Batman: Smrt rodiny

Joker je zpátky. S jeho obličejem sice není všechno v pořádku, ale úsměv má na něm stále jako přišitý a hlavu má plnou nápadů, jak zničit Batmana. Tentokrát to hodlá vzít opravdu důkladně. Nestačí mu zničit temného rytíře. Chce zabít všechny. Zvládne Batman zachránit město a především všechny své blízké? Už třetí kniha z opěvované série Scotta Snydera a Grega Capulla. Pokud jste si mysleli, že nemůže být nic větší nářez než Soví tribunál a Soví město, tak vás tenhle komiks vyvede z omylu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208735/big_batman-smrt-rodiny-eAq-208735.jpg 4.4140

New 52: Batman 3.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , Crew

Batman: Volume 3: Death of the Family, 2013

Kniha Batman: Smrt rodiny

Aykiru

I přestože nejsem velký fanda komiksů a zvlášť ty superhrdinské z větší části považuji za nečitelné (ať mi fanoušci odpustí), příběhy s Batmanem mám ráda. Jednak protože více než na klasickém superhrdinství si zakládají na lidství, jednak protože víc než příběhy o zachraňování světa, nebo dam z nesnází, připomínají svým zpracováním psychologické drama. A právě psychologie postav je to, čím jsou podle mě pro čtenáře tak lákavé.
Nebudu lhát i ve Smrti rodiny najdete nějaké to klišé a pár nelogičností, přesto je to komiks, který je temný, poutavý a zlý, přesně tak, aby vaše temné násilí chtivé srdce zvládl potěšit.

fvalek
07.07.2021

Tak tady u toho jde říct jen jediné... "No ty vole!" Scott Snyder v celé své kráse, který se nebojí ničeho a mně nestačilo, než jen valit oči. Jsem zvyklý na hodně, ale četl jsem tedy řadu Batmanů a žádný zatím nebyl až takové psycho a sado maso. Na jednu stranu to je dobře, protože člověk by měl zažít něco nového, něco nečekaného a přece jen tu máme Jokera. Na druhou stranu to někdy bylo až moc přehnané, zmatené, překombinované, nerealistické a nespatřoval jsem v tom nějaké bláznovství, ale prostě jen snahu šokovat. Navíc celá ta premisa "Joker nechce Batmana poznat nebo porazit, on ho chce jen vybudit, koexistovat s ním, podpořit" se mi příliš nelíbí.

Jak název napovídá, připojí se celá rodina, což je dobře, protože mě jejich příběhy zajímají. Navíc tenhle díl hodně navazuje na Batman: Kameňák, který mám za sebou, takže v tomhle ohledu bezva. Gordon, Batgirl i kluci, mohli je tam řešit trošku víc a ukázat třeba, jak bojují s Jokerem, ale aspoň tohle. Jinak samotný děj... až na to přesycení všemi těmi pastmi, které Batman prakticky nemohl zvládnout a vždy mu (ostatně jako vždy) pomohlo štěstí a opravdu děsivé přesné náhody, byl ucházející a čtení jsem si užil. Co mi ale vadí je to velmi těsné chození kolem ledu Batmanovy identity, to jsou opravdu všichni tak slepí a hloupí? Jsem sice v pozici čtenáře, ale asi by mi došlo, kdo Batman je, tak po pěti minutách, kdybych byl v příběhu. Už jen to, že se Joker zaměřil zrovna na tu jistou oběť únosu... Což mimochodem i hraje proti finálnímu zjištění, že Batmanova identita Jokera nezajímá, protože prč by asi jinak unášel právě tu jednu osobu...?

1972Sixo
18.06.2021

Nie také temné ako "mesto a tribunál", ale zato brutálnejšie a bláznivo (aj farebne) pestrejšie. Je to tým, že na scénu sa vracia Joker a jeho charakter "hravo" postihne všetky charaktery albumu. Na scénu mu prichádzajú pomôcť (aj keď len do počtu) starí známi z mokrej štvrte Gothamu - Arkhamu. Ale temný rytier tiež nezostane solitér - to aby mal koho strážiť. Fajne, husto - hnusné, psycho - hrdinské. Ha, ha, ha, ha.

Hergi
26.03.2021

Smrt rodiny je strhující jízda, která vás celou dobu udržuje v napětí. Největší problém knihy je však fakt, že přichází po téměř dokonalých počinech, konkrétně po Sovím tribunálu a Sovím městě, kde se hutná atmosféra dala krájet. Kresba je zde samozřejmě skvělá a úchvatný temný vizuál skvěle vykresluje atmosféru Gothamu. K samotnému příběhu mám ale přeci jen pár výhrad. Smrt rodiny sice začíná parádně a nenechá vás vydechnout během mnoha následujících stran. To pak ale narušuje dialog v jeskyni, kde je Batmanovi vyčítáno něco, co ve výsledku nedává moc smysl. Pak se komiks naštěstí probírá a začne nás připravovat na strhující finále, kdy vám ztuhne krev v žilách. Nakonec ale vše dopadá o dost méně drastičtěji, než to může vypadat, a to celý závěr trochu sráží. Ve výsledku se stále jedná o vysoce nadprůměrný komiks, který se sice nemůžu úplně rovnat svým dvěma předchůdcům, i tak vás ale jeho čtení bude neskutečně bavit a nebude se vám chtít přestat číst.

Aleen
17.10.2020

Poté, co jsem přečetla předchozí dva komiksy, nedokážu dát pět hvězd... Ale pochopila jsem spoustu věcí z Batmanova světa. Třeba jeho vztah z Žolíkem, respektive Jokerovi city k Batmanovi. Nebo jeho "pomocníčky". Co jsem nepochopila byla Batmanova nejistota, rozháranost. Tak nějak podvědomě jsem k němu vzhlížela, prostě je to Superhrdina, tak by měl být super, ale on Váhal...?!?! Nicméně totálně zvrácený a dočista ze řetězu utržený Joker byl Superantihrdina, ke kterému se zde vzhlížet dá :-). Ano, tato kniha je precizně odvedená práce, ale ne naprosto podle mého gusta...tedy trochu ano, ale ne úplně (stydím se, po přečtení ostatních hodnocení, ale prostě mě nesuďte, prosím).

trudoš
04.07.2020

Konečně Batman, co má grády. Ucelené album, kde se člověk neztrácí ve víru starých či nových postav a zároveň není opomíjena návaznost na ostatní alba napříč netopýřím univerzem. Vývoj událostí přitom dává perfektní smysl.
Joker je zde doslova bestiální a doprovodné kraťasy skvěle dotvářejí atmosféru děsu, kterou do srdcí hrdinů, padouchů i čtenářů zasazuje jeho šílenství. Jediné co zamrzí, je neschopnost redaktorů DC dovolit rapidnější zásahy do kánonu, protože zápletka k nim přímo vybízí. Právě díky tomuhle ústupku pak celá ta paráda skončí maličko klišovitě, s ne zcela využitým potenciálem. Přesto si finále udržuje heroický glanc, jak se na Batmana sluší a patří. Pro mě tak rozhodně mnohem zajímavější, než předchozí etuda se Sovím tribunálem. Co bych ale Scottu Snyderovi vrátil k přepracování, je přílišná Waynova nerozhodnost, případně tendence obhajovat své skutky před ostatními. Tohle zcivilňování se k Temnému rytíři nehodí, mám raději nekompromisní kamennou tvář Franka Millera.

D.L.S.
29.05.2020

(+ SPOILER) Teda musím říct, že tohle byl vodvaz. Četla jsem to když večer pršelo, což rozhodně doporučuju, protože to jistě pomohlo tomu, že jsem se celou dobu čtení a dlouho potom třásla jak osika. Tenhle, hádám, čistě hororový komiks se čte vážně dobře, má to šmrnc, originalitu, (!zdůrazňuji) nepředvídatelný děj, skvělou kresbu a... prostě dobrýho autora. Scott Snyder umí ztvárnit postavy naprosto dokonale - Batman je macho, ale i tak o něj máte strach, Joker je zvrácenej, ale pořád milující, netopýří rodinka vyjímečně není otravná, ale i tak si přejete, aby už @#!?&@ všichni chcípli... No nebudu lhát, že konec mě @#!?&@ naštval, ale víc už nebudu spoilerovat. Koukejte si to všichni při nejbližší příležitosti přečíst, stojí to za to.

Storm.b
07.04.2020

Joker má novou image, je originální a děsivý jako nikdy a... zamilovaný?! Batman s Jokerem nikdy nebyli úplně klasičtí nepřátelé, vezmeme-li v potaz, kolikrát jeden druhému zachránili život, ale Snyder jde mnohem dále. Jokerovu posedlost Batmanem přetváří v něco ještě intenzivnějšího - a zvrácenějšího. V rozhovoru se dokonce vyjádřil, že Smrt rodiny je Jokerovým upřímně míněným milostným dopisem pro Batmana... A když Batmana něco tak příšerně kazí, jako je ta jeho pitomá rodina, co udělá starostlivý a zvráceně milující Joker? Pryč s rodinou! Bohužel Batman Jokerovu snahu jaksi neoceňuje a na konci nás nečeká happy end, ale zlomené srdce. To si však Joker nenechá líbit a neopětované city pro jistotu zadupe do země s celým Batmanem v následujícím komiksu Konec hry. Pozn.: do českého překladu se dostala už upravená verze komiksu, z originálu bylo nakonec mnoho Jokerova flirtování s Batmanem odstraněno.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova