OldaB OldaB komentáře u knih

Křižáci Křižáci Garth Ennis

Pár šílených týpků navíc v kombinaci s masakrem v organizaci Grálu. Tohle je jízda.

08.03.2016 5 z 5

Báje & odlesky II Báje & odlesky II Neil Gaiman

Další porce povídek začíná příběhem o Orfeovi, který posunuje celou ságu zase dál. Následuje Havraní sněm (byl už v Crwi) a Ramadán, kde mi tak úplně nesedla kresba. Atmosféra opět vynikající.

Lovci Lovci Garth Ennis

O něco slabší než předešlé dva díly, ale pořád se výborně bavím. A neskutečná postava Herr Starra. to je opravdu slušný kousek.

Až do konce světa Až do konce světa Garth Ennis

Tohle se čte prostě samo. Příbuzní kazatele jsou opravdu z pekla, závěr příběhu pootvírá nové možnosti dalšího pokračování.

Jako pára nad Texasem Jako pára nad Texasem Garth Ennis

Tohle je komiks, který mám strašně rád. Dá se říct, že mi definoval dospělejší věci a definitivně zhatil moje představy o pouhých komiksových superhrdinech. Skvěle napsané postavy a pak také výborná kresba Dillona. Tohle je moje srdcovka.

06.03.2016 5 z 5

Školní poradenství Školní poradenství kolektiv autorů

Ideální kniha pro ty, kteří chtějí založit poradenské pracoviště ve škole. Občas utopie a množství administrativy, ale na to už jsem si ve školství tak nějak zvyknul.

03.03.2016 4 z 5

Báje & odlesky I Báje & odlesky I Neil Gaiman

První díl povídek a já se musím s nechápavým výrazem zeptat, kde na ty nápady Gaiman chodí. Císaře jsem už četl a musím říct, že je to přesně ten příběh, pro který je cyklus o Sandmanovi považován za geniální. Thermidor je hezkým příběhem s historickým pozadím, Lov pak vlkodlačí historkou. Císař Říma je žebrák a písek je oblíbená rekvizita Pána snu.

01.03.2016 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

První přečtená kniha od Nesba a jsem spokojen. Syrová atmosféra, zajímavá hlavní postava, slušná zápletka. Tohle asi dobře nedopadne.

01.03.2016 4 z 5

Marvel: Počátky. 60. léta Marvel: Počátky. 60. léta Stan Lee

Pro komiksáky povinnost, tohle jsou legendy.

29.02.2016 5 z 5

Captain America a Falcon: Utajená říše Captain America a Falcon: Utajená říše Steve Englehart

Moje oblíbená postava v jednom z těch zásadnějších příběhů. Pokud překousnete tunu textů, může se vám celkem líbit. Když to ale srovnám s Winter Soldierem, tak nevím.

29.02.2016 3 z 5

Hra o tebe Hra o tebe Neil Gaiman

Pohádka? Možná ano, ale zatraceně dobře napsaná. Léta mi to leželo doma, než jsem se odhodlal ke čtení. Možná mě odradila kresba, která mi ale po přečtení příjde přesně pasující. Krásný příběh o dámské jízdě bez Thelmy a Louisy.

29.02.2016 5 z 5

Mr. Sweet - Manhattanský detektiv Mr. Sweet - Manhattanský detektiv Bohumil Fencl

Kdysi jsem nadšeně četl v Kometě, takže nostalgie jako prase. A pořád se mi to líbí, Mr. Sweet je prostě borec.

29.02.2016 4 z 5

Lobo: Soukromý očko Lobo: Soukromý očko Alan Grant

Sebevražedná jízda hlavního hrdiny drsných příběhů, která končí špatně pro většinu zúčastněných. Al by mohl vyprávět.

29.02.2016 4 z 5

Lobo: Sedm zbytečných a další příběhy Lobo: Sedm zbytečných a další příběhy Alan Grant

Ač mě hanba mlátí šroubovákem přes ksicht, musím jednoznačně konstatovat, že tohle je slabší kousek Lobáka. Minule (1. díl souborných spisů) jsem se řezal jak dříví v lese po sezóně, ale teď už jsem se tak nebavil. Hlavní tahák Sedm zbytečných je vyčpělý jak Cibulka na Barandově.

29.02.2016 3 z 5

Moje kniha Vinnetou Moje kniha Vinnetou Toy_box (p)

Mně se to líbilo hodně, ačkoliv jsem od toho prakticky nic nečekal. Ze začátku mi to přišlo jako intelektuální slátanina, ale pak se děj rozjel a opravdu mě do sebe vtáhl. Ani jsem se nenadál a kniha byla přečtená. A pamatuju si ji i po třech měsících, co víc si přát. Mohu jen doporučit.

Lovci přízraků Lovci přízraků Vladimír Šlechta

První setkání se Šlechtou nedopadlo zle, ale že bych hýkal blahem, to se říct nedá. Možná je to tím, že má cyklus více dílů a nestačil jsem tak postavy úplně poznat (předchozí děj). Postapo tomu sedne, ale ta detektivní zápletka mi přijde nedotažená. Ke konci tomu zjevně dochází šťáva.

24.01.2016 3 z 5

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

Oddechové povídky? Možná, ale v Gaimanově podání je to opět lahůdka. Nejradši mám hned tu první, která popisuje netradiční řešení autorské krize. Bravo!

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Neil Gaiman

Bylo to těžké, ale povedlo se. Druhá kniha je možná ještě lepší než první. Jedno slovo - Korinťan, dál už netřeba.

Preludia & nokturna Preludia & nokturna Neil Gaiman

Tohle je prostě klasika. Četl jsem to poprvé takřka před patnácti lety a pořád to neztratilo nic ze své působivosti. Je úžasné, co vše dokázal Gaiman do děje dostat, když uvážíme, že hlavní postava není nějakým extra hybatelem děje. Dva momenty si budu vždycky pamatovat: postupné stárnutí (smlouvání) mága Burgesse a Destinyho vstup do bistra.

Příšerné dějiny smrti Příšerné dějiny smrti Clive Gifford

Sice pro děti, ale celkem jsem se tím pobavil. V mezivánočním čase ideálka.

24.01.2016 4 z 5