Batman: Soví město

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Batman z pera jedné z největších současných hvězd, Scotta Snydera. Tenhle expert na atmosférické a temné příběhy se tady navíc spojil s kreslířem Gregem Capullem (Spawn) a stvořili skutečně nádhernou záležitost, která zacloumala nejen Batmanem, ale i všemi jeho fanoušky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180604/big_batman-sovi-mesto-180604.jpg 4.4160
Série:

New 52: Batman 2.


Žánr:
Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , Crew
Originální název:

Batman: Volume 2: City of Owls, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (29)

Kniha Batman: Soví město

jan14s
předevčírem

Oproti předchozímu dílu mi tento přijde více akčnější, kdy se pořád něco děje a Batman nemá chvíli na odpočinek. Pařátů je jak máku a on má co dělat aby je porazil. Naštěstí na to není sám. A když už si myslíte, že má vyhráno, objeví se další a silnější nepřítel než ten předchozí. A tento by do budoucna mohl být více než důstojným protivníkem. Navíc se dočkáme příběhu o počátku doktora Freeze, který se mi velmi líbil. Dokonce tu máme i něco co nejspíše přeroste v nového Batmanova spojence. Navíc na konci si nejste jistí jestli je pravda tam nebo jinde. Přesně dle mého gusta. Pokud jen polovina komiksů v této sérii bude takováto, tak budu spokojený.

hroubek
05.11.2021

(+ SPOILER) Jsem rád, že jsem si tento příběh mohl přečíst. Snyder to velmi dobře zakončil a ta nevědomost na konci je super. Sedlo mi hodně dynamické tempo. Komiks má parádní spád a neustále se žene dopředu. A ono to příběhu jen prospělo. Snyder tady nemůže zopakovat moment překvapení jako se mu to povedlo v prvním díle, tak alespoň ukáže Mr. Freeze a jeho nový origin - sedlo mi to. Vyvrcholení příběhu je dobré. Jediné, co mě fakt přišlo absurdní je to, kolik toho Batman vydrží a přežije. Tady by se zapotil i Superman. Jako příjemný bonus jsou zde dva kratší příběhy, které jsou hodně povedené. Za mě tedy po obsahové stránce velmi dobrý komiks.

PS: A teď pár negativních věcí.
1) Špatný hřbet komiksu - má to tvořit jednotný obrázek, ale bohužel se někde stala chyba (nevím jestli to má více lidí, a nebo jich jen "pár") a to co vidíme na tomu hřbetu už máme na jednom z předchozích čísel. To znamená že obrázek jako celek bude vypadá špatně. - Nakonec je špatný hřbet u komiksu Tváře smrti, ale ten vyšel dříve, než Soví město.

2) Blbě napsané chronologické řazení. Opět to nedává moc smysl. - Opět špatný popisek u komiksu Tváře smrti a proto to nedává smysl.

3) Cenovka - někoho napadlo nalepit cenovku na zadní stranu komiksu. Problém je že to nejde normálně sundat a odstranit. Pořad tam zbyly stopy po lepidlu i přesto, že jsem to zkoušel vzít lihem. Takže doporučuji tam cenovku nechat.


Ivan Kučera
03.11.2021

V rámci kompletu Legenda o Batmanovi vyšlo Soví město, ktoré v ČR prvý raz vyšlo v New52 od CREW v roku 2013. Už vtedy ma zaujalo, hoci nie až tak, ako „jednotka“ alias geniálny Soví tribunál. Pokračovanie už nemôže pracovať s tajomstvom (keďže väčšina vecí bola vyzradená v prvej časti) a tak prechádza k akcii. A robí dobre, lebo tá akcia je fakt obrovská a presila, proti ktorej Batman stojí, je desivá a berie dych. Čitateľ k tomu právom pristupuje s obavami: veď ak Batman mal minule obrovský problém poraziť čo i len jedného „Pařáta“, čo zmôže proti armáde? Neprehnal to scenárista Snyder trochu? Nuž... ani nie. Síce to hrozilo, to priznávam, ale Scott sa vynašiel a Batman hýri vynaliezavými spôsobmi, ako armádu sokov spomaliť, utlmiť a tým pádom aspoň ako-tak, relatívne, vyrovnať sily. Snyder ku koncu spomalí a príde s niekoľkými šokujúcimi momentmi (Alfredov otec, súrodenec).

fvalek
03.07.2021

Soví město skvěle navazuje na Soví tribunál, což dá tedy rozum, ale nejen tematicky, nýbrž i stylem a kvalitou. Hned od začátku mě baví, že Pařáti dokážou Batmanovi umně konkurovat, ale přesto nejsou předimenzovaní neporazitelní zabijáci. Scéna boje v jeskyni je naprosto dokonalá, obzvláště využití věcí. Jak už jsem psal u prvního dílu, hodně se mi líbí koncept, kdy Batman není neomylný a vždy krok napřed, zároveň používá různé supermoderní vychytávky. Je to realističtější než komiksy, kde Batman nehraje tolik na vybavení, ale spíš na nepřekonatelný mozek a štěstí.

Skvělé je, že příběh stále nekončí, a i když se různě mění zápletky, neustále máme záhadu Sov na talíři. K tomuhle dílu mám možná jen maličkou připomínky - zatímco první díl byl docela informačně hutný a vysvětlil či nastínil spoustu věcí, druhý díl už byl více o akci a možná tak trošku méně vydatný, hodně věcí se ukončilo prostě jen tak, že se něco zmlátilo, zabilo nebo vyhodilo do vzduchu, ale chtělo by to ještě nějaké příběhové zakončení. Trošku mě pak naštval i chybějící kousek o Arkhamu, s provokativní poznámkou, že ho najdeme jinde (teď ani nevím, jestli to v Česku vůbec vyšlo, musím pak mrknout), takže to pak působilo i nastříhaně a s dějovými mezerami. Ještě takové celé mínus je ta zápletka s panem Marchem, protože opravdu někdo věří, že by se Batman víc nezajímal o jeho teorii? Nevím, bylo to zvláštní. Snad se to bude probírat dál, včetně minulosti Alfreda.

heliiinka
04.04.2021

Pořád tolik čtivé jako předchozí díl, ale nezaujalo mě to tolik. Příběh byl jakoby náhodně slepený a nenavazoval, takže mě to tolik nebavilo.

1972Sixo
22.02.2021

Čím to je, že sebelepší komiks od Marvelu nesiaha ani (no dobre - po pás) štandardu od DC? A toto je taká pecka, a pritom stále jeden z najkomerčnejších zábavných produktov západnej kultúry. Asi naše podpráhove vnímanie berie hru na hrdinov ako náš návod na prežitie v realite. Myslím, že práve taký Batman má blízko k hrdinom antických báji a Shakespearovským tragédiám, najbližšie.

venomslav
01.07.2019

lepší než první díl

trudoš
26.04.2020

Scott Snyder pokračuje v krasojízdě, a ačkoliv Soví město není tak úderné, jako Soví tribunál, pořád patří mezi to lepší z Batmanovského kánonu, co u nás vyšlo. Především kvůli tomu, že nabízí ucelené příběhy, které dávají smysl, aniž byste k tomu museli složit vědomostní zkoušky na Vysoké škole Gothamské. Tudíž žádné odkazy na děje minulé, současné či budoucí, ale efektivní dobrodružství, které si vystačí s vlastním arsenálem. A přestože se znovu opakuje téma padoucha na vzestupu, včetně jeho následné porážky Batmanem, koncepce jednotlivých epizod je svěží a netradiční. Jen ta obehraná dějová klišé si autoři mohli odpustit. S čímž souvisí zklamání nad demaskováním hlavouna Tribunálu, protože v tom byla až příliš cítit snaha „šokovat“, aniž by za to však scenárista zaplatil jakoukoliv cenu. Naštěstí to nesklouzlo do psychedelické roviny jako třeba u alba Batman R.I.P. Každopádně doufám, že v tomhle inovativním duchu se série ponese i nadále a to nejlepší nepředvedla pouze na začátku.

1

Doporučujeme

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova