Vzestup Guvernéra

Co všechno se člověku musí přihodit, aby se z něj stala zrůda? Opravdu je v každém z nás nějaké temné já, které jen čeká na to, aby se mohlo projevit? Skoro by se dalo říct, že na Briana Blakea je toho dost. Kráčí po světě jako je ten náš, jenže v tom jeho umí kráčet i mrtví. A jemu teď nejde o nic jiného, než aby přežil. Se dvěma kamarády a bratrem Phillipem s malou dcerou se ze všech sil snaží nalézt klidné místo ve světě, kde civilizace zanikla. Román ze světa veleúspěšného komiksu Živí mrtví přináší příběh postavy, která zasadí známé skupině přeživších jednu z nejhorších ran. Avšak Guvernér nebyl vždy šíleným despotou. Tvůrce hororových románů Jay Bonansinga spojil síly s autorem původního komiksu Robertem Kirkmanem, aby spolu stvořili první díl trilogie o tom, jak může být lidský vzestup k moci zároveň pádem jeho morálky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138543/big_vzestup-guvernera-rF2-138543.jpg 4.3208

Živí mrtví 1.

Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Baronet

The Walking Dead: Rise of the Governor, 2011

Kniha Vzestup Guvernéra

blazejmartin

Parádní doplňková kniha o nejlepším záporákovi WD. Konec nečekaný.

rick6410

Milujem túto knihu, tú pochmúrnu atmosféru, to napätie a zvraty, a to šokujúce zakončenie, ktoré som vôbec nečakal. Každému novému čitateľovi však treba pripomenúť, že toto je príbeh komiksového Guvernéra, nie seriálového.

wullcann38
18.07.2021

Jsem velký fanda TWD (Seriálů i komiksu) a tak bylo jasný že dřív nebo později se k knihám dostanu.
Knihy sledují příběh Guvernéra(Kupodivu ne Phillipa Blakea, ale jeho bratra Briana).
Pasáž ve Wilshitru (Za boha si nevzpomenu jak se to píše) mě překvapila a taky vysvětluje část Druhého komiksu.
Takže za mě:83%

petra8905
26.01.2020

Četbu této knihy jsem několik let odkládala, jsem fanda WD a při přečtení první kapitoly jsem knihu odložila. Teď už vím že to byla chyba.
Ačkoli čtení bylo náročnější pro udržení pozornosti, zápletky byly čtivé a živě popsané.
Závěr knihy byl naprosto překvapující a pro mě dokonalý.
Asi budu muset přečíst i ostatní počiny Jaye B.

frantisek8863
07.12.2019

Původně jsem podle obalu a názvu čekal, že jde o seriálové zpracování. Kniha je od prvních slov krvavá a násilná. Stejnou měrou ponurá , bez řádného úvodu a vysvětlení je čtenář vhozen do zombie apokalypsy. Moc mi aktéři k srdci nepřirostli a závěr mě také moc nepotěšil. Číst se to ovšem dá a napětí nepostrádá.

Vincenzoci
06.07.2019

Musím říct, že jsem byl velmi nadšený! Vše kazí nějaké nelogočnosti (něco kolem a v podstatě přesný čas, zvuky přitahující zombie a oni pomalu řežou na cirkulárce a vůbec je to netrápí a jiné srandy - je tam toho víc). Ale jinak děj, charaktery postav, prostředí a příběh super! Doporučuji!

PS: 115. strana, asi v půlce, máte totální blbost- Cadillac Escalade má pouhých 50 koní??? WTF???

Luciáš01
27.06.2019

Pokud jste někdy viděli seriál The Walking dead, tak si určitě musíte tuto knihu přečíst. Kniha sice nekopíruje děj seriálu, ale dozvíte se v ní detaily o postavě Guvernéra a musím říct, že mě kniha velmi pozitivně překvapila. Takže pokud jste fanoušky The Walking dead, určitě doporučuji přečíst. Myslím, že vás kniha velmi překvapí obsahem i novými zjištěními.

midloch
16.05.2019

Tak tohle nebyla teda vůbec žádná sláva. Kdyby to nebylo z walking dead světa, tak by to bylo tak na jednu hvězdu, takhle to zachraňuje námět a hlavní postava. Každopádně styl, jakým je kniha napsaná/přeložená, je opravdu úděsný. Postavy se chovají naprostí idioti (např. i když už vědí, že zvuk zombíky přitahuje, tak jdou čistit brák pomocí pistolí). Vrcholem jsou pak věty jako "Někdy kolem 10:22 ...", nebo "ve vzduchu byl cítit oxid uhelnatý ..." Sakra to je opravdu tak těžké napsat třeba "Někdy před polednem..."? Vždyť 10:22 je hodně přesný časový údaj, navíc ve světě, který se v prdel obrátil... Jo a kdyby už někdo dokázal cítit oxid uhelnatý ve vzduchu, tak by na daném místě asi žít nechtěl, pokud by se teda nechtěl dobrovolně přeměnit na zombie...

A takovýhle hovadin včetně časových nelogičností je kniha plná. Ani nevím jestli chci číst druhý díl.