Vzestup Guvernéra

Co všechno se člověku musí přihodit, aby se z něj stala zrůda? Opravdu je v každém z nás nějaké temné já, které jen čeká na to, aby se mohlo projevit? Skoro by se dalo říct, že na Briana Blakea je toho dost. Kráčí po světě jako je ten náš, jenže v tom jeho umí kráčet i mrtví. A jemu teď nejde o nic jiného, než aby přežil. Se dvěma kamarády a bratrem Phillipem s malou dcerou se ze všech sil snaží nalézt klidné místo ve světě, kde civilizace zanikla. Román ze světa veleúspěšného komiksu Živí mrtví přináší příběh postavy, která zasadí známé skupině přeživších jednu z nejhorších ran. Avšak Guvernér nebyl vždy šíleným despotou. Tvůrce hororových románů Jay Bonansinga spojil síly s autorem původního komiksu Robertem Kirkmanem, aby spolu stvořili první díl trilogie o tom, jak může být lidský vzestup k moci zároveň pádem jeho morálky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/138543/vzestup-guvernera-rF2-138543.jpg 4.3173

Živí mrtví (1.)

The Walking Dead: Rise of the Governor (2010)

Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno:, Baronet

Kniha Vzestup Guvernéra

midloch

Tak tohle nebyla teda vůbec žádná sláva. Kdyby to nebylo z walking dead světa, tak by to bylo tak na jednu hvězdu, takhle to zachraňuje námět a hlavní postava. Každopádně styl, jakým je kniha napsaná/přeložená, je opravdu úděsný. Postavy se chovají naprostí idioti (např. i když už vědí, že zvuk zombíky přitahuje, tak jdou čistit brák pomocí pistolí). Vrcholem jsou pak věty jako "Někdy kolem 10:22 ...", nebo "ve vzduchu byl cítit oxid uhelnatý ..." Sakra to je opravdu tak těžké napsat třeba "Někdy před polednem..."? Vždyť 10:22 je hodně přesný časový údaj, navíc ve světě, který se v prdel obrátil... Jo a kdyby už někdo dokázal cítit oxid uhelnatý ve vzduchu, tak by na daném místě asi žít nechtěl, pokud by se teda nechtěl dobrovolně přeměnit na zombie...

A takovýhle hovadin včetně časových nelogičností je kniha plná. Ani nevím jestli chci číst druhý díl.

LordSnape
07.10.2018

Komiks TWD je pro mě stále jako zjevení a tak bylo nasnadě sáhnout i po románovém zpracování. Guvernéra mám totiž pořád ještě v živé paměti. Ale o co více jsem se těšil, o to více mě pak kniha i zklamala. Vlastně se tam toho tolik až neděje. První polovina tak nějak plyne, naše skupina se učí žít v novém světě plném zombie a to je asi tak všechno, vážení. Pak potkají další skupinu přeživších a trochu se to zlepší. Postupně pak příběh graduje ke konci - do Woodbury a opět se to zase o málo zlepší. Psychologie postav začne fungovat a autoři trochu zatlačí na pilu. Konec mě bavil a je mi jasné, že takhle nějak nastupuje na scénu Guvernér. Další knize dám šanci a to i za stavu, kdy mě tahle vlastně moc nebavila. Čte se to dobře, ale nečekejte žádné zázraky. Prý to má postupně kvalitativně stoupat, tak jsem zvědav.

trudoš
04.09.2018

„Přežijeme to, a to tak, že budeme větší příšery než oni! Rozumíš tomu? Už neexistují žádná pravidla! Neexistuje žádná filozofie, žádná důstojnost, jsme to jen my a oni, a oni nás všichni chtějí sežrat! Takže my musíme sežrat je! Rozžvýkáme je a vyplivneme a přežijeme to, nebo celej tenhle posranej svět rozkopu.“
Přiznám se, že z téhle série jsem měl zpočátku maličko strach. Ne proto, že bych se bál zombíků. Vlastním Brooksovu Příručku pro přežití, takže jsem připraven na všechno. Kromě tchána. Jenže Vzestup guvernéra smrděl přímou adaptací komiksové soap opery Roberta Kirkmana, což nevěštilo nic dobrého - čistě proto, že tu zbožňuji, a hrabání se v oblíbených věcech může vést jedině k jejich rozbití. Aneb když to funguje, nevylepšuj to.
Ovšem Jay R. Bonansinga umí. V celoplošném utrpení pod jhem zombíků sice nijak přímo neexceluje, ale má to grády i správně zvrácenou atmosféru. A s čím si skutečně ví rady, je psychologie postav a vypointovaná koncovka. Pročež konec dobrý, všechno dobré.

Filatov
17.07.2018

Po komiksovém světě Walking Dead jsem sáhl i do světa knižního a rozhodně se nejednalo o omyl. Pánové Kirkman a Bonansinga pokračují v duchu nejlepších tradic své komiksové tvorby a tentokrát se nevěnují těm nejhlavnějším postavám známé série Živí mrtví, ale osvětlují a rozvádějí příběh Philipa Blakea tzv. Guvernéra. První díl je seznamovací a osvětluje nám, kdo je Philip a jeho bratr Brian a jejich nejlepší kamarád Nick, kterého jsem možná měl z nejhlavnější trojice nejraději. Kniha dobře popisuje jejich cestu, pobyt v Atlantě a hlavně to, co se Philipovi odehrává v hlavě. Díky tomu ho můžeme opravdu dobře poznat. To, jakým způsobem je popisováno zabíjení zombií, zde uváděných jako "kousáků" mě hodně bavilo, ale někdy toho bylo trochu moc a zdálo se mi, že Kirkman chce šokovat násilím za každou cenu. Někdy ale právě naopak oním násilím dá příběhu další šťávu. Konec a zjištění, kdo vlastně Philip ve skutečnosti je, přidává příběhu pátou hvězdu navíc.

SabinaV.
02.03.2018

Zpočátku se mi kniha zdála tak nějak nudná, jediné zombie rozhýbávaly děj... No pak asi v polovině knihy BOOM, následoval zvrat za zvratem a nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Konec neočekávaný, rozhodně mě navnadil na další díly :)

tomasek5287
20.02.2018

Jsem fanoušek seriálu a knihu jsem dostal k Vánocům. Byl jsem ze začátku mírně rozpačitý, ale s postupným seznamováním s postavami a post-apo světem, který autoři skvěle vykreslují jsem tomu propadl. Kniha se čte jedním dechem. Skutečnost, že Guvernér byl dříve jen hrozný, upejpavý strašpytel je zajímavá a o to zajímavější je jeho vývoj a šokující konec! Chemie mezi postavami je popisována realisticky, čtivost výborná, sprostá slova a nechutný zombie svět skvělý. Plný počet.

tomas66669
08.12.2017

Je to v češtině?

thewalkingzuzka
19.08.2017

Sleduji seriál, začala jsem číst komiksy, takže knížka nemohla zůstat nedotčená.
Knížka se četla sama a celé zpracování bylo naprosto skvělé. Potlesk pro pány autory. A teď k příběhu. Je zajímavé sledovat příběh i záporných postav z komiksu, děsně jsem si to užila. Uznávám, ze začátku se mi to maličko táhlo, ale tak po čtvrt hodině jsem nebyla schopná knihu odložit. A ten konec.. To jsem sakra nečekala.

zombie postkatastrofická

Autoři knihy