Lobo: Kostěj nesmrtelný

Čtyři Lobovské povídky:
Pěkně prsatej propadák, Gauneři, Lobo dobývá Hollywood, Kostěj nesmrtelný.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159295/lobo-kostej-nesmrtelny-159295.jpg 4.375

Lobo 6.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Crew

Kniha Lobo: Kostěj nesmrtelný

trudoš
24.07.2020

Soubor otevírá jeden z prvních Lobů, co u nás kdy vyšel a je to prostě zdravá dávka nostalgie. Jednoduché, přímočaré a ve své násilnické zvrácenosti zábavné. Následuje historie hrdinova zrodu a opět není o čem diskutovat – ono je těžké nemít rád postavu, která vyhladí celou planetu, jen aby si zajistila statut jedinečnosti. Poté máme možnost zavítat s Lobem do Hollywoodu a tady už jsem trochu narazil. Většina komiky je totiž založená na hurónských gestech, provázených nějakou tou pěstí do ciferníku a vytrhnutou páteří. Možná, že kdybych více ujížděl na filmových odkazech akčních snímků, byl bych si příběh mnohem více užil, ale moc tomu nevěřím. Ono totiž nejde o nějak sofistikovaný humor, pouze nějaká ta prostinká slovní hříčka a vtip je na světě. Závěrečný Kostěj nesmrtelný však úbytek nadšení smazává – přestože to po těch patnácti letech nemá takový říz jako kdysi, pořád je to drsně rozmarná jízda se spoustou divokých nápadů, které pro svůj heavymetalový svéráz fungují přímo báječně.

3DD!3
04.07.2020

Série nápaditých povídek, ve kterých se hrdina citlivě naváží do Hollywoodské filmové mašinérie a spiritistů. Masožraví šneci, transvestiti, filmový producenti a staří dobří mimozemští mafiáni. Ti všichni Lobovi tentokrát pořádně zatopí aneb scénárista je náš přítel! Howg!

MichalPuchovsky
29.07.2019

Veľmi ňuňu. Lobo je niečo ako psychopatický kissák na perníku. Chrlí zo seba hlášky ako "toto ti prečistí pečeň" pri streľbe. To chceš. Mínus jedna hviezda za predsa len trocha slabšie príbehy Veľký prsatý prepadák a Gauneri.

Disease
27.11.2018

Už to není taková bomba, jako když jsem to četl kdysi, ale v rámci Lobosvěta pořád silný nadprůměr.

Lenka.Vílka
01.11.2018

("I can't be your angel when I'm living like a devil, Can't be your lover when I'm living like a rebel, Don't want your pity and I don't want your help, Don't try and save me go take care of yourself." ... Alive (N' Out Of Control) - Papa Roach)

Bylo to skvělé. Bylo to ujeté. Byl to Lobo. Víc u jednotlivých povídek ;)

Cryptkeeper
14.08.2017

Úletovka jako blázen,ostatně jako každý Lobo. Parádní grafické zpracování.

gogo
23.02.2017

Sbírka zajímavých, nadprůměrných, avšak nikoliv excelentních povídek z Lobova světa

RomanTilcer
04.01.2017

Dlouho jsem přemýšlel, jak stručně shrnout postavu Loba, a nejlepší na to bude hláška, že „má rád držkobití, chlast a ženský – přesně v tomhle pořadí“. Lobo si říká Velkej šéf, je to poslední Czarnian (poslední proto, že svou planetu vyhladil) a živí se jako lovec lidí (a taky všemožnejch mutantů). V téhle komiksové sbírce nám CREW nabízí čtyři dávno vyprodaný příběhy.

„Pěkně prsatý propadák“ je o tom, jak Lobo dělá ochranku na soutěži o královnu krásy a jak se to celý zvrtne. Scénář (Alan Grant) pěkně sviští, ovšem kresbu jsem si užil ze všech čtyř příběhů nejmíň. Jim Balent je dobrej v detailu, ale utíkají mu proporce.
„Gauneři“ jsou sled historek o Lobovi (třeba jak odkrágloval Santu Clause), který si vyprávějí jeho budoucí oběti. Tuze dobrá záležitost, kresba Val Semeiks.
„Lobo dobývá Hollywood“. Kresba (Christian Alamy) na Loba možná trochu moc uhlazená, ale jinak opravdu kvalitní. Lobo se dozví, že se o něm točí film, a protože Hollywood všechno zprasí, musí Velkej šéf osobně zjednat pořádek (tzn. sejmout např. Tima Buřtoně, Robocopa či King Konga).
„Kostěj nesmrtelný“ patří lidožravejm šnekům a Lobově výpravě do záhrobí, za duchem maníka, kterýho omylem odpráskl dřív, než měl. Naprostá klasika s výbornou kresbou Carla Crichlowa.

Lobo je legenda, vynikající požitkářská oddechovka plná nekompromisního humoru.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova