OldaB OldaB komentáře u knih

Město mrtvých Město mrtvých Jiří Pavlovský

Přijde mi to slabší než první díl, občas jsem se také v častém střídání děje ztrácel. Předcházející díl se mi líbil víc.

16.12.2014 4 z 5

Češi 1952: Jak Gottwald zavraždil Slánského Češi 1952: Jak Gottwald zavraždil Slánského Pavel Kosatík

Je to působivé, přestože jsem to už viděl v televizním zpracování. Kresba se mi zprvu zdála taková nijaká, ale s odstupem času musím říci, že se k tomu textu výborně hodí. Mrazivé časy, které se snad už nevrátí. Škoda, že vycházení dalších dílů pokračuje tak hlemýždím tempem.

16.12.2014 4 z 5

Pygmej Pygmej Chuck Palahniuk

Experiment, kterým jsem se složitě prokousával. A moc se mi nelíbil. Přijde mi to hrozně upracované, mířící do slepé uličky. Po výborných autorových knihách se mi tohle líbilo nejméně.

11.12.2014 3 z 5

Holčička a cigareta Holčička a cigareta Benoît Duteurtre

Výborná absurdita na dnešní svět a na myšlení lidí, kteří jsou každý den masírováni médii. Možná nejpřesvědčivější výpověď autora.

11.12.2014 5 z 5

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

Čtivé, ale rozhodně jsem čekal více. Hlavní postava mi tentokrát tak nějak nesedla.

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Už ne taková pecka jako první díl, spíše rozvedená jedna možná linie. Kniha se ale lépe čte, je vidět, že se autor více vypsal. Ze začátku jsem se nemohl chytit, ale potom se to četlo samo.

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

První dvě třetiny knihy supr, ostatně jako vždy u Červenáka. Pak to tempo ztrácí, asi by to chtělo zkrátit příběh, možná doladit vyřešení celého případu. Nejvíce mě oslovily hlavní postavy, na tom se dá slušně stavět do budoucna.

03.11.2014 4 z 5

Zombie - příručka pro přežití: zaznamenané útoky Zombie - příručka pro přežití: zaznamenané útoky Max Brooks

Taková chuťovka, ale velmi výživná. Drsné historky ze života zombíků.

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Ale dobře se to čte. S Palahniukem mám občas problém, že se nedokážu začíst a tzv. se dostat do děje. Tentokrát jsem s tím potíže neměl. Konec mi přišel nějaký odfláknutý, čekal jsem větší WTF. Těm, co mají autora rádi, se to bude líbit a ti, co ho rádi nemají, se tomu stejně obloukem vyhnou. Takže tak. Původně jsem chtěl napsat něco o zkouškách, ale zdálo se mi to out.

05.10.2014 5 z 5

Zlato Arkony. Kniha druhá Zlato Arkony. Kniha druhá Juraj Červenák

Druhý díl mi přišel slabší. Jednak jsou v knize opět jakési lyrické předěly, které mi vyloženě nesedí. Za druhé se mi zdá, že kniha postrádá výrazného záporáka. A za třetí mi přišla i slabší linie s Roganovou "láskou". Nepochopte mě špatně, čte se to pořád dobře, ale pravidelní čtěnáři Červenákových děl se žádného většího překvapení nedočkají.

05.10.2014 4 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Děj svižně frčí a přijde mi, že Červenák méně popisuje a více šlape na plyn. Atmosféra opět výborná, také mi to přišlo syrovější, než obvykle. Tohle se čte samo.

21.09.2014 5 z 5

Dráhy Dráhy Benoît Duteurtre

Trochu mi příjde, že se autor opakuje (nebo jsem jím přesycen, čili pauza). Souhlasím, že závěr knihy mi přišel naprosto ujetý a nic neřešící. Jako občasný cestující vlakem však autora plně chápu.

14.09.2014 4 z 5

Pradávná historie Pradávná historie Garth Ennis

Preachera můžu a v doplňujících příbězích jsem se rád do prohnilého Texasu vrátil. Něco bylo již v Crwi (masakrální Hoši z Jihu i odpočinkový Cassidy). Prdelman pokračuje v radostech života a Svatý zabiják, to je skutečný démon. Mohu jen doporučit.

28.08.2014 5 z 5

Thor: Vikingové Thor: Vikingové Garth Ennis

Spíše akční jednohubka bez nějaké zásadnější myšlenky.

08.08.2014 3 z 5

Strašidla Strašidla Chuck Palahniuk

Opravdu pozoruhodná kniha, i když asi ne pro každého. Kam na ty nápady autor chodí? Dopis vraha výrobcům nožů geniální.

08.08.2014 5 z 5

Dracula (komiks) Dracula (komiks) Petr Kopl

Koupil jsem v Levných knihách, takže spíše kvůli ceně. Ale po přečtení uznale pokyvuji hlavou a už chápu, proč jsou všichni z Kopla tak odvaření. Nápadité, vtipné a hlavně české.

16.07.2014 5 z 5

Totální výprodej Totální výprodej Benoît Duteurtre

Jste opravdu šťastní? Je možné uspět za jakoukoliv cenu? Jakou sílu mají média? Zajímavá kniha, která nutí k zamyšlení.

13.07.2014 4 z 5

Opráski sčeskí historje 2 Opráski sčeskí historje 2 Jaz

Pokračování veselých historek z natáčení české historie.

13.07.2014 5 z 5

Už dlouho jsem se tak nezasmál, opravdu vydařená podoba naší historie.

13.07.2014 5 z 5

Vesmírný Usagi Vesmírný Usagi Stan Sakai

Sakai si chtěl udělat radost, ale já musím říct, že mi ten japonský feudalismus chybí. Občas jsem se i nudil (bože, to je rouhačství).

13.07.2014 4 z 5