Příšerné dějiny smrti

Příšerné dějiny smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171665/priserne-dejiny-smrti-171665.jpg 4 18 7

Tato kniha vás zavede na krátkou divokou výpravu do hrůzostrašných, krutých a strašlivých momentů dějin. Je plná poutavých událostí z minulosti s veškerými krvavými okamžiky. Počínaje různými způsoby zabíjení a zpackanými popravami a konče vražednými vládci a zhoubnými nákazami – nenechá náhrobní kámen na kameni. Je příšerně krvavá a hříšně mrazivá.... celý text

Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Dreadfully Deadly History , 2012

simca9342
20.08.2023 5 z 5

Přečtená loni.

Podtitul mluví za mě. Jestli si troufáte, čtěte. Knihu jsem dočetla a ano stránky o pitvách, urnách, metodách mučení a způsobů o tom jak vytvořit mumii jsem přeskočila. V knize pro děti takove věci vůbec nemají být, i když si z toho autor dělá srandu. Kromě spousty nechutnosti je ale kniha nabitá historickými událostmi- poprava Marie Antoinetty, smrtící korzety nebo zvířata spojená se smrti a jejich věci zděděné po majitelích.

Knihomolka506
01.04.2022 3 z 5

Děj dobrý, ale celkově mi vše přišlo trochu morbidní, když je kniha označena jako dětská literatura. Jenže na dobu, ve které tehdy lidé žili je to normální.

Janulka10
27.05.2018 5 z 5

Super strašidelná kniha .

Whisky
24.05.2017 5 z 5

Dobrá,trochu morbidní je,ale to není na závadu.Jednotlivé články jakoby byly vystřižené z různých populárně naučných magazínů,k tomu ilustrace,které jsou samy někdy kresleným vtipem.Komu nevadí téma smrti,určitě by si ji měl přečíst :-)

Adamino
20.02.2017 1 z 5

Morbidní, nevhodná a špatně rozdělená, sice zajímavá ale víc negativ než pozitiv :( Pardon ale toto fakt ne.

OldaB
24.01.2016 4 z 5

Sice pro děti, ale celkem jsem se tím pobavil. V mezivánočním čase ideálka.

ChrisSparrow
29.12.2015 5 z 5

Super odpočinkové čtení, spousta zajímavostí :) zhltla jsem ji za den ;)

pro děti pro mládež

Clive Gifford
americká, 1966
2007  79%Zlatý kompas
2005  100%Encyklopedie fotbalu
2006  83%Svět špionáže
2013  81%Příšerné dějiny smrti
2019  85%Super Vesmír - Blízké i vzdálené divy našeho vesmíru

Kniha Příšerné dějiny smrti je v