Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat

Ve svých devětatřiceti letech se Gary Stewart setkal s biologickou matkou a začal pátrat i po tom, kdo je nebo byl jeho otec. Po dvou letech v něm začalo klíčit hrůzné podezření – jeho otec rozhodně nebyl dobrý člověk. Přes pochyby, zda se vůbec chce dozvědět něco dalšího, investoval další roky do pátrání a po dvanácti letech prohlašuje: „Jsem si naprosto jistý, že můj otec byl Zodiac.“ Spolu s osvědčenou autorkou zaměřenou na kriminalistiku sepsal vše, co během let zjistil, a předkládá světu zbeletrizovaný portrét svého otce, jeho profil, traumata a způsob myšlení. Předkládá i fakta, která ho dovedla k hrůznému poznání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230467/zodiac-nejnebezpecnejsi-ze-vsech-zv-230467.jpg 3.880
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Grada

The Most Dangerous Animal of All, 2014

Kniha Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat

Inka063
23. listopadu

Žádná sláva. Přečíst možná tak kvůli nějakým faktům, ano, teď už vím, kdy ten psychopat zemřel, ale také to, proč psychopatem byl. A to je tak vše. Literární hodnota veškerá žádná (což je vinou autorky a ne syna Zodiaka), chvílemi zmatečné, hodně chyb (a to jedna docela zásadní), chvílemi se vracíme k už několikrát vyřčenému, kdy jsem zpočátku hledala nějakou novinku a ona tam žádná nebyla. Gary (nebo autorka) si asi potřebovali ještě jednou zasmutnit. Jak říkám - nic mi to nedalo, jen snad pár faktů a další potvrzení toho, čeho se na dětech mohou rodiče svým chováním dopustit. Kniha neurazí, ale v žádném případě nenadchne.

Jurkyns

Příběh zodiaka jsem podrobně neznala, takže proto jsem si vybrala tuto knížku. Půlka knihy je docela nuda - o životě autora. Tu jsem jakžtakž prolouskala, pak to začalo být zajímavější, takže jsem docetla do konce. Nicméně obecně hodnotim jako průměr.

DominaCZ

Oceňuju obrazovou dokumentaci, ale jinak...moc řečí okolo.
Je to spíš takový zpola nářek na to, že nějaký hajzel ho nechal na těch schodech, a dobří lidé si ho vzali - o lásce k nim a o nich je taky velká část knihy, což jako pardon, má to být o ZODIAKOVI, ne o jeho adoptivní rodině.
Porovnávání písem bylo zajímavé, i jakoby v něm tu podobu taky vidím, ale jinak ...by mě fakt nenapadlo po tomhle pátrat.
Asi viděl, že s tím bůhví jakou šou nenadělal, takže ve finále ... A CO JAKO?

Nina291

Hm, přečíst se to dá

lassse
25.10.2019

Překvapivě se to celkem dobře čte, obzvláště když Zodiac začal své běsnění. Bohužel po přečtení zůstává pachuť, že nám autoři něco z jejich vyšetřování zatajili a také z práce korektora.

Costanzo
16.06.2019

Tuto knihu jsem si vybrala, protože příběh Zodiaca mě svým způsobem vždycky fascinoval. Ne, že bych jej obdivovala, ale spíše ten fakt, že nikdy nebyl dopaden. Dále mne velmi zaujala anotace, kdy tedy musím před „autorem“ smeknout s tím, že se pustil do velmi odvážného projektu. A tím nemyslím pouze obsah knihy, ale také fakt, jaký dopad to bude mít na jeho rodinu? Na jeho syna? Na přátele? Zodiaca nenáviděla celá Amerika, takže se ptám: „Jaké to je zjistit, že váš biologický otec je jedním z nejděsivějších sériových vrahů Ameriky a co s tím hodláte dělat?“ V knize se mi hodně líbila grafická část, která má sice pouze pár stran, ale obsahuje skicu tváře Zodiaca, rodinné fotografie, odborné analýzy písma, Zodiacovy šifry a v neposlední řadě i ukázky z dopisů, které napsal nejen policii a taky místním deníkům. Celkový dojem z knihy byl velmi pozitivní a doporučuji všem čtenářům, kteří se zajímají o sériové vrahy či psychologické profilování.

Cisuna
30.01.2018

Asi se mi ještě nestalo, aby mi korektury, tak moc zkazily zážitek z četby. Tímto gratuluji nakladatelství k výběru zaměstnanců.

piittii
07.11.2017

Hodne dobra kniha. Trochu jsem se obavala, ze nebude ctiva, podle komentaru tady, ale mne prisla zajimava od zacatku az do konce. Zhruba v polovine jsem se nemohla odtrhnout :) (Korektor tomu ale vazne mohl venovat vic pece, jak uz tu bylo psano.)

Noc
Noc