Batman: Smrt v rodině

SMRT V RODINĚ - Jokerovi se dostala do rukou jaderná zbraň a chce ji prodat teroristům. Zatímco se Batman na Blízkém východě snaží zabránit pohromě, vydává se jeho pomocník Robin (Jason Todd) hledat svou rodnou matku. Dynamické duo se opět spojí v akci, která končí neštěstím. Příběh vydaný k Batmanovu 50. výročí je jednou z nejznámějších epizod o Temném rytíři. V jejím závěru, který mohli přímo ovlivnit čtenáři, se Batman s Robinem střetnou s Jokerem v nejstrašnějším utkání. Původně vycházelo jako Batman (Vol 1) #426-429 od prosince 1988 do března 1989. Batman (Vol 1) #366 - Úplně první vystoupení Jasona Todda jako Robina. Nový Batmanův svěřenec přichází zachránit Temného rytíře při boji proti Jokerovi v Guatemale. Původně vyšlo v prosinci 1983....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351582/batman-smrt-v-rodine-y0M-351582.jpg 3.961

DC komiksový komplet 18.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno · Eaglemoss Collections, BB art

Batman: A Death in the Family · 1988

Kniha Batman: Smrt v rodině

Bobik9
17.04.2018

Smrt v rodině je sice vizionářský nápad, to ano, ale jinak je to celkem slušná nuda. Tři čtvrtiny příběhu jsou opravdu o ničem a vy se jen těšíte až konečně Jason Todd zemře, protože je opravdu otravný. Co je ovšem nejhorší je ta kresba. Jak z osmdesátek, dost nuda. Potom je tu ještě starý příběh, který má docela hezky nakreslené prostředí, ale jinak se jedná o blbost. Joker dokáže být jistě lepší, ale pořád je to ten lepší průměr DC kompletu.

RaggamuffinSVK
06.04.2018

Asi je vo mne nejaká chyba, ale od Smrti v rodine som čakal omnoho viac. Kresba mi nesmierne vadila, Joker vyzeral ako sused Záviš a celé to pôsobilo veľmi, no, nebatmanovsky. Chápem dôležitosť tohto príbehu v Batmanovskom svete, no ja som zostal viacmenej sklamaný. Mimochodom na mojej knihe z DC kompletu je vzadu uvedené, že komiks vychádzal v roku 2009, čo je akosi mimo.

jarynek
18.02.2018

Příběh, který vstoupil do dějin komiksu či alespoň v rámcii batmanovského universa. Samozřejmě z dnešního pohledu již jde o velké retro, ale práce s psychologií postav, především pak Batmana, jeho vztah k Robinovi a Jokerovi, dilema pomsty, atd., určitě stojí za přečtení. Jako zajímavý bonus je v knize kopie strany, na základě níž se hlasovalo o smrti Robina. Trochu mi v obou příbězích (hlavně v tom staším) vadil politický podtext, které odrážejí dobu, v níž byly příběhy tvořeny.

Kopta
25.12.2017

Starší kabát ani tak nevadí. Nejde o žádný průlomový kus, ale dle mého jde stále o skvělý bod v DC universu. Už jenom tím, že to vypraví důležitý příběh v životě nějaké postavy. To je skoro to nejdůležitější. Pak už to je nepokazit. A to se víceméně podařilo.

Lenka.Vílka
19.11.2017

Dvě příběhové linie, které se střetnou, aby vyústily ve smrt Jasona. Kniha mě ale začala pořádně bavit až od čtvrté kapitoly. Do té doby průměr, kterému právě jednu hvězdu přidalo to dějově dál. Že pomsta dokonána nebude (zabitím) je jasný i tomu, kdo má jenom půl mozku. Přesto mě zajímalo to "jak". První pohled na politického potentáta mě rozesmál.
V tomhle komiksu je ale jedna věc, která mě štve fakt hodně úplně všude. A to souvisí s tím, co říkal Superman. Kdyby se to stalo jemu (a v jeho komiksu), tak by mu pindy, který sám vypouštěl z pusy, taky byly ukradený. Ale jinak dobrý, jenom jsem čekala větší pecku.
Starý komiks byl roztomilý. Vzhledem k předchozímu čtení.

B-artX
15.11.2017

Komiks nenadchne, ale ani neurazí. Z těch "starších" komiksů nadprůměr. Docela jsem se bavil, Joker byl skvělej hajzl a Jason a Netopírák byli fajn. Za mě 80%.

MC87
07.10.2017

Komiks je zajímavý umístěním děje na Blízký východ, nevyhýbá se nádherně nekorektním komentářům typu "ručníky na hlavě", Joker víc než jinde nepokrytě zabíjí....

Takovýto zajímavý koktejl poměrně dost upozaďuje příběh samotného Robina, který je sice teskný, ale rozhodli si o něm sami čtenáři.

Samotný Joker pak všechny zastíní, kdy se nechá naverbovat jak velvyslanec jedné blízkovýchodní země a....komiks rozhodně doporučuji.

OldaB
30.09.2017

Samozřejmě čas už na tom zapracoval, ale ve své době to musela být naprostá pecka. Komiks, který se nebál jít hodně daleko v řešení nejbližších vztahů. Joker je fantatický a Batman tak stojí možná před nejtěžší morální volbou.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Batman DC Comics superhrdinové komiksy

Autoři knihy