Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 02

Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 02 https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325641/bmid_soudce-dredd-sebrane-soudni-spisy-0-S6g-325641.jpg 4 27 7

Soudce Dredd série

Příhody soudce Dredda, zákonodárce budoucnosti, pokračují v této druhé knize sebraných spisů, které chronologicky dokumentují jeho život. Najdete v ní mnoho napínavých Dreddových případů, včetně prvních příběhů, ve kterých se objevili soudce Smrt a psi-soudkyně Andersonová, a vrátí se také Satanus, který se poprvé objevil v minulé knize v epické sáze Prokletá země. Scénáře k těmto příběhům psali talentovaní autoři Pat Mills (Sláine) a John Wagner (A History of Violance) a kresebně se na nich podíleli Ian Gibson (The Ballad of Halo Jones), Dave Gibbons (Watchmen - Strážci), Brian Bolland (Batman: Kameňák) a mnozí další.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , Crew

Judge Dredd: The Complete Case Files 03 , 2006

farb
farb
09.03.2024 4 z 5

Retro jízda pokračuje. Dredd je na jednu stranu cool a hláškujíci borec, na druhou zas doslova fanatik té apokalyptické totality... Pořád ale platí, že mě tyhle časem zaprášené spisy baví a rád si je v pravidelných intervalech dávkuji.

Ivan Kučera
Ivan Kučera
30.06.2023 2 z 5

S britskou komiksovou postavou Sudcom Dreddom som sa (ak nepočítam film so Stalloneom) prvý raz stretol prostredníctvom komiksového magazínu Komix Mix. V r. 1996 bratislavské vydavateľstvo Inprost vypustilo do sveta 5 dielov. Časopis vychádzal len v slovenčine. Kým obálky hýrili farbami, vnútrajšok bol čierno-biely (s výnimkou č. 1, ktoré bolo čierno-biele i na obálke). Okrem textových bonusov Komix Mix obsahoval anglické komiksy Letné kúzlo (chlapec cez prázdniny prichádza na vidiek k starým rodičom, nocou sa rozlieha odporné kvílenie, s ktorým prichádza krutá smrť), Flesh (cestovatelia v čase obchodujú s dinosaurím mäsom), alebo práve Dredd. Vydavateľstvo si zrejme myslelo, že prítomnosť drsného sudcu priláka davy čitateľov, keďže spomínaný film bol relatívne nedávno v kinách a tak Dredd trónil až na štyroch obálkach z piatich. Svet vzdialenej budúcnosti, megalomanské veľkomesto, zbrane, dizajn strojov, to všetko nebolo zlé. Vlastne to bolo miestami úchvatné. Po výtvarnej stránke (hoc ja by som uvítal farbu). Lenže, scenáristicky ma to nebavilo. Sem-tam sa vyskytol príbeh, ktorý ma zaujal, ale ani vtedy to nebola žiadna veľká výhra. Zápletky mi pripadali monotónne. Objavil sa zločin, následne na scénu napochodoval Dredd a uplatnil si svoju jedinečnú pozíciu policajta, sudcu a kata v jednej osobe. Po pár komiksoch to naozaj začne byť poriadne stereotypné a Dreddova neporaziteľnosť tomu nepomáha (v tomto smere sa podobá na rovnako nezabiteľného Conana, ten ma ale vždy bavil oveľa viac). Keď sa mi naskytla príležitosť dostať sa k omnibusu č. 2, neváhal som. Žiaľ, ozaj to nie je moja šálky kávy. Pozostáva z krátkych, ucelených príbehov, ktoré sa ani poriadne nerozbehnú a už končia. To je na jednej strane dobre, na druhej by som paradoxne možno uvítal, ak by Dredd vystupoval v dlhšom príbehu, pokojne cez celú knihu. Takto to bolo na môj vkus priveľmi skratkovité. Koncept sudcov geniálny, ale geniálny námet nestačí. Vzhľadom na béčkové zápletky neadekvátna ukecanosť. Asi som divný, ale na rozdiel od iných ma nejak do kolien nedostala ani všadeprítomná satira, čierny humor atď. Ale niektoré jemne hororovejšie ladené kapitoly (s pavúkmi alebo s človekoRexom) ma bavili. Zarazilo ma, že Sudcom Smrťou sa zrejme zjavne inšpirovali tvorcovia mladšieho komiksu Batman, který se směje.

mirec88
mirec88
24.05.2023 4 z 5

Ale áno, páčilo sa mi to. Hoci oproti prvému dielu, ktorý pozostával vlastne z dvoch dlhých príbehov, tak tu je množstvo menších viac-menej nesúvisiacich príbehov rôznej kvality, ale boli fajn. Pozitívny pocit prevláda. Výborná postapokalyptická atmosféra. Stálo to za to.

LordSnape
LordSnape
09.03.2020 4 z 5

Jako na jedničku to nemá, to je fakt. To byla pořádná rána mezi oči. Ale stejně mě to moc bavilo. U tohodle komiksu musíte mít v krvi staré béčkové sci-fi, cit pro dystopii, post-apo a milovat Dredda. Je to totiž nejlepší soudce, kterého kdy kdo vymyslel. Já jsem zákon!

puml
puml
31.12.2017 4 z 5

Přímočará akce s charismatickým zachmuřeným soudcem. Výbornej béčkovej komix s parádní kresbou a dystopickou atmosférou.

martinstefko
martinstefko
30.08.2017 4 z 5

Díky knize "Soudce Dredd 2" se mi postava dostala hlouběji pod kůži a baví mě.

OldaB
OldaB
30.07.2017 4 z 5

Díky za vydání pokračování po letech. Přišlo mi to slabší než první díl, ale občas již probleskuje typický dreddovský humor.

Autoři knihy

John Wagner