Lobo: Bullíkův případ a další příběhy

Lobo: Bullíkův případ a další příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229959/bmid_lobo-bullikuv-pripad-a-dalsi-pribeh-229959.jpg 4 60 7

Lobo série

Lobo má nejtěžší práci svého života. Musí najít a chytit... účetního? Jenže není účetní jako účetní. Tenhle je pod ochranou mafie. A mafie bere svou ochranu až nepříjemně vážně. No a pokud by to nestačilo, ještě je tu gang zuřivých motorkářek vedený Múmyjí Kabrhellovou, vlkodlaci a jiná monstra. V knize kromě legendárního Bullíkova případu najde i další dvě (u nás dosud nevydané) epizody. V jedné se Lobo poprvé setká s neúnavným propagátorem dobra, pravdy a lásky, superhrdinou Zlatohlavem a samozřejmě ho začne okamžitě nenávidět. A vzápětí se posadí za volant galaktického kamiónu. Lobo a velké auto, to nevěští nic dobrého.... celý text

Black bro, yo
10.10.2020 5 z 5

Pro mě je Bullíkův případ zatím nejlepší Lobo, co u nás vyšel, naprosto šílené hlášky snad na každé stránce (hodně tomu pomáhá český překlad), stejně tak jako zápletka, která ani chvilku nenudí, žene se rychle, zábavně a zvrhle vtipně do konce bez hluchých míst, a hlavně mě to baví pořád číst i po letech. Hlavně se mi na Lobovi líbí ta upřímnost, tvůrci jasně ví, že Lobo kromě zabíjení, podrazů, prsatic apod nenabízí nic jiného, tak se z toho snaží prostřednictvím hlášek, cynismu, výbuchů nebo podivných postav (no a samozřejmě i zabíjení, podrazy a prsatice) z toho vytřískat co nejvíc, ale tenhleten gulášový brak a taky trochu kýč funguje v Bullíkovém Případě asi nejlíp a dělá z Loba to co je, jednoduchá, přesto plně funkční a ujetá zábava, která ovšem nemusí sednout každému. Možná za to může trocha nostalgie (prvně čteno v sešitovém vydání taktéž od Crwe), ale i tak 95% s náběhem na 100. PS: nevím, jak ostatním, ale kresba Vala Semeikse mi k Lobovi sedne asi nejvíc

Lenka.Vílka
02.11.2018 5 z 5

("Unchained, I'm like a bullet set free now, Unchained, I'm like a weapon unleashed now." ... Unchained - Lacuna Coil)

Zhruba před rokem, a pár zoufalými měsíci navíc k tomu, jsem se poprvé seznamila s Lobem. Tohle jsem tehdy četla (a nepustila se dál...proč? Lobo, proč?!) a zanechala tady vážně ubohý komentář. Teď tady nechávám druhý a nikdo mezitím nic nepřidal?! Velkej šéf říká: "Co to, šmejdi?"
Jinak, před tím rokem jsem dala jenom čtyři hvězdy a teď pět. Asi čtenářsky rostu. Či co.

Víc u jednotlivých příběhů...

Lenka.Vílka
24.05.2017 5 z 5

Zapomeňme na to, že Bullík nemá děj. Je to vyvražďovačka bez hlubší myšlenky (teda, zabít všechno, co se hejbe neberu jako hlubší myšlenku). Ale což, je to alespoň hezky nakresleno a bavila jsem se. Jsem zvědavá na další díly.

LordSnape
11.11.2016 1 z 5

Lobo je namachrovaná sračka naprosto bez děje, ale s poměrně hezkou kresbou. Neděje se zde vůbec nic kromě samoúčelného násilí a rádoby vtipných hlášek v předaleké budoucnosti. Myslím si, že komu se líbila prázdnota a absence pointy u Sláineho, bude mít rád i Loba. Pro všechny ostatní je tu násilí s přesahem a myšlenkou v podobě Kick Ass.

martinstefko
25.09.2015 4 z 5

Obával jsem se Loba a nechtělo se mi do něj, protože z krátkých příběhů, které jsem do té doby četl, jsem si o téhle postavě neudělal moc valné mínění, ale Alan Grant není úplné scenáristické máslo a je vidět, že je schopen psát příběhy, které mají smysl a které jsou tak násilně zábavné, jak chcete, ale zároveň se v nich děje něco, co dává smysl a je to zajímavé na více úrovních. Pravda, "Bullíkův případ" snadno přebije ten zbytek, ale pokud nemáte původní české vydání, anebo jste nečetli ani anglickou verzi, zjistíte, že tohle je skvělá oddechovka, kde se velebí násilí a všechno vypadá skvěle cool přesně tak, jak si přejete. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/12/796-lobo-bullikuv-pripad-dalsi-pribehy.html

OldaB
20.07.2015 5 z 5

Návrat Lobákovy klasiky přidávájící nášup dvou sešitů, které u nás ještě nevyšly. Pořád je to výborná oddychovka.

3DD!3
24.12.2014 5 z 5

Skvělá přisprostlá zábava, ze které musel ve své době hojně čerpat Kulhánek. Tolik paralel nemůže být náhoda. Lobo do téhle zatuchlé země padne jako prdel na hrnec. Neskutečná jízda od začátku dokonce v kabátku malovaném podle klasické módy. Geniální, ale opravdu geniální překlad, na kterém stojí polovina úspěchu.

komiksy DC Comics

Část díla