Nudlesmakem Nudlesmakem komentáře u knih

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Prohnilé město je oproti Vranám daleko dynamičtější, spousta nečekaných zvratů, vždy máte pocit, že už víte a najednou je všechno zase jinak. A nezbývá než obdivovat Kazovu genialitu, potažmo autorčinu.
Za mě skvělá kniha od které se nešlo odlepit.

03.03.2024 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Rychlá knížka, která nijak hluboce nezasáhne, ale neurazí. Asi mám osobní problém s autorkou. Připadá mi její styl psaní takový, že v člověku zanechává určitou zoufalost nad životem. Četla jsem více jejích knih, ale touto zřejmě končím.

12.02.2024 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Celkem mi trvalo, než jsem se začetla, ale postavy byly skvěle vykreslené, vlastně nezbývalo, než si je zamilovat. A samosebou potřebuji další knihu.

11.02.2024 5 z 5

Chaloupka na vršku Chaloupka na vršku Šárka Váchová

Čteno dětem ve školce. Pohádky krásné, kapitoly delší. Sposta slov k vysvětlování a hlavně večerníček je top.

27.01.2024 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Příběh znám díky filmu, ale je to poprvé, co jsem četla něco od Kinga.
Poměrně špatně se mi četl jeho způsob psaní.

26.12.2023 5 z 5

Pravidla skutečných ninjů Pravidla skutečných ninjů Petra Štarková

Velice mě nadchlo téma složité situace chlapce Ivoše i jeho spolužáků. Myslím, že knih s různými sociálními tématy pro děti není nikdy dost. Navíc moc hezky vysvětlené, jak se můžeme bránit a nebýt agresory. Mě se moc líbila kniha a synovcovi málem vypadly oči z důlků samým dobrodružstvím.

05.02.2023 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Autora jsem si vybrala na základě recenze autorů českých detektivek. Začátek mi přišel takový rozvláčnější, prostředek napínavý a konec víceméně k nevíře. Takže vlastně nevím. Budu si muset přečíst ještě další díl/ díly.

27.03.2022 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Tato kniha mne příliš nezaujala. Děj byl roztahaný, postavy otravné a nebýt Cormorana a Robin, tak to snad odložím. Nakonec dočteno a doufám, že další díl se povedl lépe.

24.05.2021 2 z 5

Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh Terezie Radoměřská

Ve školce jsme letos četli tuto knihu a je velmi pěkně, mile psaná. Příběhy místo nebo k adventní čokoládičce o jednotlivých Vánočních tématech jsou srozumitelně a zábavně psané pro malé i velké. Dětem i nám, učitelkám, se moc líbilo a už nyní doufám, že ji nezapomenu na příští rok pořídit dětem do rodiny.

12.01.2021 5 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Tento díl byl asi z celé série nejlepší.

14.02.2023 5 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Já tedy nevím. Roztomilá Sin Sin, otravná Margaret, rozpolcený nebo přitroublý Li-Jen...vážně mě to nebavilo. Vztah Liho a Margaret uz je porad dokola tri knihy ode zdi ke zdi a zločinům chybí napnelismus. Za mě mizerné.

10.02.2023 2 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Trochu mě to nebavilo, na druhou stranu jsem zvědavá, co přinese Kate a Tristanovi další případ v jejich soukromé detektivní kanceláři. A najde si Kate chlapa? A bude to ten, kdo si myslím..?

18.02.2022 2 z 5

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Četli jsme ve školce. Děti byli moc smutné, když knížka skončila, a tak jsme si museli slíbit, že se o krysách a potkanech budeme speciálně bavit dál. :-)
Bylo tam dost vysvětlování pro předškolní děti. Ale je to zkrátka (dnes už) klasika, která neomrzí.

01.02.2022 5 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

Četli jsme ve školce a dětem se moc líbila. Dokonce se někteří rodiče prišli zeptat, co to čteme, že dětem se kniha moc líbí. Za mě laskavá, vtipná kniha.

20.06.2021 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Tento díl se mi četl o něco hůře. Vyprávění rozdělené do 4 úhlů pohledů bylo poněkud zdlouhavější a náročné na pozornost a paměť. Jen zapamatovat si jména mi chvili dalo zabrat.
Nicméně už se těším na třetí díl a jsem vážně zvědavá, jak to všechno dopadne.

10.02.2021 5 z 5

Nezbedníci Nezbedníci Martina Drijverová

Čteno dětem ve školce. Poslouchaly se zatajeným dechem. Krátké, milé, poučné. Něco mezi paní Láryfáry a A pak se to stalo.
Hezké ilustrace.

09.02.2024 5 z 5

Modrý Poťouch Modrý Poťouch Miloš Kratochvíl

Mám ráda knihy Miloše Kratochvíla. A myšlenka, že za ošklivé chování můžou rozkmotřidla určitě každé dítě potěší. Teď už jen se rozkmotřidel umět zbavit.:-) 6-leťákovi se pohádka moc líbila. Hned si musel dojít do knihovny pro pokračování.

14.02.2023 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

O chlup lepší než první díl. O Margaret si pořád myslím, že je na pár facek. Ale je zajímavé, co se tam člověk dozví o Číně. Doufám, že se kvalita knih s každým dalším dílem bude zvyšovat.

29.01.2023 3 z 5

Literárně žádný zázrak, ale dobře se to čte a hlavně si pan Krejčík získal mé sympatie svou otevřeností, citlivostí a smyslem pro humor.

18.01.2023 3 z 5

Kajsa Nebojsa Kajsa Nebojsa Astrid Lindgren

Zvláštní..nedokáži říct, zda se mi líbila nebo nelíbila. Oslovila mě rozmanitost vážných témat, ale asi dobře, že knížka byla krátká.
Synovec 6 let nejprve říkal, že ho to nebaví, ale od třetí pohádky už byl napnutý jako kšandy.

08.01.2023 4 z 5