Nixa Nixa komentáře u knih

Její konec Její konec Shari Lapena

Přečteno jedním dechem! Knihy od autorky jsou neuvěřitelně čtivé a napínavé, ani tato není vyjímkou. I když jsem nějaké situace a zápletky čekala, rozhodně nejsem zklamaná. Konec byl překvapivý a to jak vše nakonec dopadlo jsem teda nečekala.
Manželé Stephanie a Patrick se nedávno stali rodiči, mají krásná dvojčátka. Péče o ně je náročná, ale jsou spokojení a šťastní. K tomu všemu mají krásný dům a spoustu peněz. Nic jim nechybí. Jednoho dne jim do života vtrhne Erika. Ta začne tvrdit, že první Patrikova žena nezemřela nešťastnou náhodou a obviní ho z její smrti. Stephanie ze začátku věří svému muži, postupně má však pocit, že by mohl lhát a třeba svou první ženu opravdu zavraždit. Začne se bát o svůj život a o život svých dětí. Přeci jen by to mohl udělat znovu...

09.06.2021 5 z 5

Najdu tě Najdu tě Haylen Beck (p)

V knize nejsou žádné vraždy ani mučení, ale i tak se mnou zamávala. Úplně mě z tohoto příběhu mrazí.
Mollie se svým tříletým synem vyrazí na zaslouženou dovolenou. Těší se, že si po letech konečně odpočine. Všechno vypadá skvěle, dokud Ethan záhadně nezmizí. Policie vypátrá, že chlapečka odvedla nějaká žena a ta tvrdí, že je jeho matka.
Kniha je čtivá, napínavá a velmi dojemná. Opravdu smutný příběh.

09.06.2021 5 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Do čtení jsem šla s představou, že se jedná o klasický horor, je to uvedené i na obálce, ale jedná se o gotický horor a v něm jde úplně o něco jiného. Nejde v něm vyloženě o pocit strachu. Takže při čtení této knihy se nebudete třást strachy, ale temná atmosféra v knize určitě je.
Hlavní postavou je Maud, která začíná vyprávět svůj příběh o dospívání, ztrátě matky v nízkém věku a o životě s despotickým otcem. Příběh se začíná odehrávat v roce 1906 a bavilo mě právě to nahlédnutí do té doby. To jak bylo pohlíženo na ženy, věřili ve strašidelné pověry atd.
V knize jsou i náhledy do deníku Maudina otce, které mě ze začátku hodně bavily, ale ke konci už jsem se začínala trochu nudit.
Nejsem z knihy vyloženě nadšená, ale Maud mi byla sympatická, bavilo mě číst si o jejím životě a jejím vztahu a lásce k přírodě.

31.05.2021 3 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Stejně jako předešlá autorčina kniha se mi Nevlastní sestra líbila. Kniha je čtivá, napínavá a o zvraty zde není nouze. Některé jsem možná malinko čekala, ale i tak to bylo skvělé. A konec byl teda překvapivý!
Teď, pár dní po přečtení bych řekla, že se mi možná kniha Matčina hra líbila o malinko víc, přesto je toto skvělá!

31.05.2021 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Tohle bylo skvělý! Od prvních stránek se mi to líbilo. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout a ani jsem nechtěla, aby skončila. Na další díl se vrhnu určitě brzy!
Agent Tatum má smysl pro humor a v knize nechybí ani pár vtipných momentů :-) Také kapitoly z pohledu vraha byly super a to samé i kapitoly věnované Zoeině dětství a události, která ovlivňuje její život a práci.
Je to čtivé, napínavé, překvapivé a dvojici Zoe a Tatum si člověk prostě musí oblíbit.

31.05.2021 5 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Opozdilec je taková knižní jednohubka. Kniha má pár stránek a četla se mi opravdu dobře. Je to o starém pánovi, který už nechce žít se svou ženou a tak předstírá Alzheimera, se vším co k tomu patří, aby od ní už měl ,,klid". Kniha je plná sarkasmu a černého humoru, který já můžu :)

27.04.2021 3 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Kniha se mi četla dobře a i když jsem podle anotace čekala něco jiného, zklamaná rozhodně nejsem.

27.04.2021 3 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Kniha plná napětí, tíživé atmosféry a strachu z něčeho co nemůžete zahlédnout, jinak zemřete. Jedinou obranou je mít ovázané oči. Děj je vyprávěn ve dvou časových rovinách. V součastnosti se Malorie rozhodla, že opustí dům ve kterém několik let žila i se dvěma dětma a vydá se hledat lepší místo pro život. Musí se tam ale dostat po vodě a hlavně poslepu.
Dále se vracíme v jejích vzpomínkách co se přihodilo a proč vlastně zůstala sama s dětma.
Kniha se mi četla hodně dobře, jen bych uvítala, kdyby se autor více rozepsal o těch bytostech, které nemůžete vidět. Možná to kvůli tomu ale bylo více mrazivé.
Viděla jsem i film, ale ten mi nepřišel tak dobrý.

27.04.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Autorovi knihy jsou čtivé, napínavé a vždy se zajímavou zápletkou. V tomto díle je zavražděna mladá žena, útočník měl na sobě plynovou masku. Právě ta tajemná postava s maskou pro mě byla fakt děsivá. A konec opět skvělý! Eriku jsem si oblíbila hned od prvního dílu a její tým mám moc ráda. A moc bych Erice přála i štěstí v osobním životě.

27.04.2021 5 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Čtivý a napínavý příběh. Zajímavá zápletka s překvapivým koncem. Při čtení jsem měla své teorie, ale to jak to dopadlo jsem nečekala.
Úplná bomba to nebyla, ale knihu určitě doporučuji. Téma laktační psychózi je rozhodně zajímavé.

27.04.2021 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Při čtení jsem se vyloženě nebála, ale stísněné pocity jsem měla. Kniha je neuvěřitelně čtivá, napínavá, plná dávných tajemství a překvapivých zvratů. Občas jsem nechápala hlavní hrdinku, protože já bych určitě utekla hned druhý den.
Adrienne zdědí starý dům, který u místních má velmi strašidelnou pověst a i jí se brzy začnou dít podivné věci.

26.04.2021 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Tohle bylo zatím nejslabší co jsem od autorky četla. Nebylo to přímo špatné, ale s porovnáním Za zavřenými dveřmi je to slabota. Čtivost knize ale nemůžu upřít. Napínavé to také bylo a konečný zvrat jsem také nečekala, takže jsem celkem spokojená.

26.04.2021 3 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Kniha se mi líbila. Jo, občas byl děj nelogický a zdálo se, že hlavní hrdinové umí snad vše, ale mě to bavilo.
Mladí manželé projíždějí pouští, když se jim nečekaně porouchá auto. Jsou bez signálu, bez vody a uprostřed pouště. Myslí si, že je to jejich jediný problém, ale z více jak kilometrové vzdálenosti na ně míří odstřelovač, který jen čeká až začnou utíkat.
Kniha je čtivá, napínavá a plná akčních zvratů.

26.04.2021 4 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

(SPOILER) Na tuhle knížku jsem se opravdu hodně těšila. Děj se odehrává v Branišovském lese u Českých Budějovic a protože bydlím blízko, říkala jsem si, že bych z knihy mohla mít o to větší strach. Bohužel se tak nestalo... Hodně mi vadily sexuální scény, které byly až úchylné. Jinak posledních pár stránek, kde se odehrál ten samotný boj o život a vyvrážďování bylo napsáno napínavě, svižně a opravdu dobře. To jsem spolu s hlavními postavami prožívala, ale jinak jsem zklamaná.

26.04.2021 1 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Čtivé a napínavé od samotného začátku. Konec byl překvapivý a nečekaný. Když jsem už začala tušit, jak by to všechno mohlo být, tak se objevil další nečekaný zvrat. Hrozně dobře se mi to četlo.
Hlavní hrdinka Maggie se vzbudí po deseti týdnech z kómatu a dozví se, že je její dcera mrtvá. Policie jí tvrdí, že nehodu při které dcera zemřela zavinila ona. Maggie si ale myslí, že je její dcera naživu a snaží se to dokázat. Vše je trochu složitější a navíc má Maggie jedno velké tajemství ze své minulosti, které ovlivňuje celý její život.

26.04.2021 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Kniha se čte sice dobře, ale není až tak napínavá, aby vás nutila číst bez přestávky. Několikrát se mi stalo, že se mi do čtení ani nechtělo.
Psycho thriller ve kterém se vlastně už na začátku dozvíte jak vše skončí a celou knihu jen čtete, jak se k tomu konci dopracovali. Pár nečekaných událostí přeci jen v knize bylo, ale i tak to bylo dost slabé.

26.04.2021 2 z 5

Matčina volba Matčina volba Samantha King

Tohle mě nebavilo, bohužel. Zhruba do půlky to bylo o ničem, čekala jsem podle anotace něco jiného. Knihu jsem chtěla odložit, ale zase jsem chtěla vědět jak to dopadne. Ke konci se kniha celkem rozjela, ale i tak jsem zklamaná.

25.04.2021 1 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Od začátku jsem věděla, že další díl ze série s Kim Stone bude skvělý. A on opravdu byl!
Svižně napsané, napínavé a skvěle propojené.

25.04.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Knížka má neuvěřitelný spád, ani chvilku jsem se nenudila. Žádné hluché místo. Knihy od Shari Lapena mám moc ráda a vždy si je užiju.
Skupina hostů se ubytuje v odlehlém hotelu, kde je bez elektřiny a signálu uvězní sněhová bouře. Když druhý den ráno najdou mrtvolu, myslí si, že šlo o nehodu. Když však brzy najdou dalšího mrtvého hosta, je jim jasné, že je v hotelu vrah. Je to někdo z nich? Nebo je v hotelu ještě někdo o kom neví?
Konec byl překvapivý. Vraha jsem netušila a čtení jsem si opravdu užila.

25.04.2021 5 z 5

Provaz lží Provaz lží Christopher J. Yates

Kniha se mi četla hodně špatně. V knize není přímá řeč, takže to kdy se jedná o rozhovor jsem poznala až po nějaké době. Musela jsem se hodně soustředit a nebo vždy vrátit a začít ho znovu číst. Konec také nic moc, vlastně ani pořádně nevím jak to dopadlo. Dočetla jsem to vlastně jen proto, že jsem byla zvědavá co se mezi dvěma nejlepšíma kamarádama a jejich spolužačkou stalo. Každý měl tajemství a v knize se vrací do dne, kdy došlo ke zločinu, který jim změnil život.
Tohle za mě bohužel ne...

25.04.2021 1 z 5