OldaB OldaB komentáře u knih

Batman: Smrt rodiny Batman: Smrt rodiny Scott Snyder

Ďábelský Joker se vrací a stojí to za to. Tohle je prostě magor, pardon Magor. Výborné.

16.03.2015 5 z 5

Batman: Soví město Batman: Soví město Scott Snyder

Trochu slabší než první díl. Zřejmě moje očekávání byla příliš velká. Přesto mohu jen doporučit.

16.03.2015 4 z 5

Batman: Soví tribunál Batman: Soví tribunál Scott Snyder

To je Batman pro náročného čtenáře. Výborný příběh a naprosto přesná kresba. Jsem sám zvědav, jak bude příběh pokračovat.

01.03.2015 5 z 5

11 důvodů proč Adolf Hitler nevyhrál válku 11 důvodů proč Adolf Hitler nevyhrál válku Václav Junek

Zajímavý pohled na některé omyly Adolfa Hitlera. Občas mi chyběl trochu větší odstup autora, který se nechal problematikou příliš pohltit, ale jinak jde o povedené a čtivé dílko.

01.03.2015 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Čekal jsem víc, to přiznávám. Po výborné swingers party mi tohle přijde trochu krotké. Ke konci jsem se už trochu nudil a to mám tenhle druh literatury rád. Možná mi to prostě jen nesedlo.

01.03.2015 3 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Moje první setkání s Kotletou a zřejmě ne poslední. Přiznávám, že mám rád podobný styl boha Kulhánka, ale tohle je také řízný koktejl. Autor se nebojí ani otevřených sexuálních scén, povídky tomu také sluší. Hodně dobrá oddechovka.

01.03.2015 5 z 5

Kasta metabaronů Kasta metabaronů Alejandro Jodorowsky

Oprávněně mistrovské dílo. Jak moc nemusím sci-fi, tak tohle mě vyloženě dostalo. Peněz jsem rozhodně nelitoval. Na komiksu se mi nejvíce líbí jeho propracovanost, vše do sebe zapadá. Prostě skvost.

28.02.2015 5 z 5

Fell: Kruté město Fell: Kruté město Warren Ellis

Tady se sešlo prostě všechno - parádní atmosféra, výborný scénář a skvělá kresba, která to všechno podtrhla.

28.02.2015 5 z 5

Země Indiánů Země Indiánů Jason Aaron

V Crwi mě to nějak nezaujalo, ale knihu jsem přečetl na jeden zátah. Nejednoznačný hrdina, drsní týpci, lascivní ženy a hlavně výborný scénář plný nečekaných zvratů. Nic moc jsem od toho nečekal, ale tohle je opravdu výborné.

31.01.2015 5 z 5

Brazilský deník Brazilský deník Jaromír Bosák

Oblíbený Bosák ve formě. Tentokrát je vidět, že se prakticky nezastavil, reportáže jsou tak přece jen ochuzeny o případné další cestovatelské zajímavosti.

Zero: Krize Zero: Krize Aleš Kot

Připomíná mi to 100 nábojů bezútěšnou atmosférou i kresbou. Občas je to trochu náročnější na pozornost, alespoň tak mi to připadlo. Do budoucna určitě hodně nadějná série.

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Hodně atmosférický příběh, podobně laděný Spánek se mi ale líbil více.

Drsné sny Drsné sny Jakub Mařík

V hlavě mi dlouho zůstane scéna s vražednými důchodci v obchoďáku. Teď ještě sekeru a hurá do Kaufu.

Výtah do pekla Výtah do pekla Jiří Pavlovský

Výtahová taškařice mi přišla výrazně lepší než linie s Jonášem. Příjemné počtení.

Sezona v pekle Sezona v pekle Peter Murphy

Dospívání je občas hodně kruté a probublává na vlně melancholie.

04.01.2015 4 z 5

Sonáta pro Azazela Sonáta pro Azazela Dušan Fabian

Hrůzyplná vyvražďovačka ala deset malých černoušků. Felix Jonáš tentokrát tahá za kratší konec a hned od začátku se veze pekelnou dráhou. Zatím nejlepší díl.

02.01.2015 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Ve druhém díle autor pokračuje v atributech, které nastínil již dříve. Postavy výborné, také kvitují zasazení děje do rudolfínské Prahy. I závěr mě celkem příjemně překvapil. Už se těším na další díl.

02.01.2015 5 z 5

Kruté stroje Kruté stroje Ondřej S. Nečas (p)

Nápaditý začátek a vůbec velké množství neotřelých myšlenek. Ke konci to trochu ztrácí drive. Autor se také nebojí detailních popisů tragických konců postav, proč ne?

02.01.2015 4 z 5

Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 01 - Prokletá země Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 01 - Prokletá země Pat Mills

Hodně poctivá kniha, která vás uvede do životních osudů oblíbeného soudce. Zvláště příběhy se soudcem Calem jsou výborné. Škoda, že další pokračování nevyšlo.

02.01.2015 4 z 5

Češi 1918: Jak Masaryk vymyslel Československo Češi 1918: Jak Masaryk vymyslel Československo Pavel Kosatík

Zajímavé zpracování, i ten boxer se tam celkem hodil.