OldaB

Boss BabišBoss BabišJaroslav Kmenta

Budu to řídit jako firmu. Ale zisk půjde mně a náklady státu. To už tak nějak neřekl. Kmenta je evidentně zaujatý, ale to mně vyhovuje. Přehledné, zajímavé, spoustu souvislostí. Rozhodně mohu jen doporučit.

15.07.2021

Encyklopedie komiksového filmuEncyklopedie komiksového filmuPetr Cífka

Za sebe musím napsat, že to je výborné čtivo. Ideální pro prosvištění informací a získání tipů na obskurní filmy. Autoři jsou nadšenci, což k tomuto typu literatury výborně sedne.

30.03.2021

Encyklopedie akčního filmuEncyklopedie akčního filmuPetr Cífka

Bomba! Hlavně pro ty, co zažili časy půjčování VHS. Jo to byly časy. Jinak chápu, že kdo nedorůstal v první polovině devadesátek, toho pravděpodobně nechá kniha chladným.

Planeta idiotůPlaneta idiotůRoman Bureš

Asi ne tak dobré jako Říše, ale pořád slušné čtivo. Děj příjemně ubíhá, hlavní postava není žádný extra hrdina, což potěší. Závěr vyznívá trochu do ztracena, ale vyloženě špatný není.

30.03.2021

Mé dětství v socialismuMé dětství v socialismukolektiv autorů

Některé příběhy výborné, jiné mi přišly úplně mimo (nejposlouchanější rádio byl Hlas Ameriky, to snad poslouchali i ti komouši). Asi dost záleží, co si z toho pamatuje člověk sám.

25.01.2021

Mega hustej nářezMega hustej nářezF. Kotleta (pseudonym)

Konec mi přišel zbytečně rozvláčný, ale jinak je potřeba přiznat, že si u čtení Kotlety člověk báječně odpočine.

30.12.2020

Fakt hustej nářezFakt hustej nářezF. Kotleta (pseudonym)

Boj pokračuje a kopa šílených nápadů k tomu. Více asi netřeba hledat.

KatkaKatkaMichael Třeštík

V podstatě přepsané dokumenty k Katce plus přidané nejnovější info. Pořád to má tu sílu.

StalingradStalingradF. Kotleta (pseudonym)

Z Nářezů nakonec možná to nejlepší, válečná vřava 2. světové tomu sedne. Akční jízda.

30.12.2020

Až do posledníhoAž do posledníhoJérôme Félix

Výborná kresba, jinak mi to ale přišlo trochu zkratkovité.

Metal: Temné noci 2:  Temní rytířiMetal: Temné noci 2: Temní rytířiDan Abnett

Pro mě z celé trilogie nejlepší díl. Především originy temných hrdinů jsou výborné.

30.12.2020

Balónky oběšenců a další hororové příběhyBalónky oběšenců a další hororové příběhyDžundži Itó

Úchylné, japonské a výborné. Jdu hledat modelku.

ŘíšeŘíšeRoman Bureš

Nezvyklé řazení dvou novel, kdy ta druhá časově předchází té první. Syrové čtivo bez zbytečného balastu, které vám ještě dlouho utkví v paměti. Poměrně mrazivá možnost historie osvěžená fantasy prvky. Příjde mi, že Bureš je čím dál lepší.

AsgardAsgardXavier Dorison

Příběh z doby Vikingů má perfektní nádech osudovosti. Tady se potkal zajímavý příběh s parádní kresbou. Bezchybné zpracování je samozřejmé.

28.12.2020

Murena: První cyklus - Cyklus matkyMurena: První cyklus - Cyklus matkyJean Dufaux

Tohle se opravu Vybíralovi povedlo. Provedení je výborné, ale hlavně jde o skvělý scénář a dobře padnoucí kresbu. Kdyby se podařilo vydat další cyklus, vůbec bych se nezlobil. Pro milovníky historie je to povinnost.

Hodiny posledního soudu 1Hodiny posledního soudu 1Geoff Johns

Opravdu se podařilo navázat na odkaz Strážců, klobouk dolů. Má to výbornou atmosféru a jsem hodně zvědavý, jak to celé dopadne.

28.12.2020

Krev pro rusalkuKrev pro rusalkuKristýna Sněgoňová

Obal spíše odrazuje nebo lépe řečeno odkazuje k vyloženému braku. Nepřečíst si tuto knihu by ovšem byla chyba. Sněgoňová je silná především v atmosféře a pocitech, v další řadě pak vykukují nápady. Že je hlavní hrdina na přesdržku, to je pravda. Nevím, jestli to byl záměr, každopádně vyšel dokonale. Občas mi děj trochu zkřípal, ale přesto mohu knihu doporučit.

InferiumInferiumRoman Bureš

Pecka! Bureš má nápadů plnou nůši, už základní myšlenka je poměrně neotřelá. Kniha ovšem není úplně prvoplánovitá, autor s tématem pracuje invenčně. U mě osobně v popisu pekla stojí ještě výše Asfalt od Kopřivy, přesto ale musím říct, že se Roman Bureš zařazuje k mým oblíbeným autorům.

Sladká pomstaSladká pomstaJonas Jonasson

Po slabším Zabijákovi se autor opět vrací k osvědčenému receptu a servíruje nám jeden ujetý nápad za druhým. Hlavně se mi líbí to pozitivno, které při čtení zažívám. Mám pocit, že hlavním postavám je potřeba držet palce a nevadí mi to. Jasně, na Analfabetku to nemá, ale každopádně je toho hodně dobré čtení.

Metal: Temné nociMetal: Temné nociScott Snyder

Využil jsem možnost přečíst si opravdu velký crossover se všemi vedlejšími řadami. Hodně dobré, jen ten začátek mi přijde celkem zmatený a obtížně se mi do toho dostávalo. Pak už pohoda.

Převážně zdvořilý LeopoldPřevážně zdvořilý LeopoldMichal Viewegh

Kniha ve Vieweghově stylu a pro jeho čtenáře, k nimž se po množství přečtených knih vlastně řadím. Autor psát umí, o tom žádná, ale námětově zůstává v době před 25 lety. Některé pasáže úplně zbytečné (sáhodlouhé rozbory u psychiatra), někde zase něco chybělo (výlet na jednorožci). Neměl jsem problém do dočíst, ale pořád mi přijde, že by to chtělo něco víc a hlavně něco jiného.

07.11.2020

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Výhoda Hartla je, že má spoustu nápadů a dokáže je smysluplně propojit. Přestože je kniha slušná bichle, čte se prakticky sama. Hezká sonda do života (ne)obyčejných lidí.

07.11.2020

Chlapec v pruhovaném pyžamuChlapec v pruhovaném pyžamuJohn Boyne

Takových příběhů není nikdy málo. Mírný problém jsem měl s hlavní dětskou postavou, která je extrémně nesympatická a nablblá, nicméně v rámci příběhu to má své opodstatnění.

LeonLeonRoman Bureš

Známé téma, které autor zpracoval velice uvěřitelně a lidsky. Čte se to prakticky samo.

Národní třídaNárodní třídaJaroslav Rudiš

Trochu jiné než film, který trochu více tlačil do humoru (hlavně černého). Hlavní postava je člověk, který to nemyslí nijak zle, ale život ho posunul na kolej, na které se prostě už nedá brzdit. Dojedete s ním na konec?

UndergroundUndergroundF. Kotleta (pseudonym)

První třetina super, trochu evokuje můj oblíbený film Blade Runner. Pak to ale jde do klasiky bouchač proti zbytku, což mě trochu zklamalo. Možná to souvisí s tím, že od Kotlety očekávám nějaký literární posun a on se prostě jenom *urevsky dobře baví.

Český rájČeský rájJaroslav Rudiš

Zpočátku mi to přišlo o ničem, ale rychle jsem se zorientoval a dočetl v podstatě na jeden zátah. Co mě zaujalo, je hlavně ta melancholie z těch hovorů, ta touha něco vyjádřit. Závěr knihy jsem rozhodně nečekal, ale myslím, že do celkového rámce výborně zapadl.

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Prvok lepší, neškodilo by občas trochu krátit. Také jsem měl při čtení pocit, že nejsem úplně cílovka, přišlo mi to jako čtení pro ženy. Druhá polovina knihy mě chytla více a celkem jsem byl zvědavý, jak autor splete jednotlivé příběhy. Po dočtení jsem spokojen, jako odpočinková četba výborné.

11.04.2020

Poutník z Mohameda - Alláhův hněvPoutník z Mohameda - Alláhův hněvF. Kotleta (pseudonym)

Kotletovská klasika, která je občas syrovější a moc vysvětlující. Myšlenka zajímavá a vermírné podhoubí také příjemné. Tohle mě bavilo.

11.04.2020

V objetí smrtiV objetí smrtiMiroslav Žamboch

Podobně jako u prvního dílu se akce hýbe především s Baklym. Za mě je nejlepší ta gladiátorská linie, určitě bych si rád přečetl něco z gladiátorského mládí hlavní postavy. Kniha by určitě potřebovala očistit od některých hluchých pasáží.

11.02.2020