Lobo: Sedm zbytečných a další příběhy

Lobo: Sedm zbytečných a další příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263732/bmid_lobo-sedm-zbytecnych-a-dalsi-pribeh-Imv-263732.jpg 4 51 10

Lobo série

Lobo už v druhé knize souborných vydání! Uvnitř najdete jak slavnou a už dávno vyprodanou sérii Sedm zbytečných, tak hned několik dalších příběhů. Všichni víme, že je Lobo lovec lidí, maniak a všeobecně nepříjemný člověk. Takže není divu, že se z něj stal poštovní doručovatel. A rocková hvězda. A kazatel! Druhá kniha Lobových sebraných spisů.... celý text

Kurt_Teplice
18.09.2023 4 z 5

Ve všech směrech absolutně přepálené, dovedené téměř k dokonalosti (ještě sex tam chybí). To, co mi vadí u Kulhánka a Kotlety, je tady pro mě to pravé a ryzí. Protože jde nejen o obsah, ale i o formu, ve které se podá.

Tomas@S
08.01.2020 3 z 5

Taková trochu ptákovina, nicméně je to celkem stylové, úsměvné a zábavné. Vůbec se nebudu bránit dalším dílům, pokud na ně v knihovně narazím. Je to o takovém přerostlém macho kissákovi co vše řeší svoji pěstí případně okovanou botou. Docela sranda.

Disease
01.04.2019 4 z 5

Titulní příběh už tu kdysi vyšel, ale s odstupem mě bavil víc než kdysi. Církevní kousek slabší, holt "satira" se k Lobákovi moc nehodí. Poštovní masakr pobaví zejména ty, kdo využívají služeb České pošty a popravdě, po přečtení téhle "pošťácké pohádky" by měl Karel Čapek doživotní autorský blok. Poslední kraťas lehký nadprůměr.

Wiedzmin
13.12.2018

Moje první setkání s Lobem nedopadlo nejhůř. Dlouho jsem si na něj brousil zuby a čekání se vyplatilo. Povídka "Poštovní super giga masakr" byla spolu s povídkou "Sedm zbytečných" asi nejlepší z celé sbírky a člověka ta ironie a brutální černý humor dost pobavil. Závěrečný příběh "Vošoust byznys" byl s Lobovými variacemi na slavné zpěváky taky vcelku solidní, ale pro mě se jednalo spíš o průměrnou povídku. Příběh Prima wálky taky nebyl špatný, jen sem se při něm vcelku nutil do pokračování, dějově je asi nejslabší. Za mě tahle Lobova sbírka lepší průměr, který mě neodradí od dalších příběhů masakroidního Czarniana.

Lenka.Vílka
03.11.2018 4 z 5

("You're a stranger, With bad behavior, You're so weird I'm terrified." ... So weird - Veruca Salt)

Nejsem přejedená. Jenom to už nebylo tak dobrý, jako předchozí díly. Pokud stojíte o víc, u jednotlivých povídek.

MC87
28.10.2017 5 z 5

Velkej šéf Bolo se vrací ve svém asi nejvtipněji pojmenovaném příběhu (český překlad je hodně volný, takže v komiksu najdeme i „Zdeňka Srstku“).

Snad neprozradím mnoho, když napíšu, že 7 zbytečných přijde o život hodně brzo a zejména smrt alkoholika - vynálezce velmi zamrzí, stejně jako smrt bratrů, kdy jeden skočil za druhým z mostu do řeky plné piraní, i když oba neuměli plavat…

Na rozdíl od Supermana s Batmanem bývá Lobo označován za komiks spíše pro mladší. Samozřejmě že vychytávky jako miniaturní kapesní atomová bomba k tomu směřují, ale na druhou stranu dříve totální absurdity nepůsobí v dnešním světě vůbec tak ujetě. Například když si Lobo založí svou ateistickou církev a prohlašuje, že zmlátí každého, kdo mu nebude přispívat na její chod...

Wojta777
16.10.2017 3 z 5

První a druhý příběh byli skvělí.Ale o třetím nemůžu říct to samé.

OldaB
29.02.2016 3 z 5

Ač mě hanba mlátí šroubovákem přes ksicht, musím jednoznačně konstatovat, že tohle je slabší kousek Lobáka. Minule (1. díl souborných spisů) jsem se řezal jak dříví v lese po sezóně, ale teď už jsem se tak nebavil. Hlavní tahák Sedm zbytečných je vyčpělý jak Cibulka na Barandově.

3DD!3
24.10.2015 4 z 5

V každém výtisku Loba je patrná až dětská potřeba ničit. Omamná svoboda bez hranic. I v prozatím nejsofistikovanějším příběhu (pokud se to dá v tomto kontextu vůbec říci) - Sedm zbytečných, směřujícím k hutné pointě o vnitřním nepříteli, je ta touha patrná. O ničem jiném než násilí a zábavě to není. Nemáte rádi pošťáky, nemáte rádi rádoby populární zpěváky? Tady si přijdete na své.

martinstefko
25.09.2015 3 z 5

České vydání tedy celkově hodnotím pozitivně, ale samotné příběhy Loba jednoduše nejsou z těch, které by mě nadchly, a já jsem z nich byl odrovnaný na dlouhou dobu. Loba jsem prostě měl číst mladší. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/09/1002-lobo-sedm-zbytecnych-dalsi-pribehy.html