Batman v černé a bílé

Temný rytíř v černé a bílé! Sborník, na kterém se sešli ti nejslavnější kreslíři a scenáristé z komiksové branže s jediným úkolem – vytvořit skvělý Batmanův příběh zcela bez barev. Jen v černé a bílé. Měli se soustředit na to nejpodstatnější: Na světlo a stín. Na lásku a nenávist. Na dobro a zlo. Na Batmana. Ve sborníku najdete poctu klasickým příběhům i cesty do budoucnosti. Najdete tu drsné kriminálky, psychologická dramata, akci, horory i grotesky. Mezi autory najdete taková jména jako je Neil Gaiman, Simon Bisley, Jim Lee, Joe Kubert, Ted McKeever, Liberatore, Matt Wagner, Gary Gianni, Bruce Timm, Richard Corben či Brian Bolland. Je to ten nejlepší pohled do duše Temného rytíře, jaký můžete najít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416262/batman-v-cerne-a-bile-dnq-416262.jpg 4.119
Literatura světová, Komiksy, Thrillery
Vydáno, Crew

Batman: Black and White vol. 1 + vol. 2, 2007

Kniha Batman v černé a bílé

raidmnoid
26.11.2020

Popravdě jsem očekával něco víc. Nejprve jsem by zklamaný z délky jednotlivých příběhů, které se smrskly na maximálně 10 stran. Následně mě zklamala kvalita kresby. Pár příběhů bylo nakresleno velice zdařile a tvůrce si opravdu vyhrál se světlem a stíny. Sousta příběhů na mě působila jako nějaká směs post-moderního umění, kde jsem nebyl pomalu schopen určit, co je ruka a co noha. Nejsem v komiksu zvyklý na tyto disproporční obrazce - mylně jsem se domníval, že je v tomto případě upřednostněn děj nad vizuálním zobrazením, ale já to prostě neviděl.
Zbytek příběhů byly 80kové kresby a děj, což už je pro mě přeci jen dávno a očekávám od komiksu víc.

Ale minimálně 3 příběhy byly opravdu výborné a opravdu jsem si je užil.

KubaHanzelin
17.10.2020

Mám víceméně stejný názor jako komentář pode mnou, některé části geniální, některé poměrně dobré, některé ucházející a i na wtf momenty došlo..
Hezký sběratelský kousek pro milovníky Temného rytíře

Disease
14.07.2020

První polovina je brilantní a nevadilo mi, že docela dost povídek jsem znal už z Crewe, ve druhé se naneštěstí nepodařilo udržet úroveň, i když pár lepších kousků by se našlo. Zejména parodické kousky jsou velmi slabé.

Lenka.Vílka
24.02.2020

Nebudu lhát. Věděla jsem, že se mi kniha nebude nějak výjimečně líbit. Ale když jsem jí viděla v knihovně, půjčila jsem si jí tak jako tak. Nevadí mi černobílá kresba. Ale jako kdyby mi prostě k Batmanovi neseděla. Zrovna k němu ne.

Navíc je tam hodně krátkých příběhů. Ať už se na knihu budeme dívat jako na antologii či sborník, hyperkrátkých povídek, stripů, udělalo to efekt, že je toho prostě moc. V knize se tedy vystřídá hodně stylů černobílé kresby. A nepomohlo dávkování. Moc. Prostě toho bylo moc. Všeho.

Navíc jsem při čtení neměla správné pocity. Nebo jinak. Na tak krátkém prostoru toho moc nevykřesáte, protože už je na řadě další příběh. Možná kdybych četla jeden dlouhý příběh černobíle, tak v pořádku. Viz dokonalé Essex County, kde se autor vyřadil a já byla nadšená. Ale v těhle "minutovkách" to na mě nezabralo. Jako sborník příkladů různých druhů černobílé kresby to ale funguje na jedničku. Jinak by kniha dostala pouze dvě hvězdy.

Co oceňuji je ale zpracování knihy. Před každým kouskem je trocha o autorovi. Hromadně na konci by to bylo nepřehledné a nepraktické. A taky. Nechtěla bych knihou dostat po hlavě. Způsobilo by to bezvědomí.

3DD!3
21.12.2019

Antologie trpí klasickým problémem sbírek. Záleží na tom kdo danou povídku píše a kreslí. V první polovině je to jedni eso vedle druhého a příběhy chytnou a nepustí. Ke konci se ale objevují takoví autoři a takové kousky, které by bylo z knihy lepší vytrhnout.

martinstefko
27.10.2019

Celkově je možné říct, že první poloviny knihy "Batman v černé a bílé" je zajímavější než polovina druhá, a to i přesto, že ve druhé polovině jsou také skvělí autoři, kteří si zkusili osmistránkový černobílý komiks s Batmanem. Jako kdyby ale ve druhé polovině přišli spíš takoví autoři, kteří chtějí pojmout těch osm stránek jako anekdotu, takže jejich přístup je spíše v komické rovině, i když i v jejich případě se zde najdou výjimky. Jako kdyby ale ani jeden příběh skutečně nevynikal. Ty lepší jsou obsaženy v první části, kde jsou komiksy jako "Dokonalý pár" od Bruce Timma, který má skvělou noirovou atmosféru, "Drobné zločiny" od Howarda Chaykina, kde je zajímavé poselství, nostalgický "Dobrý večer, půlnoci" od Klause Jansona či "Dobrý člověk ještě žije od Briana Bollanda. Není pak divu, že jsme se s některými těmito komiksy mohly setkat už v češtině. Knihu "Batman v černé a bílé" pak můžeme vidět především jako skvělou ukázku práce s Batmanem a toho, jak se na něj každý autor dívá trochu jinak. Přiznám se ale, více temnějších příběhů by bylo fajn.