OldaB OldaB komentáře u knih

Ukolébavka Ukolébavka Chuck Palahniuk

Pro mě zatím nejslabší Palahniuk, co jsem četl. Zajímavý příběh, ale kniha mi připadla celkem těžkopádná. Tentokrát postavy ne pozoruhodné, spíše odporné.

17.01.2011 3 z 5

Cesta do hlubin kantorovy duše Cesta do hlubin kantorovy duše Miloš Hoznauer

Čteno hlavně z profesního hlediska, protože autor je učitelem češtiny, takže vlastně kolega. Úsměvné je sledovat, jak se školství vlastně nemění. Přehršle nesmyslů jej provází už setsakramentsky dlouho. Z duše mi promlouval autor při popisu jeho recesistických kousků.

11.01.2011 4 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Při čtení této knihy mi na mysl neustále přicházela myšlenka, do jaké míry si Viewegh vymýšlí? Co je jeho vlastní zážitek a co je výplod fabulátora a manipulátora? Musím přiznat, že jsem hodně fandil postavě spisovatele. Starou dulu jsem naopak upřímně nenáviděl. V prostřední části kapánek nudnější, ale rozhodně stojí za přečtení. Po konci zadumaný úsměv, proboha ať se mi to nestane.

11.01.2011 3 z 5

Vyděděnec a jiné povídky Vyděděnec a jiné povídky Howard Phillips Lovecraft

Zaujme ne příliš známými povídkami, ale i klasikou v podobě základního cyklu Volání Cthulhu. Nejvíc však exceluje grafickou podobou, která evokuje starý spisek vyhrabaný ze sutin prastaré kyklopské ruiny. Nepříjemný pocit u čtení se blíží strachu, bravo!

05.01.2011 5 z 5

Rocková kniha mrtvých Rocková kniha mrtvých David Comfort

Spoustu zajímavých faktů, velice čtivé, překvapivě znepokojivé. Už nechci být rockovou hvězdou.

04.01.2011 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Hororová klasika, která definovala upírský žánr. Málokdy se vidí tak geniálně využitý deníkový zápis.

04.01.2011 5 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Oblíbená herní série se dočkala knižního zpracování, ale bohužel není moc co slavit. Jde vlastně o tupě přepsaný druhý díl, takže se dočkáme spousty katastrofálních dialogů, kterým snad může konkurovat pouze popis děje hodný žáka základní školy, který v češtině bojuje o čtyřku. Přiznám se, že jsem se vyloženě musel nutit, abych knihu dočetl. Pokud máte možnost, rozhodně dejte přednost hře, zabavíte se mnohem více.

04.01.2011 1 z 5