OldaB OldaB komentáře u knih

Turbulentní vesmír Turbulentní vesmír Miroslav Žamboch

Klasický Žamboch doplněný o "technické cancy" od Bartoše. Hodně zajímavé, ke konci už je to moc podobné jiným knihám Míry. Na můj vkus hodně stručné, dal bych si nášup.

01.01.2016 4 z 5

Návrat černé duše Návrat černé duše Stan Sakai

Pozadí osudů ďábelského Jeie, který už mi ale jako postava přijde velkem vyčpělá. Po delší době slabší díl.

01.01.2016 4 z 5

Údobí mlh Údobí mlh Neil Gaiman

Klíč od pekla může být skutečnou přítěží a Gaiman tak může opět rozehrát svoji hru. I po letech to má pořád sílu.

01.01.2016 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Děj příjemně pádí, postavy jsou fajn. Jen mi to přijde krátké, škoda!

01.01.2016 3 z 5

Zatracení Zatracení Chuck Palahniuk

Tohle se mi líbilo, mnohem více než úchylné a nápadité než první díl. S nechutnými scénami už tak nějak počítám.

18.10.2015 5 z 5

Češi 1992: Jak Mečiar s Klausem rozdělili stát Češi 1992: Jak Mečiar s Klausem rozdělili stát Dan Černý

Ne úplně šťastné oddobí našich státu zpracováno čtivě a přehledně. S kresbou jsem měl na začátku problém, ale nakonec musím uznat, že mi k tomu celkem sedla.

Most slz Most slz Stan Sakai

Vztahy Usagiho k ženám jsou zřejmě prokleté. Tento díl mi přišel hodně osobní, navíc jako bonus výborný Horečnatý sen.

Příběh Tomoe Příběh Tomoe Stan Sakai

Pro Tomoe je zřejmě nachystán jiný osud, po minulém díle se mi to zdálo trochu slabší.

Matka hor Matka hor Stan Sakai

Po delší době zase sevřený příběh a sérii to rozhodně prospívá. Tomoe vs. její sestřenice (?) tomu dává grády.

Záblesky smrti Záblesky smrti Stan Sakai

Další krátké povídky a některé doplněné příběhy - např. Vendeta. Bod za postavu potrhlého vynálezce.

Na cestách s Jotarem Na cestách s Jotarem Stan Sakai

Další příběhy z králičího universa, který doplňuje některé další osudy hlavních postav. Potěšil Tengu i ďábelský malíř.

Život a doba soudce A. K. Život a doba soudce A. K. Zdeněk Zapletal

Literární podoba seriálu z ČT. Není to špatné a mně to celkem vyhovovalo, protože jsem některé díly neviděl. Poněkud odbytá práce redaktora.

Slavní detektivové Slavní detektivové Julian Symons

Hravě napsané příběhy o slavných detektivech, které je možné doporučit zkušených i začínajícím čtenářům detektivek. Jakoby se člověk při čtení vracel k něčemu známému. A navíc opravdu překrásné ilustrace, které skvěle dotvářejí atmosféru této pozoruhodné knížky.

18.10.2015 5 z 5

Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Gary Stewart

Určitě zajímavá kniha, která přináší spousty zajímavých témat k zamyšlení, Zvláště první část (rekontrukce života Zodiaca) je vynikající, pozdějí už trochu ztrácí spád. Jenom mi nebylo jasné, proč nelze ověřit DNA, ty spekulace, proč to nejde, mi přišly celkem zvláštní.

20.08.2015 5 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Po přečtení komiksu doháním resty a čtu první knihu od Martina. Příběhy se příjemně čtou, děj svižně ubíhá, líbí se mi především charaktery jednotlivých postav a takový ten "rytířský" pocit. Škoda, že příběhů není zatím víc.

20.08.2015 4 z 5

Cesta do Woodbury Cesta do Woodbury Robert Kirkman

Slabší než první díl, děj se vleče a hlavně pasáže bez guvernéra celkem nudí.

20.08.2015 3 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Příjemné počtení pro milovníky komiksu i seriálu. Překvapující konec, hodně dobře napsané dialogy.

20.08.2015 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat Bill Willingham

Jiné než první díl, ale opět skvělé. Moc se mi líbilo to zakončení.

21.07.2015 5 z 5

Legendy v exilu Legendy v exilu Bill Willingham

Hodně jiný komiks se svébytnou atmosférou, který neslokuzne k očekávané taškařici s pohádkovými bytostmi, ale právě naopak buduje originální příběh v netradičním pojetí.

21.07.2015 5 z 5

Americký upír 2 Americký upír 2 Scott Snyder

Další příběhy krvelačných upírů během staletí. Trochu slabší než první díl, návrat staré známé potěšil.

20.07.2015 4 z 5