OldaB OldaB komentáře u knih

Kroniky Pandarve Kroniky Pandarve Martin Lodewijk

Příjemné retro s parádní kresbou. Příznivci Kruana budou nadšeni. Poslední díl mi přišel slabší, ale možná jsem si naložil moc velkou porci. Pokračování bych se nebránil, těžko říct, jak to bylo úspěšné.

01.04.2024 5 z 5

Castaka / Metabaronovy zbraně Castaka / Metabaronovy zbraně Alejandro Jodorowsky

Příjemné počtení, ale na Metabarony už to samozřejmě nemá. První příběh rozhodně lepší.

30.03.2024

Punisher 4 Punisher 4 Garth Ennis

Další příběhy ze života šíleného mstitele. Potěšila především noční jízda s novinářem, který opravdu dostal svou reportáž.

17.03.2024 4 z 5

Punisher 3 Punisher 3 Garth Ennis

Rusák zpátky a ujetější než dřív. Na Punishera čeká ostrov žoldáků, kde jako vždy přebírá smrtící iniciativu.

17.03.2024 4 z 5

Punisher 2 Punisher 2 Garth Ennis

Ďábelský Rusák ordinuje smrtící medicínu. Punisher se musí vypořádat se svými následovníky.

17.03.2024 5 z 5

Punisher 1 Punisher 1 Garth Ennis

Čistokrevná zábava, která si na nic velkého nehraje. Frank je bezcitný zabiják, víc emocí má snad i kámen. Mafie se musí mít na pozoru.

14.03.2024 5 z 5

Bruce Wayne: Vrah? - Kniha první Bruce Wayne: Vrah? - Kniha první Chuck Dixon (p)

Úctyhodná bichle, která slouží jako bonus v sérii s Batmanem. Detektivní ráz tomu vyloženě sedne.

03.03.2024 5 z 5

Nad českými zeměmi slunce nezapadá Nad českými zeměmi slunce nezapadá Jan Kotouč

Dobrá myšlenka hezky rozpracovaná do větší ságy. Vojenské akce výborné, postavy by to chtělo více polidštit. Dej příjemně ubíhá, nenudil jsem se.

03.03.2024 4 z 5

V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha druhá V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha druhá Gó Tanabe

Druhý díl je ještě intenzivnější. Sestup do hlubin mrtvého města symbolizuje náhled do vlastního nitra. Na konci je šílenství nebo permanentní pocit děsu z prázdnoty.

03.03.2024 5 z 5

Oběť Oběť Doug Moench

Vydařená kriminálka. Hodně se mi líbil Strange, hlavně jak se propracovává k nalezení skutečné identity Batmana. Další díly z této série bych si rozhodně dál.

22.02.2024 5 z 5

Případ Dawn Goldenové Případ Dawn Goldenové David Finch

To spojení vůbec nefunguje, marně jsem přemýšlel, proč tam Batman vůbec je. Ta kombinace s démonem je už úplně absurdní. Mimochodem s Etriganem jsem snad dobrý komiks ještě nečetl.

06.02.2024 2 z 5

Smrt a město Smrt a město Paul Dini

Výborné detektivní příběhy doplněné příjemnou kresbou. Dobře se to čte a ještě je to chytře napsané.

04.02.2024 5 z 5

Joker Joker Brian Azzarello

Četl jsem to podruhé a moudrý z toho nejsem. Jedno velké nic v hezké kresbě, která se rychle okouká.

04.02.2024 2 z 5

Brány Gothamu Brány Gothamu Scott Snyder

Snyder se tady spíše zahřívá před vynikajícím Sovím tribunálem. Více se mi líbí ta historická linie, odhalení ne až tak zajímavé, ale jako celek to funguje. Poslední příběh se mi také líbil, vyjadřuje emoce, se kterými Snyder často pracuje.

04.02.2024 4 z 5

Batman v černé a bílé Batman v černé a bílé Neil Gaiman

Kdysi jsem četl v Crwi pár příběhů a těšil jsem se, až to vyjde souborně. Bohužel šlo zrovna o ty nejlepší, hlavně poslední oddíl knihy je hodně slabý. Pro mě spíše zklamání.

04.02.2024 3 z 5

Šašci a blázni Šašci a blázni Greg Rucka

Lehce těžší na čtení, občas jsem se trochu ztrácel v postavách. Výborně popsána detektivní práce v kombinaci s (ne) fungujícími vztahy hlavních postav.

21.01.2024 5 z 5

Při výkonu služby Při výkonu služby Greg Rucka

Výborná detektivka z policejní stanice Gothamu. Batman opravdu čisté vedlejší a nepříliš sympatická postava. Trochu to připomíná Moorův Top Ten. Vynikající práce.

08.01.2024 5 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

První díl celé trilogie mě zaujal nejvíce. Svět Seržanta byl dlouhá léta nevyužitý, ale tady se Míra doslova vyřadil. Kombinace vojenského výcviku, gangsterky i existenciálního dramatu funguje. S hlavní postavou se vlivem okolností nelze úplně ztotožnit, ale Maxovi fandíte od začátku do konce.

08.01.2024 5 z 5

Barbar Conan #01 Barbar Conan #01 Roy Thomas

Příjemné počtení s černobílou patinou. Jeden z prvních komiksů, které jsem si koupil za svoje.

06.01.2024 4 z 5

Barakuda: Kniha 1 a 2 Barakuda: Kniha 1 a 2 Jean Dufaux

Hezky rozehrané pirátské dobrodružství. Čte se to prakticky samo.

05.01.2024 4 z 5