Pán věže ekniha

Tváří v tvář hrozbě musí i ta nejváhavější ruka nakonec pozvednout meč. Vélin Al Sorna je unavený z války. Ve službách Sjednoceného království a Víry prošel bezpočtem bitev. Jedinou odměnou mu však byla ztráta lásky, smrt přátel a zrada krále. Po pěti letech v alpírském žaláři touží po návratu domů a klidném životě bez válek a vražd. Revinou jedinou touhou je však vrazit Vélinovi na uvítanou v rodné zemi nůž do srdce. Zničil její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty – dokonce ani hrozba vpádu nejmocnějšího nepřítele, jakému kdy království čelilo. Jakmile však vzplanou válečné ohně, z protivníků se stávají spojenci, a co bylo dříve pravdou, mění se v lež. Pokud má být království zachráněno, musí Reva přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala, a Vélin se musí znovu ponořit do minulosti, kterou by nejraději pohřbil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316258/big_pan-veze-z4C-316258.jpg 4.51046

Stín Krkavce 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Host

Tower Lord, 2014

Kniha Pán věže

hana4834

Zase moc natahlí ale čtivý

anavi2009

Wow, tak toto byla pecka. Za mě lepší než první díl, nechyběla akce, střídání postav, grandiozni finále.. Proste všechno co má správná kniha mít.

Ludmila02

Výborná kniha. Obdivuji autorovu fantazii.

Akisi
24.12.2021

Kniha opět velmi čtivá a příběh poutavý, některé části zajímavější než jiné. Neustálé detailní popisování všemožných velkých bitev už bylo ke konci zdlouhavé, ale to je asi jediná moje výtka.

Ola-la
04.12.2021

Tak jako prvni dil i druhy mne vtahl do deje, i kdyz tentokrat je tam trochu moc detailne popisovano prubehy bitev ( kdo koho jak seknul, nebo bodnul, kudy uskocil atd). Take se znacne rozsiril okruh postav a nekdy jsem malinko tapala, kdo to je a co tam dela :-). Ale uz se tesim na zaver trilogie, jsem vazne zvedava, jak to cele dopadne

Black54
13.09.2021

(+ SPOILER) Zdravím všechny fantasy šílence,
máme zde druhý díl této nadupané série. K obálce jen stručně, drží si stejnou kvalitu zpracování, jako první díl. Palec nahoru pro nakladatelství.
Teď už k ději, takže pozor na spoilery!
Dějová linie se nám zde třepí do čtyřech linií a to na Vélina, Revu, Lyrnu a Frentise. Jelikož jsem touto knihou hned pokračoval po prvním díle, neměl jsem žádný problém se orientovat v ději.
Děje linií ve zkratce:
Vélin se vrací zpět do království, kde na něho čeká po krátkém skrýváním se a malém, ale důležitém střetu s Revou, titul pána Severní věže. Po odchodu do severní provincie, zde zjišťuje více o samotném severu a hlavně o tkz. Obdařených a jejich i vlastní moci. Později zde shromažďuje armádu na pomoc napadeného království.
Revu nám autor představí jako vražedkyni vyslanou proti Vélinovy, který ji však obrátí na svou stranu a po krátkém soužití a jejím výcviku, Reva odchází ke svému strýci do Alltoru. Ten ji přijme za svou dědičku, ale vzápětí je Alltor napaden Volarským Impériem a sním celé království. Reva zde sehraje veledůležitou roli jako velitelka obránců Alltoru.
Frentis je po ději prvního dílu, zajat Volary a držen v jejich bojových jamách. Odtud ho vyzvedne volarská vražednice, která ho spoutá krvavou magií. Frentis se s ní nedobrovolně vypraví na vražednou cestu, která má pomoci Volarskému Impériu dobít celý svět.
Lyrna zde vystupuje jako diplomatka poslaná na území Lonaků dohodnou mír s Mahalessou. Po určitých útrapách je mír sjednán a Lyrna se vrací do království s mocným darem od Mahalessy. Vzápětí je království napadeno, král zabit a Lyrna jako dědička je vážně zraněna a zotročena. Pomocí její výřečnosti, ale přinutí všechny vězně se vzbouřit, přemoci otrokáře a vrací se na pomoc království i s novými spojenci v podobě Meldenejských pirátů.
To byl děj tak ve zkratce. Kniha je skvělá a velmi propracovaná. Všem zarytým fantasy nadšencům z celého srdce doporučuji.
Dlouho jsem nic tak dobrého nečetl.

JáŠárka
12.08.2021

Ze začátku jsem se nemohla začíst a skoky mezi jednotlivými postavami mi vadily, než jsem si ucelila dějovou posloupnost. Hodně jmen, míst, kmenů je na jednu knihu na můj vkus moc a občas to bylo trochu zmatečné. Od jisté chvíle nabrala kniha jasný směr a nepustila mě, dokud jsem nepřečetla poslední větu. Konec mě zase nechal napnutou, takže hned sahám po dalším dílu.

Janadvorackova
19.07.2021

Ve druhém dílu jsem měla trochu problém v identifikaci různých národů a přiřazení hrdinů a samozřejmě také padouchů k nim.
Navíc postava Revy mi přišla dost nedůvěryhodná, i když musím uznat, že měla nečekaný vývoj a svým způsobem byla nejlepší.
Ale když to berete jako jednu velkou, dobře popsanou, příběhově zajímavou bitku, je to dobrý -:))).

Nepřekvapí, ale zajímaví jsou "obdaření," kteří vládnou různými schopnostmi. Nechybí odpovědi na některé otázky a hlavní hrdina se ukáže být prostě takovým normálním týpkem.