Krajina snů

Kniha obsahuje čtyři samostatné příběhy. V tom prvním se vypráví o únosu Kalliopé, v druhém o netradiční sehrání Snu noci svatojánské, ve třetím o tom, jaký byl svět v dobách, kdy byl člověk malý jako morče a kočky jej lovily pro zábavu a ve čtvrtém o ženě se zvláštní chorobou. Bonusem je kompletní Gaimanův scénář k první povídce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1183/krajina-snu-VMc-1183.jpg 4.5246

Sandman (3.)

Dream Country (1995)

Horory, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew

Kniha Krajina snů

dalia1769

Čtyři velmi rozmanité povídky o Sandmanovi a jako bonusová zajímavost scénář jedné z nich, který pomáhá pochopit, jak vlastně takový komiks vzniká. Kniha mne zaujala stejně jako předchozí díl, určitě pomáhá pochopit Sandmanův svět.

3DD!3
04.12.2018

Krajina snů je téměř poezií (vždyť některé verše napsal sám Shakespeare), poezií o lidském utrpení, které má málokdy šťastného konce a když už tak je hořkosladký. Přinutí vás přemýšlet na svou rolí ve světě a o tom co po sobě zanecháte. Přesně to dělá kvalitní literatura i když je komiksová. "Říká se, že cigarety člověka nakonec zabijí. Bezva. To mi naprosto vyhovuje. Jen bych ocenila, kdyby to udělaly rychleji."

Fuksinka
10.09.2018

Lehké zklamání. Povídky nejsou špatné, ale já bych raději pokračování "normálního" děje. Kromě prvních dvou nic moc zajímavého.

Bílá paní
27.04.2018

Už za Sen tisíce koček nemůžu dát jinak než 5*.

Lenka.Vílka
19.02.2017

Prostě krátké povídky ze Sandmanovského světa. Použití "prostě" se hodí. Přestože dobré, na mě krátké, což bylo za mě mínus (přesto skousnutelné). Proto dávám míň (to je problém můj, ne knihy :(...)

Disease
30.01.2017

Tentokrát "jen" čtyři povídky, ale nadprůměrné. Trochu mě mrzí, že jen jedna souvisí s předchozím dějem.

Wheelcrusher
27.06.2016

Solidní povídky, který jsem zvolil hlavně jako takovou ochutnávku před zasněním se do některýho z plnohodnotných dílů... sice mi hned zkazilo chut, že toho vzhledem k věčný-kvalitě fakt moc není a černobílá kresba v případě dívadla a koček řve o vybarvení pastelkama, proto scénář už jsem akorát ledabyle prolít jako kdyby šlo o kteroukoli jinou knížku bez obrázků:)

martinstefko
29.03.2016

Ač je Krajina snů jen poměrně útlou sbírkou čtyř povídek, i tak to jsou další parádní kousky do sandmanovkého universa a Gaiman ukazuje, že dokáže vyprávět i malé, přesto však stále stejně odzbrojující příběhy.