Křižáci

Křižáci https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6923/preacher-kazatel-krizaci-6923.jpg 5 140 9

Preacher (Kazatel) série

Ve čtvrté knize preacherovské série se opět setkáte se starými známými: S knězem Jessem Custerem, který je odhodlaný zaplatit za záchranu irského upíra Cassidyho jakoukoliv cenu. (S jedinou výjimkou: že tou cenou nesmí být život Tulip O’Harové.) S Tulip O’Harovou, která má tvrdou hlavu, pistoli a zbrusu nové francouzské krajkové spodní prádlo. S Cassidym, který v průběhu děje podivuhodně ztratí na váze – a není to dietou. S Herr Starrem, kterému jde o život a sexuální identitu. Se Svatým zabijákem, vedle kterého vypadá terminátor jako liknavý lenoch. S lasvegaskými anděly, jejichž křídla jsou bílá skoro stejně jako jejich okokainované nosy. A samozřejmě s Johnem Waynem. Vedle toho se setkáte také s pár novými přívětivými tvářemi: Se svatým mužem praotcem D’Aroniquem, který rád jí, mučí a zvrací. S mafiánským sadistou Frankiem Eunuchem, který doplatil na kozáky, příliš italský penis a zahradnické nůžky. S vojínem Johnem Custerem, který to ve Vietnamu vážně neměl jednoduché. Jo, a taky s přímým potomkem nějakého Ježíše Krista.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , BB art , Crew

Preacher: Proud Americans , 1996

Luigi1
10.05.2023 5 z 5

Každý díl ve mně vždycky něco zanechal

wullcann38
06.06.2021 5 z 5

Zatím nejslabší díl.Za mě 90%

Jizi
04.01.2019 5 z 5

Neplánovaně začínám s Preacherem od čtvrtého dílu (jiný v knihovně neměli a mě jaksi nenapadlo podívat na vnitřní záložku - na obálce samé to nikde není) a je to trošinku problém. Ale fakt jen trošinku. I tak je to totiž veliká jízda plná absurdit a násilí vyšponovaného daleko za hranu. Padlí andělé, sex s démony, retardovaný Beránek, gigantická ("jé-dortík") hlava mocné církve, zabiják boží i Bůh sám chodící po zemi... Všechno, na co si vzpomenete hezky zalité hodně hustou polevou z krve a pocukrované vagonem vystřílených nábojnic.
Skvělá kresba, kolorování i lettering, výborný překlad a celkově rozhodně série, která mi unikala až příliš dlouho, než abych se jí teď nepotřebovala urgentně podívat zoubek.

Disease
24.09.2018 5 z 5

Zatím nejmasakróznější díl, tentokrát příběhově pěkně semknutý a přímočarý.

Lenka.Vílka
12.06.2016 5 z 5

Jděte všichni do háje. Sejdeme se tam.

Wheelcrusher
27.04.2016 4 z 5

Hrc-prc-carará!:D Fakt škoda, že tam nebylo víc toho smajlíka a jak pomlouvali praotce i když stáli jen kousek od něj mi přišlo trochu přehnaný... narozdíl od všech ostatních šíleností, co Garth s Dillonem vyblili a já jim je opět spolehlivě zbaštil.

OldaB
08.03.2016 5 z 5

Pár šílených týpků navíc v kombinaci s masakrem v organizaci Grálu. Tohle je jízda.

Kapis
23.02.2015 5 z 5

Po slabším třetím díle je čtyřka opět parádní jazda. Dekadentní úchylárna, kde nové postavy jsou fakt nové a originální. Zgrcaná sutana jak ze středověku byla přímo osvěžující (....á dortík...:-D) Myslím, že Ennise, jako malého ministranta, museli kněží pořádně "protáhnout;-)." Zdá se mi, že Ennis tak trochu "vyzrává," stejně jaxe to tvrdilo např. o Tarantinovi u Jackie Brown. Jesse to nepřehání s hlasem, děj krásně klouže jak po vyhřezlém mozku, zábava přímo dunivým tryskem pádí kupředu a aspoň pro mě je to krvavě čisté potěšení. Nakonec nám vydavatelé předloží začátek dalšího sešitu a doufám, že se nemýlím s tím, kdo to leze na té obálce jako zombie-terror z hrobu;-) Štěpán Kopřiva to na stránkách CRWE krásně obkecal, s tím, že další díl má být pěkný macek (snad ještě větší než to mrdadlo, co si nosí Herr Starr v kufříku;-)) a hlavně by měl vyjít za cca tři týdny a i když stahuju do sbírky spíš starší věci, které mi chybí, tento nový kousek si pořídím okamžitě, Preacher mě prostě fakt baví a těším se na další bláznivá dobrodružství naší trojky;-)
..btw celého Preachera (co mám doma zatím) i se speciály zhlatala i má přítelkyně, která se u toho docela bavila, v hlavě mi rezonuje otázka, zda-li nemám celou sérii pod větev koupit svému bigotnímu nevlastnímu otci.....i když to by asi nerozchodil a já nemám zájem na jeho infarktu, tak to asi nechám odrezonovat zase;-)

Gahanka
18.02.2012 5 z 5

Z nějakého zvláštního důvodu jsem každým dílem víc a víc milovala Cassidyho :D