Případ Dawn Goldenové

Případ Dawn Goldenové https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485417/bmid_pripad-dawn-goldenove-LUE-485417.jpg 3 18 5

Legenda o Batmanovi série

< 8. díl >

Bruce Wayne se vrátil do Gothamu, aby vypátral zmizelou kamarádku z dětství. Nový případ mu zaručí nejen souboj s Killer Corkem a Penguinem, ale dojde v něm také na konfrontaci s nadpřirozenými silami. Do celé záležitosti se navíc zamotá démon Etrigan, který si musí zvolit, zda bude temnému rytíři spojencem, nebo nepřítelem..

Žánr:
Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , De Agostini Italia
Originální název:

Golden Dawn , 2018


více info...

Přidat komentář

OldaB
06.02.2024 2 z 5

To spojení vůbec nefunguje, marně jsem přemýšlel, proč tam Batman vůbec je. Ta kombinace s démonem je už úplně absurdní. Mimochodem s Etriganem jsem snad dobrý komiks ještě nečetl.

Politre
16.03.2023 4 z 5

Finchův příběh ubíhá hektickým tempem a ke svému konci spěje s rychlostí kulového blesku. Na žádné okecávání zde není čas, po celou dobu se jede v akčním módu. Radši mám pomaleji budované batmanovské příběhy, dávající více prostoru pro psychologii postav a věnující se více detektivnímu pátrání, ale na druhou stranu tohle byla velmi zábavná jednohubka zchramstnutá mezi snídaní a obědem a i takové komiksové zážitky se počítají.


jan14s
28.02.2022 3 z 5

Ze začátku se mi to hodně líbilo. Děj postupně po odkrývá víc, proplétá ho další dějová linka a až ke konci se spojí v jednu. Měl jsem obavy, že konec nestihne být v rámci jedné komiksové knihy a že byl rozdělen na dvě. To se nestalo. Stalo se něco horšího. Konec byl na můj vkus strašně uspěchaný. Jen proto dávám průměrné hodnocení. Co musím, ale vyzdvihnout, je alternativní obálka ze zadní strany. Ta se mi strašně líbila.

Lenka.Vílka
20.02.2022 5 z 5

Víkendový výplach  5/5

Měla jsem trochu obavy, co z toho vyleze, ale vlastně to bylo víc než dobrý.

Bruce pátrá po Dawn, kterou už strašně dlouho neviděl. A musí navštívit strašně moc hajzlíků. A bylo to vážně skvělý.

Celý to kolem Dawn bylo možná trochu předvídatelný, ale celá ta cesta byla zajímavá, akční a to především skvěle nakreslená. A když přišly na řadu démoni, tak to bylo ještě lepší.

Tohle se mi fajn líbilo  :)

PS: Dávám pět hvězd, ale je to za čtyři a půl...

hroubek
01.12.2021 3 z 5

Osobně jsem čekal trochu více. Příběh má parádní úvod. Věci se dají krásně rychle do pohybu a my jako čtenáři kloužeme očima po stránkách a napjatě čekáme, co se stane. Scénárista a kreslíř David Finch pak přináší zajímavé a místy i dobré nápady. A fakt mě mrzí, že se to ke konci rozpadne a finále je takové nijaké. Těšil jsem se na nějaké zajímavé vyústění, a ono přišlo to nejobyčejnější, nejnudnější a bohužel ještě uspěchané. Ten konec celý příběh dost sráží. Navíc jak se příběh žene dopředu, tak na nějakou detektivní část není moc čas, prakticky Batmanovi spadne skoro všechno do klína. Je to dobrý komiks s fajn atmosférou, škoda jen toho konce.

Autorovy knížky

David Finch
americká, 1971
2021  68%Případ Dawn Goldenové

Kniha Případ Dawn Goldenové je v

Přečtených21x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce24x
Chystám se číst1x
Chci si koupit3x
dalších seznamech1x