oblakaknih oblakaknih komentáře u knih

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha vychází z poměrně typického zdědím dům, straší v něm.
Zpracováno je to ale dobře a (kdo by tomu uvěřil) i dojemně.
Ze začátku jsem si hlavní hrdinku hned oblíbila, ale při strašidelnějších scénách se chovala stupidně a nelogicky. Bohužel tím u mě dost klesla a trochu mi zkazila celkový dojem z knihy.
Kniha se četla skvěle a rychle, autorčin styl psaní mi sedl.
Co se dá u hororu ocenit je určitě to, že jsem se bála. Z čehož plyne i to, že autorčiny popisy zařídí, že si čtenář dokáže děj živě představit.
Konec byl přesně takový, jaký jsem si přála (ale neočekávala).
Nevím, zda si troufnu i na další autorčinu knihu, ale tohle můžu doporučit!

17.02.2020 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Nebýt povinné četby, nikdy bych se k této knize nedostala.
Námět by mě totiž ničím nezaujal.
Ze začátku mi dost trvalo se začíst, děj jsem nevnímala.
K postavám jsem si vytvořila nějaký vztah až v půlce knihy.
Když jsem se začetla, kniha se četla dobře a rychle. Vzhledem k tomu, že je psaná formou divadelní hry, nebyl se čtením žádný problém.
Děj byl ale poměrně nudný, nic moc se tam nestalo. A ani jednou jsem se nezasmála!
K maturitě ale doporučuji, protože je kniha nenáročná a krátká.

30.12.2019 2 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Moje druhé setkání s Erikou Fosterovou. Zklamání.
Kvůli prvnímu dílu jsem čekala mnohem více. Bohužel byl druhý díl o dost slabší.
Hlavní postava (Erika) je pořád na jednom místě, nic se s ní nezměnilo. Neustále se vracela do minulosti, což celý příběh zbytečně protahovalo.
Nepamatovala jsem si všechny detaily, ale některé informace z předchozího dílu zde byly připomenuty.
Nové postavy v tomto díle mě téměř nezajímaly.
Naštěstí mi sedl autorův styl psaní, takže jsem knihu přečetla rychle a snadno.
Některé informace mi v knize připadaly zbytečné a spousta věcí se opakovala (slova, fráze i informace).
Děj byl navíc předvídatelný, ničím mě nepřekvapil.
Zrovna u této knihy je mi to opravdu líto, ale za mě ne.
V sérii ale pokračovat chci, protože další díl je údajně stejně dobrý jako první.

12.09.2019 3 z 5

Deník Deník Anne Frank

Tohle byla opravdu silná kniha a já se přiznávám, že nevím, jak ji hodnotit.
Nebýt povinné četby, knihu bych si pravděpodobně nepřečetla. Byla by to opravdu škoda.
Anne byla na svůj věk neuvěřitelně chytrá. Bylo vidět, jak doba, ve které žila ovlivnila její dospívání a vlastnosti.
Hodně mě překvapil její vztah s matkou.
Na to, že to psala v takovém věku, popsala zadní dům neuvěřitelně. Stejně jako lidi v něm.
Na to, že je to kniha s vážným tématem, se četla velmi dobře.
Autorčin příběh je smutný a dojemný. Kniha mě rozplakala.

01.07.2019 5 z 5

Tohle je něco neuvěřitelného!
Obdivuju autorku. Dokázala vytvořit tak kouzelný svět!
Kniha je nádherně zpracovaná, úžasně napsaná a doplněná nádhernými ilustracemi.
Už teď se těším, až ji budu číst znova.

10.06.2019 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Nejhorší kniha co jsem kdy četla!
Nulový námět, který vás ničím nezaujme.
Postavy nudné, žádné zajímavé vlastnosti. Nejsou sympatické.
Kniha má 268 stran, které většinou přečtu za dva dny. Tentokrát byla kniha tak špatná, že jsem ji četla skoro dvacet dní a do čtení jsem se musela nutit.
Dlouhé kapitoly (samozřejmě o ničem), příběh jsem skoro nevnímala, zbytečně dlouhé odstavce.
Hlavní hrdinka dokonce oslovuje sporák.
Pokud má kniha nějaké poselství, úplně mě minulo. Nechápu, proč autorka tuto knihu napsala. Kdo chce číst nudný příběh o slepicích?
V anotaci je uvedeno, že autorka příběh vypráví s humorem. Zasmála jsem se u toho JEDNOU. Dvacet stran před koncem. Ani to u mě bohužel nic nezachránilo.
Marně jsem čekala na nějakou pointu. Příběh skončil stejně tak nudně jako začal.

23.05.2019 odpad!

Polibek Polibek Anna Todd

Po dočtení této knihy jsem byla opravdu plná emocí!
Ano, je to klišé. Ano, pochybuji, že by se to stalo v realitě. Ale je to skvělý.
Pro mě to byl částečně re-reading, protože jsem knihu četla na Wattpadu.
Hlavní postavy mě sice štvaly, ale s příběhem si je prostě zamilujete.
Četlo se to úžasně. Měla jsem co dělat, abych se od příběhu odtrhla a nepřečetla ho na jeden zátah.
Děj se tak nějak opakoval pořád dokola. Láska, nenávist, láska, …
Je to prostě sladké klišé, které potřebujete číst.
Musím si koupit další díly, protože konec knihy mě naprosto zabíjí.

20.05.2019 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

K Jako zabít ptáčka bych se nikdy nedostala, nebýt knihy Ten, kdo stojí v koutě. Musím přiznat, že na klasiku moc nejsem. Mám radši novodobé knihy.
Příběh byl moc milý a krásný. Líbí se mi, že je zde zobrazena problematika černochů. Hodně mi to připomíná film The Help.
Sice mi trvalo, než jsem se začetla, ale konec byl... OHROMNÝ! Celé je to napsané úžasně chytře, jsou tam použita úžasná slova. Tato kniha vám spoustu dá, přitom si toho ani nevšimnete.

07.04.2019 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Nevím, jak vy, ale u hororů očekávám strach. Tady to bylo minimální napětí.
Začátek je o ničem, potom to začíná být nadějné a pak... Konec naprosto nesmyslný, neukončený. Za mě velké zklamání.

04.04.2019 1 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherná kniha. Podle mě jeden z prvků knihomolstvi

12.02.2019 5 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Tohle je nádherně zpracovaná kniha! Ty playlisty, ty zápisy z deníku. Nádhera.

12.02.2019 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Do Zaklínače jsem se odhodlávala opravdu dlouho a když na něj konečně došlo, byla jsem opravdu zvědavá, co na něj řeknu. A přestože ve finále nemám nic, co bych knize vytkla, do dalších dílů se pouštět nebudu. Na knize mi sice nic nevadilo, zároveň mě v ní ale nic nezaujalo natolik, abych se do tohoto světa nebo k těmto postavám chtěla vracet.
Tento svět je v dnešní době opravdu známý. Já osobně jsem před čtením této knihy neměla za sebou ani seriál, ani hru. Je jen otázkou, zda by mě v jedné z těchto forem zaujal více. Nejspíš se to ale nikdy nedozvím.
Rozhodně to není o tom, že by postavy v knize neměly něco do sebe a v mnohých ohledech nebyly originální, protože to určitě jsou. Nejspíš jsme si ale jednoduše nesedly.
Ačkoli se kniha dobře a rychle četla, musela jsem se do ní někdy nutit a nijak zvlášť mě to zpět k ní netáhlo.
V Posledním přání sledujeme hned několik zaklínačových příběhů, které jsou opravdu skvěle poskládané a každý z nich přináší něco jiného. To se mi na knize opravdu líbilo.
Přestože můj názor na knihu nepůsobí jako pozitivní, ráda bych zdůraznila, že to neznamená, že je špatná. Každý máme jiné názory a jiné představy o zajímavých knižních světech. Tento pro mě prostě není ten pravý. Jinak ale nemám knize co vytknout a její přečtení doporučuji zkusit!

13.08.2023 3 z 5

Kandidát Kandidát Lenka Pastorčáková

Přiznám se, že když jsem o knížce Kandidát slyšela poprvé, automaticky jsem ji vyhodnotila jako takovou, která není pro mě. Knihy z politického prostředí běžně vůbec nevyhledávám, naopak se jim spíše vyhýbám. Prostě to není téma, které by mě při čtení nějak moc bavilo.
ALE! V této knize jde o mnohem víc, otevírá různá témata, vynáší na povrch věci, o kterých bych se jinak možná ani nedozvěděla.
Ano, v knize je hlavním tématem prezidentská kampaň, ale z pohledu hlavní hrdinky je vše tak realistické, že mě kniha bavila od začátku do konce!
Kniha nabízí skvělý pohled do zákulisí prezidentské kampaně, ale ve stejné rovině se soustředí i na osobní život hlavní hrdinky. Vše je skvěle skloubeno, nic nepůsobí nepatřičně a příběh příjemně odsýpal.
S hlavní hrdinkou bylo velice snadné se ztotožnit, byla moc dobře napsaná a já s ní prožívala každou stránku. Rozhodně nebyla v lehké situaci, takže každá stránka znamenala riziko, pro čtenáře tudíž i kapku napětí (to si já vždy užiju).
Styl psaní mi sedl, kniha se četla dobře a stránky mi ubíhaly pod rukama.
V knize na mě čekalo nejedno překvapení, nic moc jsem dopředu nedokázala odhadnout, takže jsem byla opravdu zvědavá, čím příběh nakonec vyústí a jestli mě překvapí. A ono ano!
Kandidát je pro mě skvělým objevem, ale zároveň taky knihou, která mě přesvědčila o tom, že ne všechny knihy jsou takové, jako se napovrch zdají, že je třeba vystupovat ze své komfortní zóny a dávat šanci i těm knihám, které "nejsou pro mě". Děkuji za to.

07.04.2023 5 z 5

Gender Queer: Autobiografie Gender Queer: Autobiografie Maia Kobabe

Na toto komiksové zpracování autobiografie jsem se už dlouho chystala, letos mi konečně přišla pod ruku díky čtecí výzvě.
Nechci knihu přímo hodnotit jako příručku co se genderu týče, protože je zde na tuto problematiku nahlíženo dosti subjektivně, ale myslím si, že pokud se něco málo dozvědět chcete, tato kniha má co nabídnout.
Nejvíce bych chtěla vyzdvihnout kresbu knihy, která je velmi povedená, navíc v barvě. Nebojí se zobrazit i to, co by některým mohlo přijít moc soukromé.
Jak už to u komiksů bývá, jsou mnohdy čtením na jedno odpoledne, protože jakmile začnete, nemůžete přestat číst.
Tento komiks je milým, nepřikrášleným a realistickým pohledem na otázku genderu. Je upřímný, obohacující a krásný.
Já jsem si toto čtení moc užila, v budoucnu se do knihy možná i znovu pustím, protože věřím, že mi přinese zase něco nového, něco navíc.
Moc doporučuji!

17.02.2023 5 z 5

Kapka jedu Kapka jedu Antonín Mazáč

3,5/5
Kapka jedu je mé první setkání s tímto oblíbeným českým autorem. Přestože jsem na jeho tvorbu viděla nespočet nadšených ohlasů, zachovala jsem si čistý štít bez naprostých očekávání.
Kniha se věnuje záhadě, která se stala na samém prahu jednoho soukromého detektiva, který si nebere servítky a pouští se do vyšetřování na vlastní pěst. Což mě hodně zaujalo a byla jsem zvědavá, kam nás příběh zavede.
Co se postav týče, není jich na tak malém počtu stran zrovna málo, takže bych i řekla, že mohly dostat více prostoru. Kdyby tomu tak bylo, možná bych se do nich dokázala i více vcítit a oblíbit si je.
Kniha se četla dobře a rychle, především díky rozložení na stranách. Kapitoly byly krátké a kniha tak působila dost svižně.
V příběhu jsem neodhadla ani drobnůstku, na konci jsem byla neskutečně překvapená.
Kniha v sobě nese kousek nefalšované české atmosféry, což mám na knihách moc ráda. Odkazy na českou kulturu, česká města,...
Celkově pro mě kniha byla milým překvapením a do další tvorby autora se v budoucnu určitě pustím, jen se nemohu ubránit pocitu, že kdyby byla kniha delší, bude mě bavit o něco víc.

05.02.2023 3 z 5

Zapomenutá tajemství Prahy Zapomenutá tajemství Prahy David Černý

Zapomenutá tajemství Prahy je pro mě tak trochu netradiční kniha. Přece jen jsem více zvyklá na klasickou fikci. Přesto mě čas od času hodně baví knihy tohoto typu.

Od knihy jsem očekávala netradiční procházku Prahou, nové informace, překvapení a těšila jsem se i na fotografie. Nic z vyjmenovaného v knize rozhodně nechybělo!

Kniha je moc hezky zpracovaná, přesto mě (zvláště pak na jednom místě) trochu překvapilo například zvolení barev.

Kniha nás vezme na známější i zapomenutá místa, ale u každého nás obohatí nějakými informacemi. Já osobně bych se bez knihy o těchto věcech určitě nedozvěděla, takže jsem vděčná, že jsem si ji mohla přečíst.

Fotografie skvěle doplňují text, zvláště pak v jedné kapitole mě hodně bavily.

Co se čtivosti týče, určitě to není žádná dějepisná učebnice, naopak se kniha moc dobře čte.

Myslím si, že pokud si zase udělám výlet do Prahy, tato kniha pocestuje se mnou a bude mi skvělým společníkem. Díky ní se podívám na nová místa, nebo uvidím ta již objevená v novém světle.

Pokud jste z Prahy, bude mít tahle kniha možná o chlup osobnější atmosféru, což vám nesmírně závidím.

Doporučuji.

19.12.2022 4 z 5

Čtyři múzy Čtyři múzy Sophie Haydock

Kniha Čtyři múzy je záležitost, která mě zastihla naprosto nepřipravenou. Při čtení mě totiž vůbec nenapadlo, že se na konci takhle dojmu!

Příběh, který máme v knize možnost sledovat, nám otevírá pohled do zákulisí obrazů. Ukazuje nám, že ženy, které stály modelem, měly také své životy, své strasti a sny, své pocity. Myslím, že tohle byla hlavní myšlenka, kterou se podařilo bravurně vyzdvihnout.

Přesto, můžeme zde také sledovat život hned několika postav.

Kniha nás postupně seznamuje se čtyřmi ženami. Adele, kterou si při čtení není snadné oblíbit a vyvolává smíšené pocity, Gertrude, sestru umělce, Wally, ženu velmi důležitou, modelku, jejíž osud dokáže překvapit i rozesmutnit a Edith, pro příběh snad nejdůležitější ze všech. Nerada bych prozradila víc, ale ke každé postavě jsem si vybudovala vztah, s každou jsem v nějaký moment soucítila, každá ve mně vyvolala nějaké emoce.

V závěru je i pohled samotného umělce, který dělá atmosféru příběhu ještě tíživější.

Knize se nedá upřít čtivost, protože musíme zjistit, jak to s postavami dopadne.

V knize je hned několik momentů, kdy jsem byla překvapená, smutná, dojatá, naštvaná... Emocemi se zde rozhodně nešetřilo!

Je samozřejmě nutné odhlédnout od kdysi skutečně žijících postav a soustředit se na poselství, které se nám kniha snaží předat.

Naprosto skvělé!

16.12.2022 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Osm je u nás kniha, která cestuje z jedné knihovny do druhé. A tím prvním čtenářem byla moje mamka, která mi knihu doporučovala a ona se tak oklikou dostala až do mé knihovny.

Rodinné vztahy nejsou nic, co bych v knihách primárně vyhledávala, i když i po takových občas sáhnu. Tady jsou ale spojené s jakousi detektivní zápletkou.

A tak jsem byla zvědavá a očekávání rostla.

Po lehce zmateném začátku jsem se velmi rychle zorientovala v postavách a musím pochválit i jejich popis, díky kterému jsem si je dokázala dobře představit, poznat je, vcítit se do nich. I tady jsem měla možnost o nějaké osobní teorie ohledně pachatele, ale opět jsem se netrefila!

Kniha se četla moc dobře a rychle, jen mi tedy věty přišly zbytečně moc protahované a kdyby byla místo čárky tečka, budou věty i lépe uchopitelné.

Knihy od českých autorů mám moc ráda, mají pro mě takovou jinou, osobnější atmosféru, kterou si při čtení užívám. Tady tomu nebylo jinak.

Děj je rozkouskovaný. Začínáme na skoro konci, teprve pak se dozvídáme, co se stalo předtím. Musím říct, že to příběhu dodalo trefnou tajemnou atmosféru.

Kniha mě příjemně překvapila a pokud se mi do ruky v budoucnu dostane další autorčina kniha, bránit se jí nebudu.

07.10.2022 4 z 5

Mortina Mortina Barbara Cantini

Mortina je ideální knížečka pro nastolení pravé podzimní atmosféry! A ačkoli je stoprocentně dětská, pro mě osobně byla skvělým a odpočinkovým proložením jiných, složitějších knih.

Má v sobě ukrytý příběh s ponaučením a šťastným koncem!

Mortinu je možné si oblíbit i na tak malém množství stran, je zajímavou postavou s duší obyčejné malé holčičky toužící po kamarádství.

Knihu máte přečtenou během 20 minut, stránky jen utíkají pod rukama a není možné od ní uprostřed odejít.

Co bych vyzdvihla nejvíc jsou malé nenápadné detaily a hlavně překrásné ilustrace!

Děj je jednoduchý, ale hezky plyne. Ačkoli mě při čtení nic moc nepřekvapilo, jsem moc ráda, že jsem si Mortinu přečetla.

17.09.2022 4 z 5

Stephen King ve filmu Stephen King ve filmu Ian Nathan

Kniha Stephen King ve filmu je spíše jakýmsi sběratelským kouskem. Kouskem, kterým si obohatíte autorovu poličku ve vaší knihovně. Musím ale říct, že nabízí skvělý (dnes sice neúplný) přehled Kingových zfilmovaných děl.
Ke každému filmu je zde několik klíčových informací, doplněných fotkami a občas také autorovým názorem na daný film.
Mnoho z nás ví, že ne každé zpracování bylo vyloženě povedené a autor se to v knize rozhodně nepokouší zatajit.
Kniha se nečetla špatně, ale je to samozřejmě něco jiného, než když čtete příběh.
Pokud máte Kinga rádi a chcete si udělat přehled i ve filmech, rozhodně knížku doporučuji. Navíc je to opravdu pěkný kousek.

01.08.2022 4 z 5