Sezona v pekle

od:


KoupitKoupit eknihu

Román Sezona v pekle je prozaickým debutem irského publicisty Petera Murphyho. Zapadá do vynikající linie britské prózy, která stojí na silném příběhu, zásadních existenciálních tématech, bizarní atmosféře, výjimečných postavách a vytříbené stylistice. John Svatý, hlavní postava i vypravěč, a jeho kamarád Jamey připomenou podobné „narušené" mladíky z Betonové zahrady Iana McEwana nebo Vosí továrny Iana Bankse, Jamey je navíc zjevně inspirován Arthurem Rimbaudem. Oba dva spolu zažívají příhody, které se v zapadákově prožít dají, rvačky, chlast, drogy, holky a první sex...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31150/sezona-v-pekle-31150.jpg 3.774
Orig. název:

John the Revelator (2008)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Odeon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
gersie
19.11.2018

Musím souhlasit s "mone". Zdá se mi že autor zamýšlel napsat něco šokujícího a přitom to na mně působilo vlažně.....no nevím...., ale přiznávám že to nebylo špatný , jen se to asi minulo účinkem.

dark.ma93
20.08.2016

Jsem nadšená z popisu melancholického dospívání. Sedl mi styl psaní a kniha se řadí k mým oblíbeným. Taková elegie.

mone
02.05.2015

Těžko Murphyho soudit za to, že chtěl napsat něco odzbrojujícího. Něco, z čeho bychom my, čtenáři, byli úplně paf. Výsledek jeho snažení, alespoň tedy pro mě, žádnou transcendentní revoluci nepřinesl. Možná by mu napoprvé neuškodilo, kdyby byl k prázdnému papíru o něco pokornější a své transcendentální choutky držel pevněji na uzdě. Jak je totiž známo, první vlaštovka jaro nedělá.

OldaB
04.01.2015

Dospívání je občas hodně kruté a probublává na vlně melancholie.

rubicka
03.05.2014

V této knize asi nacházím úplně něco jiného, než jsem původně hledala. Strach a samotu, zabředání do toho, co je, smíření i ztráta všeho, co bylo svaté. A já si říkám proč, kam? Deprese, šero, šedo, samota.... nic. Nic.

LudvíkPíza
13.09.2013

Autorův styl je velmi poutavý, značně melancholický a čtivý. Přesto jsem měl po přečtení knihy nepříjemný pocit ošizení, jakoby závěrečná katarze nebyla dostatečně uspokojivá, navzdory brilantně vystavěnému příběhu i netradičnímu, nábožensko-sociálnímu tématu.

Johnpercussion
26.03.2013

Dojemná kniha o těžkém dospívání pubertálního chlapce a jeho vztahu s matkou a zakončení jeho dětství přes smrt jeho matky jako překonání těžké životní zkoušky. Kniha se četla snadno díky jednoduché formě.

janha
08.08.2011

Čtivá knížka vhodná do tramvaje, taková měkčí verze Irwina Welsche. Příběh dospívajícího chapce, který to měl všechno trošku složitější.

G.I.Jane
21.01.2011

Tato kniha mě jednoznačně oslovila, krásný, emotivní příběh,který vypraví vztah matky a syna, s odloučením, shledáním a hlavně pevnou láskou, kterou nic nenaruší. Závěr, kdy hlavní hrdina vede svou polomrtvou mamlnku do hospody, kde si naposledy "zabafá" mě vážně dojal. Překvapilo mě, že takto mladý autor dokáže toto téma tak opravdově rozprostřít.

misssicccka

Úplný top to není, takže 4 hvězdičky, každopádně jsem to shltla za jedno nedělní odpoledne a musím říct, že si tuto knížku dokážu představit ve filmové podobě. Vidím ten film před sebou...hlavně poslední dvě stránky.
Místy smutné až tragické, chílemi neuvěřitelný humor. Autor jen ťukne a vy se usmějete, možná rozesmějete :).
Postavy jsou výborně vykreslené z psychologické stránky.
Líbilo :)