OldaB OldaB komentáře u knih

Joker: Oslava 75. výročí Joker: Oslava 75. výročí Dennis O'Neil

Reprezentativní výbor Jokerových eskapád. Občas zamrzí, že příběhy jsou jen tak nakousnuté, ale při tak obsáhlé historii je to celkem pochopitelné.

23.07.2016 4 z 5

Udělej si ráj Udělej si ráj Mariusz Szczygieł

Gottland se mi líbil víc, ale pořád je to hodně zajímavé. Ani bych nevěřil, jak se víra v rámci národů může měnit.

12.06.2016 4 z 5

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu Andy McNab (p)

Pár cenných rad, které mohou zlepšit život, především vnímání sebe sama. Nebo o tom alespoň můžete přemýšlet a bavit se nejrůznějšími výstižnými příklady ze života. Velice čtivé.

Legendy české fantasy II Legendy české fantasy II Ondřej Jireš

Zajímavě sestavené Legendy, které mi rozšířily obzory. Pavlovský výborný, hodně se mi líbil také Renčín, Lota tentokrát spíše zklamala.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Tohle na mě čekalo léta. A stálo to za to, je to mnohem lepší, než jsem čekal. Eco je génius, který umně spřádá předivo středověké detektivky, která je ale rozhodně mnohem více. Již dříve jsem viděl taktéž výborný film, takže jsem věděl, jak to dopadne. Přesto jsem četl jedním dechem a ponořil se tak do skvostné studie středověkého mnišského života.

Deadpool: Válka Wadea Wilsona Deadpool: Válka Wadea Wilsona Duane Swierczynski

Podobné dojmy jako z filmu. Zábava určitě, ale můj šálek kávy to není. Po přečtení velmi rychle zapomenete, že jste něco četli.

12.06.2016 3 z 5

Samotný strach. Část první Samotný strach. Část první Matt Fraction

Krásná kresba, ale scénář se zastavil v 70. letech. Uvidíme, co se z toho vyklube ve druhém dílu, ale tuším, že to bude pompézní nic.

12.06.2016 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Při čtení se mi často zdálo, že se Brown už vyčerpal a vykrádá sám sebe. On i ten Langdon mě už celkem rozčiluje, jak se k něčemu vždycky přimotá. Závěr mi ale přišel zajímavý a vylepšil tak ne úplně dobrý dojem, který jsem měl na začátku. Dobré, ale Šifra je jenom jedna.

Nezačínejte si s drakem Nezačínejte si s drakem Robert N. Charrette

Shadowrun jsem nikdy moc nehrál, ale strašně se mi líbilo to pozadí - historie, různé příběhy. Tuhle knihu si pamatuju, že se o ní v devadesátkách hodně mluvilo, ale nikdy jsem ji nečetl. Takže se k ní dostávám až v roce 2016, dvacet let po jejím vydání v ČR. A dávám palec nahoru, tohle se čte samo. Hodně hutné, množství zajímavých postav a celkový parádní dojem alternativní historie.

Králové fotbalu Králové fotbalu Zdeněk Pavlis

Čtivé medailony o našich nejlepších fotbalistech, zvlášť ty dřívější jsou vynikající.

11.06.2016 5 z 5

Já jsem Zlatan Ibrahimović Já jsem Zlatan Ibrahimović David Lagercrantz

Rozporuplná osobnost ten Zlatan, asi bych s ním nechtěl stát ve frontě na rohlíky. Ale když uvážíte, z jakých poměrů vlastně vyšel, není se čemu divit. Občas se mi zdál text trochu neurovnaný (Zlatan mlel páté přes deváté), ale s odstupem času si myslím, že šlo o záměr.

11.06.2016 4 z 5

Můj příběh Můj příběh Alex Ferguson

Jak jsem Fergusona většinou nesnášel, po přečtení už chápu, proč to vlastně dělá, jaká je jeho filozofie. Velice čtivé, plné zajímavých informací z fotbalové minulosti a současnosti. Doporučuji k přečteni, hlavně fotbalovým fanouškům.

11.06.2016 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Pokračování Krve na sněhu se mi líbilo o něco víc než jeho předcházející díl. Ta romantická poloha mi přišla zajímavá, navíc se to opravdu dobře a rychle čte. A to se hodí, když člověk nemá tolik času.

11.06.2016 4 z 5

Učitel a rodič Učitel a rodič Robert Čapek

Jistě, některé vize jsou hodně kontroverzní a dá se říci i pravděpodobně nerealizovatelné. Ale jinak jsem byl spokojen, protože mi kniha přinesla nové nápady do mé praxe.

Vetřelci omnibus. Kniha čtvrtá Vetřelci omnibus. Kniha čtvrtá John Arcudi

Slyšel jsem, že tohle je nejlepší vetřelčí omnibus a po přečtení musím říct, že jsem se hodně dobře bavil. Mám hodně rád druhý film, takže se mi líbí ta atmosféra mariňáků a žoldáků. Žádný příběh není vyloženě slabý, dokonce i Mondo pobaví, byť trochu v lehčím duchu.

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

O chlup lepší než první díl. Solidní nápady, řemeslně dobře napsané, slušně fungující postavy. A hlavně takový ten pocit, že tam ve tmě sakra něco je. Určitě se poohlídnu i po třetím díle.

Alamo Alamo Garth Ennis

Měl jsem trochu strach, jak Ennis ukočíruje závěr. Ale musím říct, že jsem vyloženě spokojen. Dopadlo to víceméně dobře, samozřejmě jak pro koho. Po létech jsem se konečně dohrabal do finále a rozhodně to byla parádní jízda.

20.03.2016 5 z 5

A pak vypukne peklo A pak vypukne peklo Garth Ennis

Zase takový ukecaný díl, který toho až tak moc nepřináší, ale spíše nás připravuje na velké finále. Ty scény s historií Cassidyho mi už přišly zbytečné.

20.03.2016 4 z 5

Spása Spása Garth Ennis

Taková odbočka, ale hodně příjemná. Trochu mi to připomíná první díl, u čtení jsem se vyloženě bavil. Ennis přidává několik nových šílených individuí, které rozhodně stojí za zapamatování.

14.03.2016 5 z 5

Válka na slunci Válka na slunci Garth Ennis

První kniha, která mě bavila méně. Je to hrozně ukecané a ta hlavní zápletka mi přijde nastavovaná. Potěšil speciál s Starrem, ten je naopak výborný.

13.03.2016 4 z 5