha pohltila zcela.

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Miluju kočky a životní moudra, tohle spojení mi tato knížka přinesla a proto 5*.

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Knihu jsem začala číst díky doporučení a zajímavému obsahu. Ale? Velmi zdlouhavé a očekávala jsem zcela jiný děj.

10.03.2017 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Tak z teto knihy jsem nadšená, rozhodně si označení bestseller zaslouží.