Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat

Ve svých devětatřiceti letech se Gary Stewart setkal s biologickou matkou a začal pátrat i po tom, kdo je nebo byl jeho otec. Po dvou letech v něm začalo klíčit hrůzné podezření – jeho otec rozhodně nebyl dobrý člověk. Přes pochyby, zda se vůbec chce dozvědět něco dalšího, investoval další roky do pátrání a po dvanácti letech prohlašuje: „Jsem si naprosto jistý, že můj otec byl Zodiac.“ Spolu s osvědčenou autorkou zaměřenou na kriminalistiku sepsal vše, co během let zjistil, a předkládá světu zbeletrizovaný portrét svého otce, jeho profil, traumata a způsob myšlení. Předkládá i fakta, která ho dovedla k hrůznému poznání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/230467/zodiac-nejnebezpecnejsi-ze-vsech-zv-230467.jpg 3.874
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Grada

The Most Dangerous Animal of All, 2014

Kniha Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat

lassse

Překvapivě se to celkem dobře čte, obzvláště když Zodiac začal své běsnění. Bohužel po přečtení zůstává pachuť, že nám autoři něco z jejich vyšetřování zatajili a také z práce korektora.

Costanzo

Tuto knihu jsem si vybrala, protože příběh Zodiaca mě svým způsobem vždycky fascinoval. Ne, že bych jej obdivovala, ale spíše ten fakt, že nikdy nebyl dopaden. Dále mne velmi zaujala anotace, kdy tedy musím před „autorem“ smeknout s tím, že se pustil do velmi odvážného projektu. A tím nemyslím pouze obsah knihy, ale také fakt, jaký dopad to bude mít na jeho rodinu? Na jeho syna? Na přátele? Zodiaca nenáviděla celá Amerika, takže se ptám: „Jaké to je zjistit, že váš biologický otec je jedním z nejděsivějších sériových vrahů Ameriky a co s tím hodláte dělat?“ V knize se mi hodně líbila grafická část, která má sice pouze pár stran, ale obsahuje skicu tváře Zodiaca, rodinné fotografie, odborné analýzy písma, Zodiacovy šifry a v neposlední řadě i ukázky z dopisů, které napsal nejen policii a taky místním deníkům. Celkový dojem z knihy byl velmi pozitivní a doporučuji všem čtenářům, kteří se zajímají o sériové vrahy či psychologické profilování.

Cisuna
30.01.2018

Asi se mi ještě nestalo, aby mi korektury, tak moc zkazily zážitek z četby. Tímto gratuluji nakladatelství k výběru zaměstnanců.

piittii
07.11.2017

Hodne dobra kniha. Trochu jsem se obavala, ze nebude ctiva, podle komentaru tady, ale mne prisla zajimava od zacatku az do konce. Zhruba v polovine jsem se nemohla odtrhnout :) (Korektor tomu ale vazne mohl venovat vic pece, jak uz tu bylo psano.)

_ld91
16.09.2017

Začátek byl pro mě zdlouhavý, zajímaly mě zejména samotné vraždy, takže až poté, co jsem se dočetla k této části, pro mě kniha začala být vskutku poutavá. Chvílemi jsem měla pocit přehnaných výlevů, jaké je schopen používat bulvár, aby zaujal, naštěstí jich nebylo mnoho, ale ovlivnilo to důvěryhodnost knihy. Nicméně zajímavé čtení, důkazy a cesta k objevení též, jsem zvědavá, zda bude tento případ někdy definitivně objasněn.
80 %.

Bookaholik
17.04.2017

Pribeh super, ale proboha to zpracovani! Clovek by nerekl, ze to psala zkusena spisovatelka... A prekladatel tomu take moc nepridal... Preklepu je zde pozehnane a o chybne syntaxi ani nemluve... Navic je kniha misty dost zmatena a neprehledna. Tim vsim me dost zklamala...

mystar
07.02.2017

Knížka byla neskutečná a napínavá. Určitě doporučuji. :-)

Sheemas
11.12.2016

Jaký to je pocit, když si postupně dáváte dohromady kousky Vaší rodinné historie a zjistíte, že by Váš biologický otec mohl jeden z nejznámějších sériových vrahů v Americe? Tak přesně o tom je tahle knížka. Gary L. Stewart postupně v tomto příběhu překládá informace o svém biologické otci a svém podezření, co za svůj život provedl. Přestože v knize nakonec není řečeno, jestli byl jeho otec doopravdy Zodiac (stále chybí informace o výsledcích testů DNA), myslím že to stojí za to. Kniha se čte velmi dobře, příběh je sice místy hodně ,,citový", ale kdo by se Garymu divil.

Autoři knihy