Lobo se zvrací!

Lobo se zvrací! https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/7076/bmid_lobo-se-z-vraci-4a9-7076.jpg 4 76 15

Lobo série

Lobo je mrtvý! Všemi milovaný lovec lidí a masakrátor konečně zaklepal kanadama a odebral se do věčných lovišť. Přesně řečeno do Nebe, kde ho čeká hraní na harfu, pobíhání v noční košili a všeobjímající láska. Prostě humus. Je jasné, že tohle si Lobo nemůže nechat líbit a tak netrvá dlouho a nastolí v Nebi opravdové Peklo. Co na tom, že všichni už jsou mrtví a tudíž nemůžou zemřít - on s vykopnutou páteří nemá věčný život tu pravou šťávu.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

Lobo's Back's Back! , 1993

Wiedzmin
10.02.2023 1 z 5

Chápu satiru. Chápu navážení se do společenských témat. Jsem všema deseti. Bohužel, dvojka Loba u mě má stejnou, ne-li horší pozici, jak Verhoevenova Hvězdná pěchota. Forma přebila obsah, a mě místy Lobo fakt dožíral svou přepálenou zvráceností. Do poloviny a dál už odmítám číst. Zbytek příběhů z lobova světa jde mimo mě.

perko
24.04.2022 4 z 5

Ty krávo, to byla úchylárna jak z jinýho světa.

Israha
20.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Ježatá, přeplácaná kresba mi jako jediná místy trochu překážela ale i tam nakonec převážil pozitivní dojem, protože většina oněch přeplácaných panelů není naditá obsahem samoúčelně a obsahuje spoustu vtipných a rafinovaných detailů. Jinak je to asi přesně to, co čekáte od synopse ve smyslu "Lobo si zařídí nesmrtelnost, protože vraždí anděly, démony i bohy v Nebi i Pekle a dělá tam bordel v takové míře, že ho tam ani tam nechtějí". Krvavý, nekorektní, ujetý bordel, jehož cílovka buď jste a pak si pošmáknete, a nebo to prostě není čtení pro vás. Já hlasuju pro možnost jedna.

3DD!3
03.12.2020 5 z 5

V dnešní hyperkorektní době je číst Loba pomalu hřích. Brutální úchylárna, která nešetří nikoho a nic. Klystýr všemu nebeskému. Jeden z nejlepších Lobáčů. Bisleyho kresba je fantastická.

Seabeast
26.06.2020 5 z 5

Lobo je zkrátka dokonalý antihrdina a svoji buranskou a nekorektní náturou mě neskutečně baví! Doslova všechno je tak perfektně nadsazené a ujeté, že se nelze ubránit ironickým úšklebkům či smíchu. Moc se mi ale nezamlouvala jaksi neučesaná ilustrace, která místy hraničí s menší čitelností. Nic to ovšem nemění na tom, že jsem se opět královsky chrochtal blahem!

JP
23.05.2020 4 z 5

Bisley a Lobo - deformovaná, bizarní a ujetá zábava se spoustou násilí a antihrdinou, jehož jedinou starostí je mít dost kreditů, aby si mohl vylívat mozek. Lobo je ten typ komiksu, kde hlavní hrdina zemře, dostane se do fronty, kde mají rozhodnout jestli půjde do nebe nebo pekla a skončí to tak, že tohohle vraždícího psychopata nechtějí ani v jednom a tak se ho snaží zbavit a reinkarnovat zpátky do momentu, kdy zemřel, aby se mohl pomstít, jenže s takovou reinkarnací to není jednoduché - leda že jste Lobo a máte sdostatek donucovacích prostředků. Tyhle absurdní béčkové twisty jsou něco, co mě nepřestane bavit, i přes tu lacinost. A okolo téhle obálky a konkrétně tohohle dílu jsem kroužil řadu let, od jeho vydání, patnáct let zpátky. Lobo je šovinistickým zosobněním toho nejhoršího v nás, transformovaný (reinkarnovaný) skrze kresbu do brutální nadsázky. Ve svém základě je to ultimátní autorská terapie i onanie v jednom. "IZZATAFACT?"

kolacky
07.11.2019 5 z 5

Super nářez! Taky bych řekla, že tenhle kousek je z Loba nejlepší.

gogo
23.02.2017 4 z 5

Dlouho jsem se nemohl srovnat s netradiční kresbou především vedlejších postav, nicméně komiks jako takový je zábavný, nekorektní a krutopřísně hustej.

Terien
27.10.2016 5 z 5

Bisleyho skvělá správně úchylná kresba co se perfektně hodí k Lobovi, ujetej a zábavnej příběh, co dodat...klasika :D

kethy
10.06.2015 5 z 5

Dle mého je to nejlepší Lobo, které jsem četla.

Terva
09.06.2015 5 z 5

Tohle je pecka. Lobo, veverka a šesti pívo, co víc si přát? Možná nějaký filmeček z Lobem?

Rilian
08.06.2015 5 z 5

Hlavně teda za tu veverku!

Military
07.05.2014 5 z 5

Krční páteř rupne,když se na ni dupne!!!
Muhehehe...

Kapis
13.01.2014 4 z 5

No jako oddechovka ideální, Bisleyho moc nemusím, ale tady se mi dost líbil. Je zde spousta originálních a sqělých myšlenek, ale určitě z toho šlo vydolovat více. Co mi fakt zvedalo žluč byl ten překlad, chápu, že pan P.D. je pravděpodobně z Prahy či blízkého okolí, nic proti, ale takhle nemluví snad nikdo!! V každé posrané bublině: vejplata, vypadáš fakt votlemeně, vomílat, voprsklej, voddělat, vejškraby!! kurva co to je za slovo - vejškraba?!?! No hnus. Lobo, jako největší nic neuznávající nihilista-masakrista, vykopávající pánve i s páteřema, do země bohy zašlápávající, by měl tak i mluvit a ne jako přibuzněný chcípák z katolické školy, ještě cenzurovaný do adolescentního časáku na střední škole. Je jasné, že v originále Lobo nemluví spisovně a proto asi tento trapný pokus o zdialektnění jeho mluvy, ale když už teda, tak k tomuto by sedl nějaký řízný kratky překlad.......např z Ostravska;-)

...teď se dívám, že "mistr" Pavel Dort překládal mimojiné i Batman vs. Dredd, tam používal stejné překladatelské "bonbónky." Prosím všechny vydavatele, ať už tohoto vejškrabu k ničemu nepouštějí!!!!!!!

MartyMcFly
08.02.2011 5 z 5

Málokdy si kupuji knihy. Ještě méně komiksy. Ale když jsem si toto někdy v 15ti kupoval, věděl jsem, do čeho jdu. Lobo je můj hrdina a brutální vzor, přímý protiklad k mé povaze - proč předstírat něco, co nejsem, dokonce se i straním násilí - ovšem jen v reálném životě.

Ve světě fantazie jeho krvelačnost nezná mezí. Zabije cokoliv, kamkoliv a na spoustu způsobů. A nebo ředitel, je zajímavé sledovat jeho (ehm) vývoj. Dokonce i ten nahoře mě dostal (a to je co říct).

No zkrátka věděl jsem, že si tento komiks chci přečíst už od doby, kdy jsem viděl recenzi na anglickou verzi ve SCORE (počítačový časopis) v roce 1993-4. Zkrátka jsem se k tomu dostal příliš brzy na to, abych odolal a nepodlehl. A aby se z něj nestal jeden z mých vzorů. Jakkoliv to může znít divně.

Zvláštní styl kresby, ale podivně se sem hodí.

Tak nezapomeňte děti, jedna (trrrrrrh) plus jedna (trrhhhhhhh) jsou dvě a počet vašich trasakcí právě vypršel.

komiksy DC Comics

Autoři knihy

Alan Grant
americká, 1949 - 2022
Keith Giffen
americká, 1952 - 2023

Kniha Lobo se zvrací! je v