OldaB OldaB komentáře u knih

Batman: Země jedna Batman: Země jedna Geoff Johns

Není špatné podívat se znovu na zrod hrdinů, ale tohle se mi do noty vůbec netrefilo. Jednak mě vůbec nebavil děj, který mi přišel jako hůře převyprávěný úvod seriálu Gotham a ani kresba mi nesedla. Vyloženě jsem se nutil, abych to dočetl.

31.12.2017 3 z 5

Jak se máš, Eliško? Jak se máš, Eliško? Lucie Sunková

Vzhledem k tomu, že se dcera jmenuje Eliška, není co řešit. Krásná kniha.

31.12.2017 5 z 5

Ďáblova pevnost Ďáblova pevnost Juraj Červenák

Chorvatské téma této sérii rozhodně prospělo, navíc se nám příběh elegantně uzavřel a ponechal si možnost pokračování. Rád si ho dopřeju.

Druuna 2 Druuna 2 Paolo Eleuteri Serpieri

Kresba úchvatná, ale z hlediska příběhu jsem tam toho moc nenašel. Občas mi to přišlo děsně zmatené. A to mám Evropu fakt hodně rád.

30.09.2017 3 z 5

Spirála #1 Spirála #1 Džundži Itó

Moc jsem o tom dopředu nevěděl, ale příjemně mě to překvapilo. Hororová atmosféra, šílené nápady. Celé to někam směřuje a mě láká objevovat další střípky tohoto podivného příběhu.

30.09.2017 5 z 5

JLA: Babylonská věž JLA: Babylonská věž Mark Waid

Dobré, hodně dobré. Závěr trochu vyšuměl do ztracena, ale hlavní myšlenka je rozhodně znepokojivá.

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

Autor si drží svou úroveň, ale tento díl mě už ničím nepřekvapil. Z náboženského rozkolu hlavních postav se asi dalo vytěžit více, ale možná to nebyl spisovatelův záměr. Do příštího dílu by to rozhodně chtělo nějakou změnu.

30.09.2017 3 z 5

Batman: Smrt v rodině Batman: Smrt v rodině Doug Moench

Samozřejmě čas už na tom zapracoval, ale ve své době to musela být naprostá pecka. Komiks, který se nebál jít hodně daleko v řešení nejbližších vztahů. Joker je fantatický a Batman tak stojí možná před nejtěžší morální volbou.

30.09.2017 4 z 5

Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 02 Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 02 Pat Mills

Díky za vydání pokračování po letech. Přišlo mi to slabší než první díl, ale občas již probleskuje typický dreddovský humor.

30.07.2017 4 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

První polovina trochu statická, pak se to slušně rozjede. Trochu mi vadí absence dalšího vývoje hlavních postav, případně návrat k jejich minulosti.

30.07.2017 4 z 5

Brnox. Průvodce brněnským Bronxem Brnox. Průvodce brněnským Bronxem Aleš Palán

Geniální projekt, díky tomuhle prostě budete chtít ten Cejl vidět. Některé hlášky se mohou stát opravdovým kultem. Až tam někdy zase zavítám, budu se na tuhle lokalitu dívat úplně jinýma očima.

22.05.2017 5 z 5

Muži hněvu Muži hněvu Jason Aaron

Drsné jižanské drama, které sází především na atmosféru. Scénař mi přišel spíše jednodušší, ale možná by větší překombinovanost atmosféře body ubrala.

22.05.2017 4 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

Poměrně rozporuplná kniha. Začátek je hodně zmatený a poměrně těžko se mi kniha rozečítala. Potom následuje hodně obšírné líčení cesty konvoje, které může připomenout autorovu knihu Na ostřích čepelí (ale tady výrazně nudnější). Druhá část knihy mi přijde zajímavější a mnohem čtivější. Žamboch mistrně krájí napětí, i když některé souvislosti jsou již poměrně dlouho jasné. Konec vyznívá spíše do ztracena. Knize by pomohlo sjednotit jednotlivé linie. Mám pocit, že autor psal knihu dříve a po nějaké době se k ní vrátil. Co by prospělo, je lepší redakční práce a rozdělení textu. V této podobě se mimořádně špatně čte a např. kapitoly a nějaká ilustrace by tomu vyloženě bodly.

21.02.2017 4 z 5

MY3 MY3 Grant Morrison

Celkem jednoduchý příběh, který ale doslova dýchá atmosférou. Plusem je pochopitelně fantastické grafické zpracování. Také jsem koupil za 99 Kč, takže prostě super.

21.02.2017 5 z 5

Tvé překrásné já Tvé překrásné já Chuck Palahniuk

Ze začátku mně to přišlo hodně trapné, ale myšlenka tam celkem je. Já mám pocit, že Palahniuk mě vždycky něčím dostane. Už tam samozřejmě schází to okouzlení, které se pravidelně dostavovalo, když jsem ho kdysi začal číst. Ale stejně vždycky s něčím přijde. Když se zamyslíte nad hlavní myšlenkou, může to být opravdu reálné? Já docházím k rozhodnutí, že ano.

17.02.2017 4 z 5

Sloni mají paměť Sloni mají paměť Agatha Christie

Můj plán přečíst si pár knížek s Herculem začal s knížkou, kterou auktorka napsala v pozdním věku. Kritika ji považuje za méně zdařilou a je pravda, že jsem občas očima posunoval text, abych se už dostal na konec kapitoly. Přesto je to zajímavé detektivní počtení, ke kterému jsem se inspiroval vynikajícím televizním seriálem.

17.02.2017 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Strašně zajímavá kniha, o které jsem praktiky nic nevěděl, ale po mediální masáži jsem si řekl, že je na čase si ji přečíst. Přistupoval jsem k ní spíše skepticky, ale po přečtení musím říct, že jsem se výborně bavil. Deníkové záznamy k tomu sednou, i ten patos je snesitelný. Při četbě jsem hlavní postavě fandil jako málokdy.

31.01.2017 5 z 5

Zatracenej Zátopek Zatracenej Zátopek Richard Kozohorský

Kniha napsaná hodně z osobního pohledu. Autor se nezabývá jen životními osudy Emila Zátopka, ale přidává také vlastní postřehy k daným událostem. Často se pak zaměřuje na vykreslení doby (komunismus). Jen by mě zajímalo, proč se na knize odmítla podílet Dana Zátopková?

31.01.2017 4 z 5

Bílý Láma Bílý Láma Alejandro Jodorowsky

Ač to tak nevypadá, je to vynikající dílo. Atmosféra předválečného Tibetu je hodně specifická a lamaismus je téma, které mě hodně baví. Na kresbu jsem si musel zvykat, ale po přečtení musím napsat, že se k příběhu skvěle hodí.

31.01.2017 5 z 5

Prízraky na Devíne Prízraky na Devíne Juraj Červenák

Klasická "conanovka", dobře napsané, zajímavé postavy. A také plus za ukončení, na nějaké rozsáhlé ságy nemám poslední dobou náladu.

31.01.2017 4 z 5