Americký upír 2

,,Vždycky musím být poslední chlap, co zůstane na nohou.“ – Skinner Sweet. V hříšném městě Las Vegas působí za bílého dne nový druh upíra. Paličatý polda se snaží, aby v jeho městě stálo za to žít. Tajná společnost chce pomstít krvavé křivdy. Píše se rok 1936 a Amerika je čím dál modernější – jenže její Západ je divočejší než kdy předtím… Las Vegas, Nevada, 1936. Největší sláva města hříchu je ještě hudbou budoucnosti, ale hazard, prostituce a ozbrojený zločin již patří k jeho hlavním ekonomickým aktivitám. A houževnatý šéf zdejší policie Cash McCogan je rozhodnut město vyčistit, i kdyby to znamenalo pustit se do nechutně bohatého konsorcia, které jen o pár mil dál staví úchvatnou Hooverovu přehradu. Jenže přehradit tu nepotřebuje jen řeka Colorado. Ve městě hříchu se usadil Skinner Sweet, první a nejnebezpečnější americký upír. Je to město podle jeho gusta, kde se za peníze dá uhasit žízeň každého druhu. Jenže není jediný upír, který chce zabořit zuby do Las Vegas. Na spadnutí je totální válka mezi nejstaršími a nejvražednějšími upíry světa, nemluvě o tajemné společnosti, která si vytkla za cíl je všechny nadobro vyhladit. Kdopak zůstane živý (či neživý), až se usadí zvířený prach?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/171892/americky-upir-kniha--171892.jpg 4.265

Americký upír 2.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, BB art

American Vampire vol. 2, 2011

Kniha Americký upír 2

annapurna

Dočkáme se třetího souboru ? :)

trudoš
30.08.2019

Stejně dobrá jízda, jako v předchozím díle, dokonce možná i o chlup lepší, protože tentokrát se zcela stírají hranice mezi dobrými a zlými. Album obsahuje dva příběhy, z nichž každý buď představí nové hráče pro další představení, nebo oživí ty staré, kteří si i přes svůj záporný charakter získají snadno čtenářovy sympatie. Asi tak na vteřinu, než zase odhalí bestii, skrývající se v jejich nitru. Zápletky mají hlavu a patu a konečně zaklapávají souvislosti dříve načrtnuté. Scott Snyder v tomhle ohledu skvěle pracuje s postavami a gradací napětí, přičemž Rafael Albuquerque tomu pak dodává dokonale temnou atmosféru vizuálním pojetím. Zkrátka hororový mainstream jak má být, žádné divoké vymyšlenosti, ale jednoduchá krev a hrůza, přičemž v druhém plánu je znát promyšlená osnova pro celou ságu. Navíc tady jsou upíři nelítostnými lovci a lidé pouhou zvěří, což vyprávění přidává maximálně na atraktivnosti. Alespoň pro všechny ty, kteří mají až po krk emočně rozervaných nemrtvých à la Stmívání.

evickakyticka
29.03.2019

Parádní upířina:) Co dodat...

Cabal
18.03.2019

Slušný díl u série, která pro mě v druhé polovině (díly 5-8, čteno v angličtině) už hodně kvalitou kolísá k průměru a dost se vaří z vody. Navíc to zatím není ukončeno ani v anglickém vydání....

Terva
23.11.2018

Píše se rok 1936
a Amerika je čím dál modernější,
jenže její Západ je divočejší
než kdy předtím...

Po rozbalení jsem dlouze přiváněl. Pach krve sice není tak výrazný, ale barva chutnala skvěle. Vše je opět v krásných temných barvách, prostředí ve kterém se příběh odehrává mi vůbec nevadí a příběh jsem si užíval.

Malá ochutnávka:
V dětství jsem míval noční můry o netvorech, kteří se skrývají ve stínech mého pokojíčku. Vždycky jsem se s křikem vzbudil a pořád je viděl, všude, v každém temném koutě. Nešel jsem spát, dokud táta nerozsvítil lampy a nepředvedl mi, že v koutech a skříních nikdo není......

Tento svazek tvoří dva příběhy. Ďábel v písku a Úniková cesta. Pokud vás zajímá více, najdete komentáře v sekci povídky u této knihy.

Citát: Vždycky musím být poslední chlap, co zůstane na nohou.

Jenže, tady to končí. Kniha druhá byla v České republice vydána jako poslední. Asi se v době mainstreamu Batmana a Avengers upíři špatně prodávají a společnost BB/art další příběhy od roku 2013 nevydala. A to ještě pro své čtenáře nakladatelství vložilo na konec této knihy tří stránkovou speciální ukázku jako reklamu pro třetí knihu. A kde nic, tu nic.

Odpověď na mou otázku, zda vyjde třetí slibovaná kniha:
Dobrý den, bohužel další díly komiksové série Americký upír již nevydáme. Nevyplatí se to.
S pozdravem
Karolina Špičková
BB/art s.r.o.
Bořivojova 75
130 00 Praha 3

Citát: Když se kolem sebe rozhlídnu, vidím noční můru.

Při čtení těhto příběhů jsem poslouchal českou dívčí rockovou kapelu, zpívající pouze anglicky, The Agony a jejich druhé studiové album, trefně pojmenované „986“. Album je vydané v roce 2017. A dále pak jsem si pustil (nemám country – sakra) alternativu Jeepers Creepers, soudtrack k druhému filmu z roku 2003.

ludek.n
13.03.2018

Druhá kniha Amerického upíra je oproti svému předchůdci daleko sevřenější, ucelenější a výrazně přímočařejší. Možná proto, že scénář už je cele v režii Scotta Snydera, a není potřeba vysvětlovat čtenářům kdo za koho kope a proč. Příběh tak dostal spád, koňskou dávku akce a především dravost. Tu nakonec podporují i oba výtvarníci, Rafael Albuquerque a Mateus Santolouco, kteří se navzájem předhánějí, kdože dá hrdinům více vyniknout. Pryč je rozháranost a dětské zjednodušování z první knihy. Co naopak zůstalo, je odsunutí Skinnera Sweeta alias Jima Smoka do pouhé epizodní role, když veškerou tíhu příběhu na sebe berou policejní náčelník Cash McCogan a stará známá Pearl Jonesová. Dvojka mi po nemastné, neslané jedničce skutečně spravila chuť, takže bych v hodnocení klidně ještě půl hvězdy přidal.

Disease
15.05.2017

V rámci "upírománie" vcelku nadprůměrný kousek. Trvalo mi skoro celý book, než jsem si zvykl na kresbu.

vandislav
19.01.2017

Oproti jedničce mám pocit, že to potenciál má. Jen škoda, že dalších dílů se jen tak nedočkáme.

Sága
Sága