nikiss76 nikiss76 komentáře u knih

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha pro mě byla velmi příjemným překvapením. Naprosto jsem si oblíbila Liu a její odhodlání, tvrdost, nezlomnost a laskavost. Autorka čtenáře nechala zpočátku tápat, kdo je vlastně zabiják a kdo princ. Možná i díky tomu jsem si oba hned oblíbila a nebyla si jistá, pro koho chci, aby se Lia rozhodla (ani s ubýhajícími stránkami knihy). Určitě se chystám na pokračování.

21.08.2019 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Trochu lehčí level fantasy, ale proč ne. Hlavní hrdince Jude teprve přicházím na chuť. Knize rozhodně nechybí napínavé momenty a neočekávané zvraty. Konec mě také překvapil a rozhodně si chci přečíst i další díly ze série.

19.08.2019 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Boží! Zase úplně něco jiného, JoJo Moyes je prostě úžasná autorka, která umí překvapit. Děj se odehrává v australské zátoce Silver Bay, kde lidé žijí skromnějším a poklidnějším způsobem života, než jak je tomu v dnešní uspěchané době velkoměst. Knize nechybělo napětí a nečekané zvraty. Dojemný a láskyplný příběh Lisi a Mickey, ale také přátelských pout, mateřské lásky a lásky k přírodě, především k velrybám a delfínům. Konec jsem tak nějak již tušila, ale i přesto jsem se neubránila slzám.

16.08.2019 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Stejně jako první díl, tak i pokračování upíři ságy jsem přečetla v originále. Kniha je čtivá a jak už to i bývá, tak lepší než filmove zpracování.

16.08.2019 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Viděla jsem filmy a tím pádem předem znala hlavní dějovou linii, proto jsem se rozhodla zapracovat na angličtině a knížku jsem přečetla v originále. Příběh Belli a Edwarda, dvou postav z naprosto rozdílných světů, má svoje kouzlo. V knize je více propracovaný vztah Belli a Jacoba. Takže koho bavil film a nebo chce něco lehčího v angličtině s romantickým příběhem, tak mohu doporučit.

16.08.2019 3 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Naprosto skvělé pokračování příběhu Louise Clarkové. Konečně byla zpátky ta dobrosrdečná a úžasným způsobem střeštěná Lou, která mi v předešlé knize tolik (Život po tobě) chyběla. Za mě parádní zakončení.

14.08.2019 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl byl stejně dobrý a čtivý jako díl první. Oddechová četba s lehkou dávkou romantiky. Kniha opět skončila s napínavě otevřeným koncem, aby čtenáře donutila sáhnout po pokračování. Doporučuji.

10.08.2019 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Autorka mě příjemně překvapila, jelikož jsem od ní zatím četla knihy s romantickou zápletkou, tak toto bylo trošku z jiného soudku. Příběh plný odhodlání, pevné vůle, vytrvalosti a nezlomného ducha hlavní hrdinky Sarah.

09.08.2019 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Kdo četl Než jsem tě potkala a zajímá ho, co se stalo s Louise po smrti Willa, tak by neměl opomenout tuto knížku. První díl byl rozhodně lepší, ale i tak má kniha něco do sebe.

09.08.2019

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

U jojo Moyes není žádná její kniha krok vedle. Kniha než jsem tě poznala je naprosto úžasná. Louise Clark si mě naprosto získala svou střeštěností a dobrosrdečností. Krásný a smutný příběh. Miluju i filmové zpracování se skvělým hereckým obsazením a filmovou hudbou.

09.08.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Já se bohužel řadím mezi čtenáře, kteří nejsou fanoušky této knihy. Nechci knihu hanit ani kritizovat, zkrátka jsem nebyla cílovou skupinou. Autorův styl psaní mi vůbec nesedl a nedokázala jsem se s ním sladit. Tématika války taky neni žánr, který bych vyhledávala.

09.08.2019 2 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Já zřejmě úplně nepatřím k fanouškům Liane Moriarty, jelikož toto je druhá kniha v pořadí (četla jsem I Sedmilhářky), co jsem od ní četla a zhodnotila bych to tak, že neurazí, ale taky nenadchne. Příliš mi nevyhovuje její styl psaní, zatím nemám v úmyslu číst něco od ní něco dalšího.

09.08.2019 2 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

(SPOILER) Třetí díl byl slabší než dva předchozí. Nejvíce mě bavila část s Ineverou a závěrečné bitvy. Chvílemi jsem měla pocit, že knihu snad ani nedočtu, ale jakmile jsem se přelouskala přes tyto mrtvé pasáže, tak přišly ty napínavé části a ty byly super. Bohužel mě tady zklamala postava Arlena, přišlo mi jako by to byl úplně někdo jiný než v předešlých knihách. To věcné vzdychání a vyznávaní lásky každých 20 stran mezi Arlenem a Rennou bylo už přes příliš a opravdu hodně mi to vše znechutilo. Postava Renny je tam úplně navíc.

06.08.2019 3 z 5

Škola noci 1–5: Označená, Zrazená, Vyvolená, Nezkrotná, Pronásledovaná Škola noci 1–5: Označená, Zrazená, Vyvolená, Nezkrotná, Pronásledovaná Kristin Cast

Po přečtení anotace se mi do knih příliš nechtělo, ale jakmile jsem začala prvním dílem, tak již nešlo přestat. Přečetla jsem celou sérii včetně krátkých novel. Doufam, že autorka se brzo pustí do dalších knížek, protože mě si získala.

31.07.2019 5 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Druhý díl série mě bavil asi stejně jako díl první. Tento díl je věnován klíčovým postavám a objasnění jejich příběhů. Bavila mě především část o Jardirovi a jeho dětství, výcviku a následně popis toho, jak se dostal ke svému postavení. U jeho postavy jsem měla rozporuplné pocity, chvílemi mi byl až sympatický a v zápětí jsem si říkala, že doufám, že ho Arlen brzo zabije.

Dále se dozvídáme více o Tetovaném a jeho vztahu ke zmiňovanému Krasijci. Do příběhu se opět vrací Renna, kterou před smrtí zachrání Arlen a bere ji sebou na cesty. Tato část mi vyloženě vadila, Rennu bych úplně vyškrtla a do příběhu už ji nezahrnovala.

Pouštím se do třetího dílu, tak uvidíme co bude dál.

31.07.2019 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Musím říct, že mě kniha příjemně překvapila a jako oddechovka to byla určitě dobrá volba. Zařadila bych ji spíše do fantasy pro mládež, ale velmi dobře se četla a určitě si přečtu i další díly ze série.

28.07.2019 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Po přečtení Nástrojů smrti jsem si dala menší pauzu a nakonec se vrhla na sérii Pekelné stroje a boží.
Kniha nás vezme do do dob, kdy se jezdilo kočáry, dob módy klobouků, vycházkových holí a šatů se spodničkami. Návrat k vytříbeným mravům, kdy se muži dvořili ženám, má rozhodně své kouzlo.
Co se týká postav, tak jsem si především oblíbila Willa a Jema. Postava Tessi je pro mě trošku na rozhraní.
Celkově mě série baví moc, ale i přesto série Nástrojů smrti byla o trochu lepší.

25.07.2019 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Autorka mě prostě baví a nikdy nezklame. Druhý díl série Pekelné stroje byl úžasný stejně jako díl předchozí. Doufám ve zvrat ve třetím díle mezi Tessou a Willem.

25.07.2019 5 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Knihu jsem se rozhodla číst na základě hodnocení a za mě bohužel průměr. Prvních 250 stran mě vloženě nebavilo, pořád jsem na něco čekala a ono nic nepřicházelo. Celkově se mi líbila rodina Grantových a šokovalo mě, jak to s nimi dopadlo, přišlo mi, že autor z počátku zamýšlel nechat čtenáře pocítit sympatie k této rodince a v zápětí je nechat padnout, pro větší efekt. Hlavní myšlenku knihy hodnotím pozitivně, odehrávalo se tam pár vtipných dialogů, ale jako celek nic extra.

22.07.2019 3 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Knihu jsem četla v době, kdy mi bylo asi 17 a musím říct, že na mě hodně zapůsobila. Příběhy podle skutečného příběhu vždycky vzbuzují v člověku jistý respekt a zamyšlení, mne z této knihy přímo mrazilo. Každý by si měl podobnou knihu přečíst, aby nezapomínal, že všude kolem nás se dějí strašné věci a aby si více vážili toho co mají.

18.07.2019 4 z 5